Forums
| Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Are cineva un set de Modern Talking? | ||
| Go to page >> | |
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| combustia |
|
||
![]() Registered Member #10868
Joined: 04 Mar 2012Posts: 43 |
are cineva vreun set/style-uri de Modern Talking pt korg pa 50?sunt disperat ca nu le gasesc nicaieri pe net. culmea e ca am gasit pe youtube si cherrie cherrie lady si brother louie si you're my heart cantate toate super cu ritmuri korg insa nimeni nu le baga la download. PS: culmea e ca pt korg nu gasesti deloc ritmuri pentru muzica straina
[ Edited Wed, 18 Apr 2012, 11:19AM ] |
||
| Back to top |
|
||
| victorr |
|
||
![]() Registered Member #9068
Joined: 16 Mar 2010Posts: 828 |
Normal ca nu le gasesti la download. Daca omul s-a chinuit sa isi faca ritmul singur, ce nevoie avea el sa-l puna pe net? Aici mai gasesti cateva ritmuri ca e site facut pentru schimb de materiale. [ Edited Wed, 18 Apr 2012, 12:07PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| combustia |
|
||
![]() Registered Member #10868
Joined: 04 Mar 2012Posts: 43 |
pai la yamaha nu e la fel?dar acolo de ce le gasesti?si daca mi-as face ritmul singur, de ce sa fiu egoist sa nu las si pe altii sa cante? am inceput sa regret ca am korg. la yamaha nu exista egoismul asta, se face sharing mult mai bine intre utilizatori . |
||
| Back to top |
|
||
| Robert Craciun |
|
||
![]() Registered Member #25
Joined: 24 May 2008Posts: 709 |
uite Nicu aici un ritm convertit de la roland!, sper sa-ti fie de folos! LINK: Click aici!
|
||
| Back to top |
|
||
| combustia |
|
||
![]() Registered Member #10868
Joined: 04 Mar 2012Posts: 43 |
ms mult. sa vad cum fac ca am epuizat nr de descarcari.
|
||
| Back to top |
|
||
| combustia |
|
||
![]() Registered Member #10868
Joined: 04 Mar 2012Posts: 43 |
pentru cherrie cheriie lady ai cumva?sau pt you're my heart, you're my soul? misto ca poti sa faci conversie ok, stiu ca e delicat procesul. eu am incercat sa fac conversie cu style works xt si a iesit un mare fasss...am ritmurile pt yamaha s900 de modern talking si am vrut sa fac conversia la korg pa80 si a iesit un mare fasss! |
||
| Back to top |
|
||
| victorr |
|
||
![]() Registered Member #9068
Joined: 16 Mar 2010Posts: 828 |
Pai de ce nu convertesti din yamaha sty in midi si apoi aranjezi midi-ul cu canalele care trebuie la korg si apoi sa-l convertesti in sty de korg?
|
||
| Back to top |
|
||
| combustia |
|
||
![]() Registered Member #10868
Joined: 04 Mar 2012Posts: 43 |
Pt ca nu ma pricep victor, altfel terminam demult
|
||
| Back to top |
|
||
| combustia |
|
||
![]() Registered Member #10868
Joined: 04 Mar 2012Posts: 43 |
am incercat setul tau Roberto. e cool, e ok, ms mult. am insa o nelamurire: pe style-ul brother louie nu ai instrumente puse (ai un acordeon ceva, nu tu lead, etc) insa pe style-ul dance 80 tot din setul tau ai super instrumente. ambele style-uri le vad in user1. cum naiba fac la Pa50-ul meu sa cant cu instrumentele din dance80 pe style-ul brother louie?
|
||
| Back to top |
|
||
| gabyversa |
|
||
![]() Registered Member #8144
Joined: 20 Sep 2009Posts: 123 |
Daca ai nevoie de piese de la modern talking format .mid te pot ajuta.
|
||
| Back to top |
|
||
| Go to page >> | |
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] Tonuri Ponciu - Korg Kronos 2
Multe erori, si tonuri din 2007, nu are legatura cu Ponciu! Zi faina!
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]







