Forums
| Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Discutii generale |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| VA ROG FRUMOS-dati-va cu parerea | ||
| Go to page >> | |
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| fly37 |
|
||
![]() Registered Member #235
Joined: 01 Jul 2008Posts: 212 |
am inceput sa misc si eu ceva,ceva cu stanga va rog spuneti-mi si mie daca am evoluat ceva fata de cum nu stiam nimik cu stanga?sunt pe drumul cel bun s-au nu?pentru mine conteaza mult ca de prieteni cand ai nevoie te parasesc.voi mi-ati fost mereu aproape,gamele sunt de la voi invatate! LINK: Click aici! [ Edited Fri, 01 Aug 2008, 08:09PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| klaudyu |
|
||
|
Guest
|
Bravo Florin! Incepe sa mearga....
|
||
| Back to top |
|
||
| Nelutu Muresan |
|
||
![]() Registered Member #20
Joined: 23 May 2008Posts: 188 |
Hai ca misca ceva in sensul bun......bravo....perseverezi!!!
|
||
| Back to top |
|
||
| ROMI B. |
|
||
![]() Registered Member #342
Joined: 14 Jul 2008Posts: 14 |
Mai insista cu mana stanga......Iti doresc succes [smilie=z_macho.gif]
|
||
| Back to top |
|
||
| Sonny |
|
||
![]() Registered Member #43
Joined: 28 May 2008Posts: 106 |
Bravo felicitari. Incearca sa folosesti si rasturnari cand schimbi acordurile pentru a nu misca foarte mult mana stanga; e mai usor de luat acordurile si te poti astfel si concentra mai mult pe mana dreapta: Sol - Do - Re7 - Sol le poti lua in felul urmator: Sol(rasturnarea a-II-a) - Do(rasturnarea I) - Re7 - Sol(rasturnarea a II-a). |
||
| Back to top |
|
||
| fly37 |
|
||
![]() Registered Member #235
Joined: 01 Jul 2008Posts: 212 |
mercii sonny si la toti,dar vezi e foarte nasol sa nu vezi la cineva pe viu.nu-mi dau inca seama cum sa procedez la rasturnari sa nu mai obosesc stanga,poate m-i le da si mie cineva pe toate
|
||
| Back to top |
|
||
| Sonny |
|
||
![]() Registered Member #43
Joined: 28 May 2008Posts: 106 |
In cele ce urmează iţi voi scrie acordurile şi răsturnările acordurilor: Do( Do-Mi-Sol) - Acord în stare directă ( Mi-Sol-Do) - Acord în răsturnarea a 1-a sau acord de sextă ( Sol-Do-Mi) - Acord în răsturnarea a 2-a sau acord de cvart-sextă Re( Re-Fa#-La) - Direct ( Fa#-La-Re) - Răsturnarea a 1-a ( La-Re-Fa#) - Răsturnarea a 2-a Mi( Mi-Sol#-Si) - Direct ( Sol#-Si-Mi) - Răsturnarea a 1-a (Si-Mi-Sol#) - Răsturnarea a 2-a Şi celelalte acorduri se optin la fel. Dacă nu te descurci cu ele ţi le scriu pe toate. |
||
| Back to top |
|
||
| fly37 |
|
||
![]() Registered Member #235
Joined: 01 Jul 2008Posts: 212 |
mercii sonny la restu ma descurc
|
||
| Back to top |
|
||
| fly37 |
|
||
![]() Registered Member #235
Joined: 01 Jul 2008Posts: 212 |
mai dati-mi pareri ca le suport pe toate oricum
|
||
| Back to top |
|
||
| lucianstm |
|
||
![]() Registered Member #146
Joined: 20 Jun 2008Posts: 33 |
bv ai evoluat c clapa e aia? |
||
| Back to top |
|
||
| Go to page >> | |
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] Tonuri Ponciu - Korg Kronos 2
Multe erori, si tonuri din 2007, nu are legatura cu Ponciu! Zi faina!
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]








