Forums
| Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Korg PA 800 | ||
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| kulin85 |
|
||
![]() Registered Member #10223
Joined: 18 Jun 2011Posts: 3 |
va rog fratii ajutatima cine poate sami ajute sami incarc un sempler in klapa
[ Edited Tue, 12 Jul 2011, 08:18PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| Mandocu |
|
||
|
Guest
|
MEDIA-USB-selectezi setul de unde vrei samplerul apesi pe Sound apesi pe user 1,2 sau dk,ii dai OPEN selectezi sunetul dorit si ii dai LOAD
|
||
| Back to top |
|
||
| thoman |
|
||
![]() Registered Member #10068
Joined: 10 Dec 2010Posts: 9 |
sau cea mai buna varianta,intri in sempler,,exact asa.... apesi sound-record-meniu(menu)-multisample pe displey,acolo se vad toate tonurile,, apoi in dreapta pe displei e o sageata, o apesi se deschide o fereastra, apoi selectezi functia import,,si importi tonul dorit care se aflaa in stik sub forma de kmp, cu cheia, ](kmp).sau si asa cum spune colegul dar asa se importa tonul modificat sau poate fi suprapus in oscilatoare,deci asa poate sa nu fie un singur ton, si il ia din soundul setululi, asa cum e salvat cu tot cu numele cu care s-a salvat in performanta sunetelor,soundurilor..pt alte detaliiastept, intrebari,aici,
[ Edited Wed, 14 Sep 2011, 11:53PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| thoman |
|
||
![]() Registered Member #10068
Joined: 10 Dec 2010Posts: 9 |
deci sint doua variante, la clapele korg pa,depinde si de ce operatie vrei sa faci, si mai conteaza umpic si memoria semplerului, la anumite tonuri,la pa800, e memorie suficienta pentru un pachet de tonuride baza, si e o clapa care aranjata chiar suna bine,si eu mai am un pa800, chiar dak miam luat alceva,nu o dau deocamdata,
[ Edited Wed, 14 Sep 2011, 11:58PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| Mandocu |
|
||
|
Guest
|
thoman a scris ... sau cea mai buna varianta,intri in sempler,,exact asa.... apesi sound-record-meniu(menu)-multisample pe displey,acolo se vad toate tonurile,, apoi in dreapta pe displei e o sageata, o apesi se deschide o fereastra, apoi selectezi functia import,,si importi tonul dorit care se aflaa in stik sub forma de kmp, cu cheia, ](kmp).sau si asa cum spune colegul dar asa se importa tonul modificat sau poate fi suprapus in oscilatoare,deci asa poate sa nu fie un singur ton, si il ia din soundul setululi, asa cum e salvat cu tot cu numele cu care s-a salvat in performanta sunetelor,soundurilor..pt alte detaliiastept, intrebari,aici, Aici scrii cum se incarca un kmp,e buna explicatia,multumim de raspuns |
||
| Back to top |
|
||
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] Tonuri Ponciu - Korg Kronos 2
Multe erori, si tonuri din 2007, nu are legatura cu Ponciu! Zi faina!
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]





