Forums

Clape.ro :: Forums :: Administrativ / Tehnic :: Probleme de functionare / Reclamatii
 
<< Previous thread | Next thread >>
Kendo sau userul care a cerut sa-i fie sters contul....
Go to page       >>  
Moderators: admin, dan, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
cminor
Wed Apr 29 2009, 08:16AM

Registered Member #55
Joined: Fri May 30 2008, 10:44PM
Posts: 2872
Am primit pe alt site, un PM de la Kendo sau userul care a cerut sa i se stearga contul datorita faptului ca erau niste reclame la cruci prin google adds.

Postez aici mailul si raspunsul cu rugamintea ca atat adminii cat si userii sa si dea cu parerea privind solutionarea acestui mail (precizez ca nu am inteles prea exact cerintele lui de aceea cer si ajutor).

Kendo a scris ...


PM1 (partial)
Pentru a intelege mei bine ce se intampla, aveti intreaga discutie mai jos
(oare chiar trebuia sa se ajunga asa..., asta a fost solutionarea cea mai inteligenta ???) :



În data de 1 aprilie 2009, 20:12, Kendo a scris:
In ceea ce priveste solicitarea mea de a sterge contul, a fost legata strict de faptul ca ma stresau acele "imagini" din reclama, iar ceea ce nu inteleg acum, este altceva, de ce ati mai sters contul, daca ati retras reclama, adica daca a disparut cauza, de ce trebuia sa mai fie sters si contul ?!



Daca nu mai puneti acea reclama, puteti sa activati contul .

PM2:
Din cate va stiu, sunteti un om glumet :dans: , de caracter, care activeaza si pe alte forumuri ../../images/emotes/yahoo/yahoo_winking.gif .

Dvs. stiti ca se poate si altfel, si atunci ma intreb, care a fost incompetentul care strica relatiile si bunul mers al unui forum :ganditor: ?!

Cu respect,
kendo


Raspunsul meu pe PM:
Buna ziua.
In primul rand, din ceea ce mi-au spus colegii, unul din admini a fost rugat de un user sa i se stearga contul pentru ca el nu mai vrea sa intre pe site daca nu se scot reclamele cu cruci.
mai departe nu stiu decat ca a fost sters acel cont si NU banat.
Apoi am fost anuntat ca ai postat aici acuzatii asupra adminilor.
personal am citit ce ai scris si ti-am si raspuns.
Sincer, pana nu te hotarasti ce vrei, si mai ales pana nu vorbesti deschis si fara apropouri, nu prea am cu ce sa te ajut.
Vrei inapoi pe site?
Cere...
Ca eu unul nu inteleg nimic din ceea ce imi scrii.
Am sa discut si cu ceilalti admini, dar banuiala mea este ca adminul pe care l-ai acuzat ca te-a sters aiurea.... nu va accepta decat daca recunosti ca tu ai cerut asta.
Iar intre cuvantul tau si cel al colegului, nu pot decat sa-l cred pe coleg, asta pt ca pe el in cunosc mult mai bine.

O zi buna.

P.S.
Din pacate eu aici nu mai intru decat foarte rar.
Am sa intru totusi in cateva zile sa vad ce raspuns imi dai.



[ Edited Wed Apr 29 2009, 08:16AM ]


Back to top
voitineanu
Wed Apr 29 2009, 10:46AM

Registered Member #462
Joined: Thu Jul 24 2008, 01:07AM
Posts: 191
Totusi ,nu inteleg de ce il streseaza crucile pe "meserias".Reclama e reclama,indiferent cum ar arata.Sa inteleg ca daca erau poze sexy nu l-ar fi deranjat?...

Back to top
luchiana
Wed Apr 29 2009, 11:32AM

Registered Member #2199
Joined: Sat Oct 11 2008, 06:29PM
Posts: 671
buna asta voitineanu....:)))))))

Back to top
cminor
Wed Apr 29 2009, 12:24PM

Registered Member #55
Joined: Fri May 30 2008, 10:44PM
Posts: 2872
ha ha ha... dar hai sa luam in serios threadul...

Back to top
daddy
Wed Apr 29 2009, 01:01PM

Registered Member #241
Joined: Wed Jul 02 2008, 03:09PM
Posts: 321
O fi de pe la "frati"(sau pocaiti cum li se mai zice) ori o fi satanist ca astia nu suporta acest simbol(care ptr mine e sfant).

[ Edited Wed Apr 29 2009, 01:02PM ]


Back to top
VaseaB
Wed Apr 29 2009, 02:47PM

Registered Member #49
Joined: Fri May 30 2008, 10:03AM
Posts: 436
Posibil sa fie precum zice daddy mai sus insa trebuie vazut ce s-a facut prima data, s-a sters contul lui Kendo si apoi s-au scos reclamele sau invers? Depinde foarte mult de acest lucru. In primul caz admin-ul are dreptate ptr ca a procedat asa cum i s-a cerut si a sters contul. Daca a fost invers atunci Kendo are dreptate, admin-ul respectiv i-ar fi putut da un e-mail in care sa spuna ca s-a inlaturat "cauza" si ca atare "efectul" nu mai are sens. Pana la urma nu stiu exact cum au stat lucrurile deci e greu de ajuns la o concluzie.

