Forums

Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Discutii, dezbateri despre clape

<< Previous thread | Next thread >>
Set AD&MC V.2 pentru pa4x pa1000, pa700!
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Roberto E80, pustiulica, angelitto
Author Post
mariuspantera
Mon May 21 2018, 11:49AM

Registered Member #8221
geogenesys a scris ...

Mariuspantera, despre care set vorbesti, despre versiunea 2 sau 1? Pentru ca si eu am cumparat pe primul si sincer, nici acum nu folosesc niciun style din el....din setul vechi, cel ,,spart,, am doar niste tonuri...dar si alea existau dinaintea vanzarii setului....chiar nu am inteles de ce a procedat asa...ma rog, e munca lui, dar, repet , pentru mine, primul set a fost, este inutil

Vorbesc de setul de pa4x v2. Stylurile si filurile sunt praf. Are niste tonuri la dreapta care raspund bine in rest eu nu a-si mai cumpara setul nici pentru 50e!

Back to top
mariuspantera
Mon May 21 2018, 11:53AM

Registered Member #8221
muset a scris ...

buna ziua. ce vreau sa intreb pe domnul marius pantera": daca setul este cumparat de la viorel D" si daca este vreo diferenta intre cel cumparat si cel care exista pe site la download.multumesc frumos."!

Nu stiu ce sa-ti raspund! Setul l-am cumparat de la altcineva care sa jurat ca e original! L-am salvat eu direct din clapa lui! Eu unul asa cred!

Back to top
ady81
Mon May 21 2018, 01:04PM

Registered Member #3578
Hopaa. Si ce sa vezi, daca toti lauda setul lui Viorel de la Barlad acum e in setul lui AD. Noua aranjare la set/os ADV2 manele+ FolclorV + Etno
Asta inseamna sa fii ,,mafiot''

[ Edited Mon May 21 2018, 01:09PM ]

Back to top
ursaru
Mon May 21 2018, 01:34PM

Registered Member #7668
Kmcoio a scris ...

Setul ala copiat nu e identic cu ala platit. Eu stiu pentru ca le-am avut pe ambele in clapa. Exista diferente notabile la masterizare si sunet general precum și la kiturile de tobe. Sa zicem ca ala copiat e cam 75 la sută din cel original.

Eu nu stiu ce au altii ,eu am setul original si setul decodat sunt identice la sound .
Cand am instalat pentru prima data acel set la sfarsitul încarcarii mi-a cerut s a deschis o ipagina pe displayul clape unde cerea cred keyul
,am dat ochei fara si a mers .asa ca daca era o facatura nu ar fi mai cerut sa introduc stycul original
Eu ce am avut de spus am spus oricum nu íl folosesc decat pentru unele tonuri !

Back to top
mariuspantera
Mon May 21 2018, 01:43PM

Registered Member #8221
Eu am cumparat setul pentru pa4x de la un baiat din Oradea care la randul lui la cumparat de la altcineva! Acum Ad posteaza updaturile pe o pagina facuta special pe facebook si nu esti acceptat decat daca faci dovada cu factura ca ai cumparat setul!! Atentie factura trebuie sa fie pe numele tau! Eu am factura de la set dar e pe alt nume si nu am fost acceptat, asa ca nu pot sa descarc update-urile! Cred ca din cauza ca sau vandut 20 seturi toata tara si astea se plimba de la unul la altul a procedat asa!
Ps. Am revandut setul dar din pacate dupa prima cantare mi l-a adus omul inapoi si astea au fost cuvintele lui. Te rog primeste setul inapoi, opreste 50 e ca am crezut ca nu se mai termina cantarea, mi-a iesit par alb!

Back to top
Kmcoio
Mon May 21 2018, 07:07PM

Registered Member #8319
Poti sa ne detaliezi care ar fi problemele setului? Chiar sunt curios.

[ Edited Mon May 21 2018, 11:04PM ]

Back to top
mariuspantera
Mon May 21 2018, 07:59PM

Registered Member #8221
Nici nu stiu de unde sa incep! In primul rand stylurile concepute prost. Nu exista balans, suna sec, nu te ajuta deloc in cantare
sa nu mai vorbesc de filuri si break ce panarama e acolo. Are foarte mult delay si hall pe trakuri si in toate stylurile predomina o chitara semplata de el care pur si simplu te exaspereaza ce zdragane! La usoara nu e waw, tobe proste styluri la fel. Nu mai departe de stylul un trandafir creste la firida mea, poate asa e stylul original machedon, dar nu ma intereseaza atata timp cat nu poti canta pe el si lumea nu iese la dans ca nu se aude cum stiu ei! Asta e doar parerea mea si a 10 persoane( muzicanti) care au auzit si probat setul la mine. Eu setul il am la vanzare dar cu toate astea le spun oamenilor parera mea despre set. Poate altora o sa le placa! Sper! 😀
Ce se aude pe youtube din demonstratia setului nu e relevant! Asa ca va rog doar cei care au setul sa ne impartaseasca si parerile lor!

[ Edited Mon May 21 2018, 11:05PM ]

Back to top
Kmcoio
Tue May 22 2018, 09:31AM

Registered Member #8319
Poti sa faci un demo real cu el? Gen macR sa auzim cum se aud style-urile audio, trase direct in clapa?

Back to top
mariuspantera
Tue May 22 2018, 09:52PM

Registered Member #8221
Cel mai bine e sa mergi la un magazin mc music sa-l asculti live!

Back to top
Kmcoio
Tue May 22 2018, 11:00PM

Registered Member #8319
Una e ce se prezinta pe Youtube si chiar in magazin si alta e ceva de la un utilizator. Macar doua stiluri trage mp3 si pune-le pe soundcloud sa auzim si noi realitatea, nu marketingul. Cand ai timp si daca iti face placere, evident.

Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF