Forums

Clape.ro :: Forums :: Administrativ / Tehnic :: Probleme de functionare / Reclamatii
 
<< Previous thread | Next thread >>
Raportati problemele de functionalitate de pe site !
Go to page       >>  
Moderators: admin, dan, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
admin
Thu Jan 28 2010, 05:19PM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
Dupa cum bine stiti, iar ne-am trezit cu contul de hosting suspendat deoarece portalul Clape.ro utiliza prea multe resurse din server. Am cumparat un pachet de hosting pe un alt server, daca inainte aveam un server cu 4 procesoare, acum avem un server cu 16 procesoare, ceea ce in mod normal ar trebui sa fie ok.

Problema este ca, datorita miilor de fisiere care exista pe Clape.ro, probbail ca la copierea datelor, anumite fisiere nu s-au putut copia sau au fost copiate cu erori. Am sa incerc sa rezolv pe parcurs aceste erori, insa va rog sa le semnalati. Dac ceva nu este in regula si mi-a scapat, postati aici pe forum in acest thread, si pe parcurs am sa incerc sa le repar.

Am reusit sa copiez aproximativ 22 de Giga din 42 cat avea siteul ../../images/emotes/yahoo/yahoo_straight_face.gif .. Asta este, nu am ce face, de vina in principal este serverul anterior, care la interogarea FTP pur si simplu se bloca la un anumit numar de fisiere, fiind mii de fisiere pe site, nu reusea sa "citeasca" toate fisierele ...





Back to top
ser_bm
Fri Jan 29 2010, 07:53AM
Guest
sal Dane nici o problema eu zic sa nici nu mai incarci restu ca erau si asa o garamada mare de dubluri asa ca lasa asa ca e suficient iar eu i-ti promit ca tot ce apare de la yamaha la download am sa verific si daca mai exista i-ti raportez ca sa stergi sa nu ocupe spatiu degeaba aici


Back to top
Neuronu Intelectual
Fri Jan 29 2010, 09:27AM

Registered Member #5453
Joined: Wed Jan 28 2009, 01:56PM
Posts: 231
eu de cate ori dau sa intru in forum ma trezesc mai jos de ultima postare , intre chatu-uri

Back to top
tiberius
Fri Jan 29 2010, 09:43AM

Registered Member #591
Joined: Sun Aug 03 2008, 01:52PM
Posts: 203
acusser a scris ...

eu de cate ori dau sa intru in forum ma trezesc mai jos de ultima postare , intre chatu-uri

asta se intampla si la mine

Back to top
luchiana
Fri Jan 29 2010, 10:26AM

Registered Member #2199
Joined: Sat Oct 11 2008, 06:29PM
Posts: 671
eu o sa ma bag in vacanta asta sa vad ce merge si ce nu ... si o sa sterg ce fisiere gasesc in neregula....

Back to top
Iuliandg
Fri Jan 29 2010, 11:40AM

Registered Member #7885
Joined: Sun May 31 2009, 06:31PM
Posts: 145
Salutare admin! si la mine ,cind intru pe site e aceiasi problema ca si la accuser si tiberius! si nu numai la forum ,dar pe toate sectiunile!scuze!

Back to top
Nelutu Muresan
Fri Jan 29 2010, 11:44AM

Registered Member #20
Joined: Fri May 23 2008, 01:27PM
Posts: 220
prin mutările astea de pe un server pe altul mi-ați taiat accesul la download.......de la membru cu acces full am ajuns la 2 download pe zi,iar acum am 5 sau 7 nu știu exact (cu ajutorul lui Dorel). Am avut nevoie de niște fișiere și am descoperit chestia aceasta. Voi reveni înapoi la statutul de membru cu acces full sau nu ?????

Back to top
admin
Fri Jan 29 2010, 01:58PM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
@ ser_bm: - Ce mi-ai raportat pana acum, am sters deja ...

@ tiberius: - Interesant, la mine nu se intampla asta .. ../../images/emotes/yahoo/yahoo_straight_face.gif Daca mai sunt altii cu aceasta problema, rog sa ma anunte, si specificati si browserul pe care-l folositi ...

@ luchiana: - Ar fi tare bine ...

@ Nelutu Muresan: - Mutarea bazei de date pe alt server nu prea avea cum sa-ti modifice tie accesul la dld. Se poate verifica pe baza d edate veche, inc ao mai am ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif






Back to top
cminor
Fri Jan 29 2010, 02:01PM

Registered Member #55
Joined: Fri May 30 2008, 10:44PM
Posts: 2872
LINK: Click aici !
LINK: Click aici !
adica nu mai merge tutorialul...
trebuie sa-l punem in alta parte

Back to top
admin
Fri Jan 29 2010, 02:07PM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
Am citit pe net ca, Google urmeaza sa vina cu un serviciu de file hosting de 1 Giga numit GOOGLE GDRIVE, si ca Yahoo au sarit ca arsi, cum ca "se baga si Google in seama" in conditiile in care ei deja ofera file hosting de 25 de Gb de vreo cativa ani ... Trebuie gasit daca exista acel serviciu de file hosting de 25 de giga de la Yahoo, sau nu ... Daca exista, ... "ne-am scos" ...

Back to top
Go to page       >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[Content] Acces Posted by Excl on 18 Apr : 13:36
Salutare ! Doresc si eu acces la download !! Am incarcat ceva seturi (au ceva download-uri ) si am raspuns si la forum-uri ! Voi posta seturi in continuare dar doresc si eu acces l [more ...]


[download] Ketron SD1 for Thomann AK-X1100 and Medeli AKX10 Posted by mihaidor on 17 Apr : 20:10
Aceste styl-uri Ketron SD 1 sună foarte profi pe Thomann AK-X1100.Nu există style convertit care să sune foarte bine din prima. Trebuie să mai modifici parametri pe care nu îi înca [more ...]


[download] Zece Ramy Posted by sebycog on 14 Apr : 18:22
Salut, imi poti trimite setul de pa2x cu zece și ete?


[download] FOLCL USOARA SR 2024 PA4X V2.SET Posted by miki67 on 12 Apr : 11:01
Cu plăcere! Nu uitați să dați un Rate, pentru a descărca cu încredere și alții interesați.Sănătate!


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by miki67 on 12 Apr : 10:58
Cu plăcere ! Mă bucur că sunteți mulțumiți. Dați și voi un Rate, așa vor descarcă liniștiți și alții interesați.Sanatate!





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap