Forums

Clape.ro :: Forums :: Fisiere audio, Versuri, Partituri, Armonii :: Negative
 
<< Previous thread | Next thread >>
Miduri originale
Go to page       >>  
Moderators: admin, pustiulica, angelitto
Author Post
mircea61
Mon, 19 Aug 2013, 01:10PM
Guest
Va salut baieti !Stie cineva de unde se pot cumpara miduri originale 100% in format GM ? Va rog excludeti din lista "piratii",stim noi care !

Back to top
victor2008
Mon, 19 Aug 2013, 01:14PM
Guest
Ce gen de Miduri te intereseaza?

Back to top
mircea61
Mon, 19 Aug 2013, 01:23PM
Guest
usoara romaneasca si internationala

Back to top
victor2008
Mon, 19 Aug 2013, 01:38PM
Guest
am inteles. Pentru miduri de muzica usoara internationala sunt multe firme straine care vand . Pentru Romaneasca nu stiu sa-ti spun exact. Vezi pe site pe Clape .ro aici ai sa gasesti multe multe miduri foarte bune dar si mai putin bune Aici pe site nu se cumpara stii nu?dar sa stii ca daca apelezi la colegii de aici sigur ai sa gasesti ce cauti .Mult succes


Back to top
Expresul
Mon, 19 Aug 2013, 08:34PM
Guest
Am 100.000 mii intermationale nu sint de vinzare eventual schimb cu alte midi .

Back to top
mircea61
Tue, 20 Aug 2013, 07:49AM
Guest
Stiu ca pe (acest) site nu se vand tocmai de aceea am rugat sa mi se comunice de catre colegii care au cumparat si folosit miduri originale de la sursa.Am si eu tot in jur de 100.000 dar nu sunt verificate decat foarte putine pe care le si folosesc si pe care le-am facut sa sune (editat) pentru Roland VA 76.Sigur mi-as dori un schimb fara sa mai dau bani si sunt deschis sa ofer ce am lucrate si suna din pacate nu am prea multe.. si sa primesc la schimb la fel !Supararea mea cea mai mare este ca trebuie sa ne adaptam la vremurile prezente si sa folosim din ce in ce mai mult negative in dauna cantatului live -in conditiile reducerii componentei de trupa dar se pare ca momentan nu prea sunt alte solutii daca vrem sa nu stam pe bara dar daca tot o facem atunci sa sune bine,cu ce mai dam noi peste s-o scoatem cumva la capat !?

Back to top
Expresul
Tue, 20 Aug 2013, 07:53PM
Guest
Daca cauti am pus la download midi si ai sa vezi cum sint facute. (in studio )

Back to top
Dorel Cos
Tue, 20 Aug 2013, 08:31PM
Guest
Ce numiti voi miduri originale? Originala poate fi numai inregistrarea audio din studio. In rest un SMF (Song Midi File) poate fi facut de mine, de tine de oricine. Chiar orice studio mai mult sau mai putin professional cum le place lor sa se intituleze. Intr-un song midi poate fi modificata orice nota, orice reglaj sau instrument de oricine si atunci ce mai e original? Un fisier midi contine instrumentele pe trackuri in timp ce piesa audio originala nu.. de aceea nici nu poti modifica nimic. Dupa ce ai amestecat vreo 12 culori incearca sa separi vreuna. Parerea mea e ca o piesa midi poate fi mai reusita, putin reusita sau catastrofala, nicidecum originala.

[ Edited Wed, 21 Aug 2013, 07:33AM ]


Back to top
mircea61
Tue, 20 Aug 2013, 09:18PM
Guest
Eu numesc un negativ format mp3 , midi sau orice alt format ,unul produs de cineva :firma,studio orice alta forma juridica,licentiat si care are acordul autorului desigur contra unor taxe (drept de autor sau intelegeri contractuale) sa le produca si sa le comercializeze si care din punct de vedere muzical este identic cu originalul.La miduri singurele diferente acceptate sunt la instrumentele recunoscute in functie de modelul de clapa folosita !In Romania sunt mai mult decat sigur ca nu exista un astfel de producator desi tare as vrea sa ma insel,intrebam colegii daca cineva stie sau chiar a colaborat cu producatori dintre cei amintiti !?

Pt Dan/Expresul. Posteaza ceva ,te rog,nu am gasit nimic la sectiunea download,poate ma poti ajuta si de ce nu sa facem un schimb !

[ Edited Wed, 21 Aug 2013, 07:32AM ]


Back to top
Dorel Cos
Wed, 21 Aug 2013, 07:46AM
Guest
Mircea am inteles ce vrei tu dar in Romania inca nu am auzit de o firma serioasa sa produca asa ceva. Incercari sunt si au fost dar s-a dovedit in timp a nu fi ceva serios. Cei in cauza majoritatea materialelor le-au adunat de pe unde au putut le-au modificat si-au bagat numere de telefon, email prin ele si drepturi de autor. Altii le-au preluat au sters si au trecut alte adrese, drepturi si telefoane. Nu mai stii care sunt originale sau nu. Pe de alta parte pe acest site sau altele de acest gen nu prea avem dreptul sa gazduim fisiere cu drepturi de autor.
Sfatul meu e mai ales la piese romanesti sa cauti totusi ceva de calitate sa le mai personalizezi si tu dupa placul tau. Asa zise originale nu vei gasi.
Schimburi aici se fac numai prin intermediul siteului de fapt acesta este si rostul upload si download de a se ajuta TOTI membrii intre ei nu in mod particular. Un email sau telefon la locul nepotrivit poate aduce un frumos ban ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif


Back to top
Go to page       >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro


Comentarii noi


[Content] Re: Latest comment Posted by ibaradu on 04 Aug 2025, 06:44
Multumesc frumos domnilor admini pentru accesul la download!


[Content] Multumesc domnilor admini pentru accesul la download! Latest comment Posted by ibaradu on 04 Aug 2025, 06:43
Multumesc domnilor admini pentru accesul la download!


[download] RomanianFolclorMedeli Latest comment Posted by mihaidor on 01 Aug 2025, 10:07
Dacă puteți să încărcați samplerele de la acest mpk în format UVN sau SF2 , așa cum ați spus că ne puteți ajuta ar fi nemaipomenit. Vă putem răsplăti dacă este necesar. Acum de la [more ...]


[download] SET Korg PA4x Luis Mugurel 2025 Latest comment Posted by ionut74 on 01 Aug 2025, 09:53
Mulțumesc 👍👍👍👍👍


[Content] Perimisiune 1 download pe zi Latest comment Posted by marianfr8x on 01 Aug 2025, 09:00
Bună dimineața după un efort de 1 an am reușit recent să mă înscriu pe acest site .Cum am intrat în prima zi am și început să postez .Am încărcat seturi cum ar fi :Luis Mugurel 202 [more ...]


Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Sitemap