Forums
| Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Problema Korg PA80 | ||
| Go to page >> | |
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| 80.istvan |
|
||
![]() Registered Member #10776
Joined: 20 Jan 2012Posts: 206 |
daca poate cineva sa ofere niste explicati,in legatura cu ritmurile din hd .ca ritmurile copiate pe hd nu mai raman acolo dupa repornirea clapei.trebuie copiate din nou. in !123.set. sau altfel cum se procedeaza.sa il am dupa repornire? multumesc foarte mult de ajutor.:) [ Edited Sun, 22 Jan 2012, 03:26PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| bebykorg |
|
||
![]() Registered Member #533
Joined: 29 Jul 2008Posts: 1000 |
normal nu ar trebui sa se intample asa ceva. Dupa formatarea HDD acesta face autpmat 3 foldere. !123.set , !456.set si ! 789.set. In fiecare din aceste foldere poti copia cate 3 usere. Dupa ce le-ai copiat acestea raman acolo definitiv asta daca nu stergi tu ceva. Sfatul meu este sa faci un format la HDD dupa care sa pui userele in fiecare folder. |
||
| Back to top |
|
||
| huzumsorin |
|
||
![]() Registered Member #8800
Joined: 21 Jan 2010Posts: 398 |
te sfatuiesc sa salvezi ce ai acolo ca dupa formatare nu mai gasesti nimic din ce ai avut |
||
| Back to top |
|
||
| 80.istvan |
|
||
![]() Registered Member #10776
Joined: 20 Jan 2012Posts: 206 |
am formatat hdd -ul dar acelasi lucru .dupa repornire,nu imi arata ritmurile,desi in folderul!123.set il am.,setul. astept lamuriri.,,,si va multumesc dragi colegi. |
||
| Back to top |
|
||
| huzumsorin |
|
||
![]() Registered Member #8800
Joined: 21 Jan 2010Posts: 398 |
cum? ai formatat hardul si tot mai ai set 123 ?sau cum ca eu nu inteleg? [ Edited Mon, 23 Jan 2012, 10:41AM ] |
||
| Back to top |
|
||
| 80.istvan |
|
||
![]() Registered Member #10776
Joined: 20 Jan 2012Posts: 206 |
nu.!!!!!!!!!!.....deci am formatat hdd am pus setul in folder !123.set .si imi arata rimurile la hdd.dar dupa repornire nu mai aveam rimurile pe hdd,desi in folder !123.set exista. cea ce nu pricep. deci ajutorrrr!!!!!!! |
||
| Back to top |
|
||
| bebykorg |
|
||
![]() Registered Member #533
Joined: 29 Jul 2008Posts: 1000 |
ma gandescvsi la altceva. in folderul !123. set trebuie sa ai folderele STYLE , PERFORM , PROGRAM , fara global( asta ca sa nu ai neplaceri cand incarci setul ) iar in folderul PROGRAM sa ai doar USER1 , USER2 SI USERDK M daca ai mai multe usere iar nu este bine . Ceea la ce ma gandeam este urmatorul lucru : toate aceste foldere enumerate mai sus sunt puse intr-un folder si acest folder este in folderul !123. set .. ??
|
||
| Back to top |
|
||
| 80.istvan |
|
||
![]() Registered Member #10776
Joined: 20 Jan 2012Posts: 206 |
pai nu tocmai asa am pus in folder,dar am sa incerc asa cum zici bebycorg.poate reusesc.am sa revin.mersi pentru sfat.cu stima istvan.
|
||
| Back to top |
|
||
| 80.istvan |
|
||
![]() Registered Member #10776
Joined: 20 Jan 2012Posts: 206 |
deci in folderul program am 10 user.pcg.si user dk.si daca spuneti ca,sa am user1 ,user2 userdk,in folderul program.ce sa fac cu restu userelor?sa sterg si sa las 2 usere,si user dk sau cum sa procedez?cu stima istvan
|
||
| Back to top |
|
||
| bebykorg |
|
||
![]() Registered Member #533
Joined: 29 Jul 2008Posts: 1000 |
sterge restul userilor si pastreaza doar atat. User 1 , user 2 si user DK . Degeapa ai atatea fisiere user ca oricum clapa nu recunoaste decat pe cele care le-am enumerat mai sus .
|
||
| Back to top |
|
||
| Go to page >> | |
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] Tonuri Ponciu - Korg Kronos 2
Multe erori, si tonuri din 2007, nu are legatura cu Ponciu! Zi faina!
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]





