Forums
| Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Yamaha |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Yamaha Tyros4 Instalare SET | ||
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| tonoi |
|
||
|
Guest
|
Buna si salutari tuturor, Cine ma poate ajuta in privinta instalarii SET si Custom Voice. Va multumesc anticipat |
||
| Back to top |
|
||
| Florin Galati |
|
||
![]() Registered Member #6568
Joined: 24 Feb 2009Posts: 323 |
Intai setul pe care vrei sa il incarci, il pui pe hdd. Dupa care apesi butonul VOICE CREATOR si de acolo dai load library, pentru a incarca samplerele. Dupa aceea , apesi butonul J din dreapta jos a monitorului pentru a accesa REGISTRII, pe care ii copiezi in user. In functie de cum sunt aranjati registrii, styl-urile cu tonurile aferente la vei avea pe butoanele de la 1-8 din partea dreapta a rotitei.
|
||
| Back to top |
|
||
| tonoi |
|
||
|
Guest
|
multumesc mult pentru ajutor
|
||
| Back to top |
|
||
| Kostelkorg |
|
||
![]() Registered Member #12493
Joined: 21 Feb 2013Posts: 15 |
Salutare , sunt mai multi pasi de facut pentru a ancarca setul in ty4 intra in forum YAMAHA, la Citeva sfaturi pentru folosirea unui tyros, pagina 16 si acolo explica domnul Elgi totul cum se procedeaza corect succes .
|
||
| Back to top |
|
||
| Florin Galati |
|
||
![]() Registered Member #6568
Joined: 24 Feb 2009Posts: 323 |
Asta e cea mai simpla metoda, cea care am ziso eu
|
||
| Back to top |
|
||
| tonoi |
|
||
|
Guest
|
Vreau sa va multimesc mult pentru ajutor.
|
||
| Back to top |
|
||
| Florin Galati |
|
||
![]() Registered Member #6568
Joined: 24 Feb 2009Posts: 323 |
Sa inteleg ca ai reusit?
|
||
| Back to top |
|
||
| KILUI |
|
||
![]() Registered Member #11096
Joined: 18 Jun 2012Posts: 190 |
Elgi nu are tyros 4 dar te pot ajuta eu pas cu pas pentru ca difera de la t2 la t4 . Este o diferența care i-am explicat și lui Laur ca Tyros 4 poate salva sau încarcă tot programul din 2 mișcări .Suna-ma și iți voi explica concret toată lumea știe cine sunt și nu cred ca mai este vreun secret. o seara buna!
|
||
| Back to top |
|
||
| Florin Galati |
|
||
![]() Registered Member #6568
Joined: 24 Feb 2009Posts: 323 |
Bine punctat. Doua miscari. Dar se pare ca a reusit omul prin metoda care i-am spuso.
|
||
| Back to top |
|
||
| KILUI |
|
||
![]() Registered Member #11096
Joined: 18 Jun 2012Posts: 190 |
2 mișcări ar însemna asa : cel care da set-ul sa salvezi absolut tot prin backup pe stic iar librăria separat pe HD sau stic apoi încărcarea se realizează invers. Este ce-a mai buna metoda și ce-a mai sigura ca SET-ul va suna la-fel! Unii salvează style-urile sau registrele folder în folder iar atunci când le veți încarcă nu știți unde au fost făcute locațiile originale ...
[ Edited Wed, 12 Mar 2014, 04:12PM ] |
||
| Back to top |
|
||
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] Tonuri Ponciu - Korg Kronos 2
Multe erori, si tonuri din 2007, nu are legatura cu Ponciu! Zi faina!
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]





