Forums

Clape.ro :: Forums :: Fisiere audio, Versuri, Partituri, Armonii :: Ora de muzica
 
<< Previous thread | Next thread >>
putzin ajutor cu notele, daca se poate!
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
orfeus6540
Wed Dec 30 2009, 09:09PM

Registered Member #8613
Joined: Sun Dec 27 2009, 08:06AM
Posts: 5
Salut!Sunt nou inscris, am o clapa psr 190(ce-i drept putzin mai veche) dar pt a invatza bazele muzicii cred ca este perfecta!Daca poate sa-mi spuna cineva si mie ordinea completa a notelor ii multzumesc mult, sau macar un desen cu o clapa cu 61 de taste, asta pentru ca principiul meu in viatza e sa fac un lucru bun, nu pe jumatate

[ Edited Fri Jan 01 2010, 04:26PM ]


Back to top
luchiana
Wed Dec 30 2009, 09:14PM

Registered Member #2199
Joined: Sat Oct 11 2008, 06:29PM
Posts: 671
paiiiii vezi ca e un thread deschis in forum ......cauta bine la lectii...cursuri ... ora de muzicas... daca nu gasesti iti pun eu ceva....

Back to top
orfeus6540
Wed Dec 30 2009, 09:19PM

Registered Member #8613
Joined: Sun Dec 27 2009, 08:06AM
Posts: 5
grazie mille!

Back to top
ser_bm
Wed Dec 30 2009, 10:53PM
Guest
orfeus sa stii ca intr-adevar cei care cunosc si notele au un mare avantaj insa ai grija nu jigni pe cei care nu stiu note si nu spune ca nu-s muzicanti sa stii ca sunt nenumarati muzicanti adevarati care canta Dumnezeieste la instrumente fara sa cunoasca notele si sunt muzicanti foarte modesti care cunosc perfect teorie dar practica ai omoara trecand peste asta am sa-ti spun toate notele care sunt in ordine crescatoare intr-o octava o octava insemnand primele 8 clape albe si cele negre care sunt intre ele ca sa-ti spun babeste pe intelesul tau deci prima clapa alba este DO urmeaza clapa neagra si se numeste DO diez urmeaza clapa alba si se numeste RE urmeaza clapa neagra si se numeste RE diez sau Mi bemol urmeaza clapa alba si se numeste MI urmeaza clapa alba si se numeste FA urmeaza clapa neagra si se numeste FA diez urmeaza clapa alba si se numeste SOL urmeaza clapa neagra si se numeste LA bemol urmeaza clapa alba si se numeste LA urmeaza clapa neagra si se numeste SI bemol urmeaza clapa alba si se numeste SI urmeaza clapa alba care se numeste DO adica ai ajun s la sfarsitul unei octave si incepe o a doua octava cuprinzand aceleasi note ca si in prima sper sa te ajute cat de cat scuze pt exprimare dar am vrut sa fiu pe intelesul tau cumva sanatate si sarbatori fericite LA MULTI ANI !

Back to top
orfeus6540
Wed Dec 30 2009, 11:09PM

Registered Member #8613
Joined: Sun Dec 27 2009, 08:06AM
Posts: 5
Va multumesc mult, si imi cer scuze 891_schilder_46.gif daca am jignit pe cineva inscris pe clape.ro, nu era cu intentie.Vroiam sa spun ca sunt multi care afirma ca stiu muzica dar nu ai ce sa inveti de la ei, cum afirma multi muzica este 99% munca si 1% talent,eu inca nu stiu daca este adevarat, dar sunt sigur ca de multa munca este nevoie,pe langa toate celelalte.La multi ani! si voua cat despre implinirea dorintelor...... ramane de vazut.... sperand ca vom reusi sa facem cat mai multe in noul an.Sarbatori fericite! 196_occasion14.gif

[ Edited Wed Dec 30 2009, 11:24PM ]


Back to top
ser_bm
Wed Dec 30 2009, 11:12PM
Guest
mai este o zicala romanesca care zice ca " de la orice prost poti sa inveti cate ceva bun"

Back to top
orfeus6540
Wed Dec 30 2009, 11:33PM

Registered Member #8613
Joined: Sun Dec 27 2009, 08:06AM
Posts: 5
da,este adevarat dar e inutil sa facem filizofii pe aceasta tema,deja mi-am cerut scuze pt afirmarea din acest thread, si am si corectat greseala,oricum iti multumesc pt informatiile date, si cand ai timp spune-mi si gamele( sol major etc, etc),asa incet,incet ma pun sa le invat,dupa care ma pun sa exersez cantece mai usoare.Cateva cantecele le-am invatat,de pe youtube, dar acum nu ma intreba in ce gama le cant ca nu stiu sa-ti spun!:) Dupa ce am sa stapanesc putin bazele muzicii o sa ma gandesc la o clapa noua.

Back to top
ser_bm
Wed Dec 30 2009, 11:38PM
Guest
sa-ti ajute Dumnezeu sa poti sa inveti trebuie rabdare si ambitie multa si munca ! LA multi ani ! sarbatori fericite !

Back to top
orfeus6540
Wed Dec 30 2009, 11:53PM

Registered Member #8613
Joined: Sun Dec 27 2009, 08:06AM
Posts: 5
E adevarat!Bine ca nu-mi lipseste nici una nici alta,le am pe amandoua,tot ce mi-am propus sa fac am facut si am reusit,e drept ca nu am excelat in toate,nici nu aveam cum,dar am reusit intotdeauna.La multi ani si tie si familiei tale! Un an nou cu cat mai multe bucurii si impliniri, ca de cele rele m-am saturat cate am auzit aici in afara tarii!

Back to top
 

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by mark on 02 May : 21:26
Salut , da este vechi pentru ca nimeni nu face pentru pa600.Toti le repeta cu balarii.Am cumparat multe seturi,asta mi-sa parut cit de cit bunicel desi are multe defecte.


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by ciobanu on 02 May : 21:06
NIMIC BUN VECHITURI


[Content] Am donat Posted by hantatar on 01 May : 21:01
Salut! Am donat 10 EUR si astept sa primesc accesul la download.Multumesc anticipat!


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by bliviu27 on 30 Apr : 18:45
Am reusit sa incarc style doar dupa ce am incercat sa incarc setul in Direct. Atunci clapa l-a convertit si asa am reusit sa incarc stylurile din folderul convertit. Setul este BET [more ...]


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by bliviu27 on 30 Apr : 17:14
La mine in pa1000 desi am incasrcat pe rand nu se incarca Style





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap