Forums

Clape.ro :: Forums :: Echipamente si accesorii :: Echipamente audio
 
<< Previous thread | Next thread >>
Problema mixer,boxe sau microfon ???
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
Author Post
stan_gaby
Wed, 16 Mar 2011, 08:32PM

Registered Member #3258
Joined: 17 Nov 2008
Posts: 64
Am asa: mixer behringer x1622fx,boxe the box pa 302a, un microfon senheiser e 835 s si o clapa yamaha psr s700.Va rog nu incepeti cu chestii gen: slabe frate,schimba nu stiu ce si tot as.Totul e un pur hobby,ma distrez singur in casa.Problema care e: nu se "pupa" vocea cu clapa,adica vocea se aude de parca ar fi ceva cu totul aparte,se aud neamestecate daca pot spune asa.Am umblat si la efecte,la volume,intrari stereo-mono,tot(cred eu).Exista vreo jmecherie ceva de care nu ma prind? exista vreun mod de a seta mixerul sau clapa? Vreau sa le "contopesc" sa para un singur lucru nu doua distincte. Multumesc de ajutor !

Back to top
radux5
Wed, 16 Mar 2011, 09:09PM

Registered Member #3870
Joined: 07 Dec 2008
Posts: 118
Scoti vocea prin clapa?

Back to top
stan_gaby
Wed, 16 Mar 2011, 09:25PM

Registered Member #3258
Joined: 17 Nov 2008
Posts: 64
nu,vocea iese prin mixer ca daca iesea prin clapa(nu are intrare mic) banuiesc ca se auzeau cat de cat la acelasi nivel...nivelele sunt total diferite indiferent ce as face,si nu ma refer la volum.

[ Edited Wed, 16 Mar 2011, 09:29PM ]


Back to top
ValiS
Thu, 17 Mar 2011, 07:21AM
Guest
Pai...si atunci...ar trebui sa fii foarte multumit..! Altii incearca din rasputeri sa "separe"vocea d clapa,adica sa NU se auda amestecat..!

Back to top
huzumsorin
Thu, 17 Mar 2011, 07:37AM

Registered Member #8800
Joined: 21 Jan 2010
Posts: 398
stan_gaby a scris ...

Am asa: mixer behringer x1622fx,boxe the box pa 302a, un microfon senheiser e 835 s si o clapa yamaha psr s700.Va rog nu incepeti cu chestii gen: slabe frate,schimba nu stiu ce si tot as.Totul e un pur hobby,ma distrez singur in casa.Problema care e: nu se "pupa" vocea cu clapa,adica vocea se aude de parca ar fi ceva cu totul aparte,se aud neamestecate daca pot spune asa.Am umblat si la efecte,la volume,intrari stereo-mono,tot(cred eu).Exista vreo jmecherie ceva de care nu ma prind? exista vreun mod de a seta mixerul sau clapa? Vreau sa le "contopesc" sa para un singur lucru nu doua distincte. Multumesc de ajutor !


ai mixer model nou? (adica cu leduri albastre ) daca da foloseste asa: efectul din mixer " 57" iar microfonul il bagi in mixer cu chenon nu cu jach . eu asa folosesc mixerul asta si e binisor .

Back to top
stan_gaby
Thu, 17 Mar 2011, 11:51AM

Registered Member #3258
Joined: 17 Nov 2008
Posts: 64
sorin,mixerul este asta LINK: Click aici! dar nu are efectul 57...dupa cum vezi are efecte pana la 16 si microfonul nu intra in mixer prin jack.Imi cer scuze mixerul nu era xenyx x1622fx ci x1622 usb...Daca imi poti spune ce parametrii are efectul 57 pe mixerul tau presupun ca si asta il are numai ca aici sunt puse pe categorii...si le setez eu tempo,pitch si toate cele.

[ Edited Thu, 17 Mar 2011, 12:07PM ]


Back to top
huzumsorin
Thu, 17 Mar 2011, 05:03PM

Registered Member #8800
Joined: 21 Jan 2010
Posts: 398
stan_gaby a scris ...

sorin,mixerul este asta LINK: Click aici! dar nu are efectul 57...dupa cum vezi are efecte pana la 16 si microfonul nu intra in mixer prin jack.Imi cer scuze mixerul nu era xenyx x1622fx ci x1622 usb...Daca imi poti spune ce parametrii are efectul 57 pe mixerul tau presupun ca si asta il are numai ca aici sunt puse pe categorii...si le setez eu tempo,pitch si toate cele.

nu stiu parametri pentru ca la mine sunt presetate . e un delay mai cu 5 repetitii rare care se pierd usor nu brusc. altceva nu stiu sa-ti explic . imi pare rau


Back to top
stan_gaby
Thu, 17 Mar 2011, 08:21PM

Registered Member #3258
Joined: 17 Nov 2008
Posts: 64
ok sorin,am gasit specificatiile mixerului tau si o sa le incerc la mine.multumesc! alte idei mai are cineva?

Back to top
 

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro


Comentarii noi


[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5 Latest comment Posted by ionut74 on 19 Jun 2026, 10:48
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000 Latest comment Posted by miki67 on 10 Jun 2026, 22:04
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x Latest comment Posted by Mihai13 on 04 Jun 2026, 13:40
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x Latest comment Posted by Mcmiki on 04 Jun 2026, 11:55
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x Latest comment Posted by Mihai13 on 03 Jun 2026, 08:51
Salut,Am revenit - l-am descarcat si eu si se pare ca are tot un singur folder cu styleuri FAVORITE 1 nu stiu daca este V2 transferat la PA4x - mai verific acasa chiar daca nu pot [more ...]


Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Sitemap