Back to top
cminor
Wed Apr 29 2009, 06:51PM

Registered Member #55
Joined: Fri May 30 2008, 10:44PM
Posts: 2872
1. nu admin a "scos" reclama ci google.... daca tu inchiriezi apartamentul si il vede vecina pe chirias cu cruci, chiriasul scoate crucile nu proprietarul (google are spatiu inchiriat aici ca sa nu punem taxa userilor, siteul nu merge gratis)
2. Daca un user face mare galagie pe chat (din cuvintele adminului ce l-a sters) ca vrea sa0i fie contul sters... i se sterge contul, ca pe urma iti pare rau, faptul e implinit.
3. Personal am vazut cum a facut galagie pe site-ul unde am primit si aceste PM-uri, fara a intreba adminii ce "s-a intamplat" (desi din ce am inteles eu, a fost foarte clar, CE SI CUM) cum a facut mai apoi...
4. Din moment ce are contul sters, si nu este BANAT, oare de ce nu isi face alt user?

Back to top
luchiana
Wed Apr 29 2009, 07:06PM

Registered Member #2199
Joined: Sat Oct 11 2008, 06:29PM
Posts: 671
clar, deci ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif

Back to top
VaseaB
Wed Apr 29 2009, 07:22PM

Registered Member #49
Joined: Fri May 30 2008, 10:03AM
Posts: 436
analuchian a scris ...

clar, deci ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif


Da Ana, e clar .

Back to top
admin
Thu Apr 30 2009, 03:39AM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
Treaba este foarte simpla: Avem spatiu pe site subinchiriat catre Google, care ruleaza reclame pe acest site. Google ruleaza ce reclame doreste, nu am eu cum sa-i spun lu' nea' Gugle sa nu ruleze reclame pe care nu le vor muschii mei. Userul in cauza s-a "turat" cand a vazut reclamele, reclame care au functionat exact o zi, de 1 Aprilie (nici acuma nu stiu daca nu cumva Google a facut o "gluma", in orice caz, morbida gluma avand in vedere ca erau niste cruci in reclama ..). Userul in cauza a cerut sa i se stearga contul, "deranjat" fiind de acele reclame, si facandu-ne pe noi neseriosi, cand de fapt Google a rulat acele reclame pe site ...
Pe mine insa ce ma deranjeaza este atitudinea, si felul de gandire a unor astfel de persoane. Pai da' bai fratilor, daca l-au deranjat asa de tare reclamele, cine mama drecu' l-a obligat sa intre pe site ? Pai trebuia sa iasa in **** de pe site si sa nu mai intre, nu sa faca el pe "desthapul" si sa spuna sa-i stergem contul ! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_angry.gif | Hai ca deja ma "turez' eu cand vad asemenea personaje ... Una si cu una fac doua ! Tocmai ca face pe "desteptul", ba vad ca mai posteaza si pe alte siteuri, asta nu mai are ce cauta pe aici, si punct ! Iar cand mai prind "destepti" din astia, tai in carne vie !!! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_angry.gif | PUNCT! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_angry.gif | ../../images/emotes/yahoo/yahoo_angry.gif | ../../images/emotes/yahoo/yahoo_angry.gif | ../../images/emotes/yahoo/yahoo_angry.gif | ../../images/emotes/yahoo/yahoo_angry.gif | ../../images/emotes/yahoo/yahoo_angry.gif | ../../images/emotes/yahoo/yahoo_angry.gif | ../../images/emotes/yahoo/yahoo_angry.gif |




Back to top
Go to page       >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] Metoda de acordeon - Misu Iancu & Petre Romea Posted by Florinh87 on 24 Apr : 18:56
Multumesc mult, cu siguranță imi va fi de folos!


[Content] Acces Posted by Excl on 18 Apr : 13:36
Salutare ! Doresc si eu acces la download !! Am incarcat ceva seturi (au ceva download-uri ) si am raspuns si la forum-uri ! Voi posta seturi in continuare dar doresc si eu acces l [more ...]


[download] Ketron SD1 for Thomann AK-X1100 and Medeli AKX10 Posted by mihaidor on 17 Apr : 20:10
Aceste styl-uri Ketron SD 1 sună foarte profi pe Thomann AK-X1100.Nu există style convertit care să sune foarte bine din prima. Trebuie să mai modifici parametri pe care nu îi înca [more ...]


[download] Zece Ramy Posted by sebycog on 14 Apr : 18:22
Salut, imi poti trimite setul de pa2x cu zece și ete?


[download] FOLCL USOARA SR 2024 PA4X V2.SET Posted by miki67 on 12 Apr : 11:01
Cu plăcere! Nu uitați să dați un Rate, pentru a descărca cu încredere și alții interesați.Sănătate!





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap