Forums

Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Clape si alte instrumente muzicale furate!
 
<< Previous thread | Next thread >>
Atentie se fura !
Go to page       >>  
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
Author Post
mircea_bursucu
Fri, 27 Mar 2015, 01:50PM
Registered Member #8518
Joined: 14 Dec 2009
Posts: 52
Dragi colegi ! Azi dimineata un prieten bun, muzicant, m-a sunat si mi-a spus ca i-a spart cineva casa cat a fost plecat (timp de cateva ore) si i s-a furat DYNACORD PM 1000-2 (PART NO.D112926 SERIAL NO.20 842) si Korg pa1x pro (In zona Slobozia) . Ideea este ca a facut plangere la politie, insa fac apel la toti muzicantii ca in cazul in care se iveste oportunitatea de a cumpara Dynacordul, care poate fi identificat dupa seria respectiva, sa anuntati la numarul de telefon : 0721 35 00 96, sau politia! (nimeni nu cred ca ar vrea sa cumpere un instrument furat).
Lucrul acesta se putea intampla fiecaruia dintre noi, asa ca va rog sa fiti solidari si eventual puteti da share pe retelele de socializare.
Multumesc din suflet!

Back to top
pustiulica
Fri, 27 Mar 2015, 02:58PM


Registered Member #11427
Joined: 28 Sep 2012
Posts: 1597
Imi pare rau de intamplarea prietenului tau! Le-as rupe mainile pe borduri celor care fura!

Am participat de curand la o conferinta a politiei si antifraudei in care recomandarea era pentru instalarea de camere video de supraveghere! Spuneau respectivii ca infractionalitatea in zonele supravegheate video este cu 95% mai mica decat in cele nesupravegheate... Un sistem de camere de supraveghere costa 100-200 de euro, eu zic ca merita in conditiile in care tii chestii de valoare mare in locatia respectiva.

Back to top
NxSound
Fri, 27 Mar 2015, 03:43PM

Registered Member #2689
Joined: 29 Oct 2008
Posts: 766
100 200 euro ok dar unde ce site leai gasit

Back to top
pustiulica
Fri, 27 Mar 2015, 04:13PM


Registered Member #11427
Joined: 28 Sep 2012
Posts: 1597
NxSound a scris ...

100 200 euro ok dar unde ce site leai gasit


Ca sa respect regulile si sa nu fac reclama, cauta pe google "Kit sistem supraveghere complet AKU 2 camere interior/exterior 700TVL /DVR 4 canale" sau altceva cu "Kit sistem supraveghere complet"

Back to top
ionut74
Sat, 28 Mar 2015, 08:59AM

Registered Member #12306
Joined: 31 Jan 2013
Posts: 186
Acum cativa ani cred ca la Constanta s-a furat dintr-un local statia si orga ,s-a mai auzit ceva de acel caz,si-a recuperat omul sculele,ptr. cazul de care zice Mircea imi pare f. rau ,stiu cat e de greu sa- ti cumperi scule si vin niste nemernici si le fura

Back to top
ciobanu
Sat, 28 Mar 2015, 12:54PM

Registered Member #8227
Joined: 15 Oct 2009
Posts: 88
Da condoliante,stiu ce inseamna asta mie mia furat acum 3 luni in urma din italia in clubul unde cint korg pa3,dynakord 3,si boxele turbosaund.Mi liau furat joi si simbata si luni aveam botez.Jale.

Back to top
giorgio14
Tue, 26 May 2015, 03:03PM
Registered Member #13217
Joined: 12 Aug 2013
Posts: 70
Ma intreb dece trebuie sa se intample astfel de lucruri ../../images/emotes/yahoo/yahoo_sad.gif , cand sti ca omul a muncit si si-a dat silinta pentru achizitionarea acelor instrumente si vine un.......(nici nu stiu daca se poate numi om , nici macar animal ....) . Chiar imi pare rau sa aud astfel de chesti....

Back to top
huzumsorin
Tue, 26 May 2015, 05:01PM

Registered Member #8800
Joined: 21 Jan 2010
Posts: 398
Hotii ne fura, statul vrea 16 % si noi ajungem si ne omoram ficatii degeaba pe la " sarmale'' cum mai spunea cineva acu vreo 2-3 luni in urma .

Back to top
catalin184
Wed, 15 Jul 2015, 07:36PM

Registered Member #13711
Joined: 30 Dec 2013
Posts: 29
Din pacate in Romania se fura orice si oriunde.
Un sistem de supraveghere video este destul de scump si trebuie instalat cu cap. La ce ma refer? Multi pun DVR-ul langa televizor, astfel ca daca hotul intra in casa fura si DVR-ul pentru a nu exista inregistrari. Se recomanda instalarea a 2 sau 3 dvr-uri in paralel si in locatii diferite. Totul pleaca de la 500 euro si poate ajunge si la 1500 euro pt. 4 camere. 1 DVR 4 canale aprox. 100 euro, HDD 2 tb surveillance HDD aprox 100 euro, sursa de alimentare + acumulator 70 - 80 euro, aprox 30 - 40 euro camera video.
Din pacate pe hoti nu ii prea intereseaza ca ai muncit mult sa achizitionezi acele instrumente muzicale, pentru ei este doar o sursa de venit.


Back to top
petricahincu
Thu, 16 Jul 2015, 07:11AM
Registered Member #8169
Joined: 04 Oct 2009
Posts: 103
Imi pare rau de intamplarea prietenului tau Mircea dar sa verifice pe cei apropiati care stiau cum poate sa-l fure,adica tot cineva cunoscut.Parerea mea!!!

Back to top
Go to page       >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro


Comentarii noi


[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5 Latest comment Posted by ionut74 on 19 Jun 2026, 10:48
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000 Latest comment Posted by miki67 on 10 Jun 2026, 22:04
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x Latest comment Posted by Mihai13 on 04 Jun 2026, 13:40
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x Latest comment Posted by Mcmiki on 04 Jun 2026, 11:55
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x Latest comment Posted by Mihai13 on 03 Jun 2026, 08:51
Salut,Am revenit - l-am descarcat si eu si se pare ca are tot un singur folder cu styleuri FAVORITE 1 nu stiu daca este V2 transferat la PA4x - mai verific acasa chiar daca nu pot [more ...]


Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Sitemap