Forums
| Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Pa1xpro guitar mode | ||
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| danpa80 |
|
||
![]() Registered Member #10314
Joined: 31 Jul 2011Posts: 199 |
Unde e aceasta functie....guitar mode... cum fac sa dau de ea...Vreau sa fac un ritm si imi trebuie ceva batai de chitara, dar nu stiu unde le gasesc....help me please...
|
||
| Back to top |
|
||
| mishone |
|
||
![]() Registered Member #11249
Joined: 16 Aug 2012Posts: 147 |
eu amPA800,dar cred ca e la fel:Record-Record/Edit Current Style,apoi apesi Menu-Style Track Controls,iar sub Track Type,ai niste sageti,sub fiecare track.Apesi pe sageata corespunzatoare trackului tau de chitara si ti se va deschide in coloana:Dr-Perc.-Bass-Acc.-Gtr.Apesi pe Gtr,si apoi dai Exit
|
||
| Back to top |
|
||
| sorinelf |
|
||
![]() Registered Member #6305
Joined: 18 Feb 2009Posts: 427 |
din cate stiu, pa1x nu are guitar mode. si nici pa1x pro.
|
||
| Back to top |
|
||
| sorin_korg |
|
||
![]() Registered Member #11111
Joined: 23 Jun 2012Posts: 84 |
Nu are guitar mode pa1xpro,dar in schimb se poate importa de la pa2xpro style cu guitar mode.
|
||
| Back to top |
|
||
| danpa80 |
|
||
![]() Registered Member #10314
Joined: 31 Jul 2011Posts: 199 |
Daca are sau nu.....nu stiu, .... de aia am si intrebat cum dau de el. Multumesc -mishone- pentru ajutor. Am sa verific si am sa vad ce pot face. Insa imi aduc foarte bine aminte ca intr-un tutorial video al domnului AD, explica cum se creeaza un ritm de la zero. Iar acolo el foloseste aceasta functie pe pa1x pro. Din pacate acest tutorial il am pe alt calculator acasa in Romania, iar eu sunt departe acum de Romania. Deci....daca dansul a facut un ritm de la zero si a folosit aceasta functie..., inseamna ca exista totusi ceva si in pa1x pro.
|
||
| Back to top |
|
||
| sorin_korg |
|
||
![]() Registered Member #11111
Joined: 23 Jun 2012Posts: 84 |
Iti spun sincer si sigur ca nici vorba de aceasta functie in pa1xpro.Am avut aceasta clapa 6 ani si nu ma feresc sa-ti spun ca am fost intr-un fel elevul lui Andronescu(pana la un punct),deci sigur stiu ce vorbesc.Pa1xpro poate reda in style convertit de la pa2xpro aceasta functie ,dar nu o are implementata.
|
||
| Back to top |
|
||
| mishone |
|
||
![]() Registered Member #11249
Joined: 16 Aug 2012Posts: 147 |
Daca nu ma insel ,tutorialul lui Daniel Andronescu cu privire la crearea unui style,este facut pe Korg PA2X pro!
|
||
| Back to top |
|
||
| danpa80 |
|
||
![]() Registered Member #10314
Joined: 31 Jul 2011Posts: 199 |
Mersi baieti pentru ajutor. Cred ca aveti dreptate. stiti cumva care e ultimul os pentru pa1xpro, si cateva instructiuni de instalare....???? |
||
| Back to top |
|
||
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salut,Am revenit - l-am descarcat si eu si se pare ca are tot un singur folder cu styleuri FAVORITE 1 nu stiu daca este V2 transferat la PA4x - mai verific acasa chiar daca nu pot [more ...]







