Forums
| Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Problema cu bas-ul la Pa3x | ||
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| Catalin73 |
|
||
![]() Registered Member #17207
Joined: 02 Jul 2018Posts: 89 |
Salutare colegi,vreau sa va zic o problema legat de clapa mea(pa3x) si nu stiu daca sa mai intamplat si la altcineva; Am avut un botez la care trebuia sa cant,am aprins clapa si totul a mers bine 2 ore pana cand nu-mi mai citea basul la toate ritmurile din set(sarbe,hore,muzica usoara,etc.).Toba,tambalul,chitara si braciul mergea numai ca se auzea unt ritm fara bas.Am luat basul separat in sound si mergea numai in ritmurile mele nu.Am repornit clapa si basul mergea,a mers totul bine de atunci. Oare sa fie niste erori din set sau...???:| Toate cele bune si un an nou va doresc!<:-P [ Edited Sun, 30 Dec 2018, 12:12PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| miki67 |
|
||
![]() Registered Member #8203
Joined: 11 Oct 2009Posts: 666 |
Catalin73 a scris ... Salutare colegi,vreau sa va zic o problema legat de clapa mea(pa3x) si nu stiu daca sa mai intamplat si la altcineva; Am avut un botez la care trebuia sa cant,am aprins clapa si totul a mers bine 2 ore pana cand nu-mi mai citea basul la toate ritmurile din set(sarbe,hore,muzica usoara,etc.).Toba,tambalul,chitara si braciul mergea numai ca se auzea unt ritm fara bas.Am luat basul separat in sound si mergea numai in ritmurile mele nu.Am repornit clapa si basul mergea,a mers totul bine de atunci. Oare sa fie niste erori din set sau...???:| Toate cele bune si un an nou va doresc!<:-P Salut Catalin! intra in sound record si verifica acel bas in edit multisampler.e posibil sa lipseasca wavuri.ia nota cu nota de la prima la ultima din acel bas si vezi daca e totul in regula.vezi si in sampler edit sa nu ai wavuri in gri. Succes! [ Edited Sun, 30 Dec 2018, 01:07PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| Catalin73 |
|
||
![]() Registered Member #17207
Joined: 02 Jul 2018Posts: 89 |
Multumesc foarte mult miki 67
|
||
| Back to top |
|
||
| Catalin73 |
|
||
![]() Registered Member #17207
Joined: 02 Jul 2018Posts: 89 |
Numai bine iti doresc!
|
||
| Back to top |
|
||
| sVipper |
|
||
![]() Registered Member #10465
Joined: 10 Oct 2011Posts: 195 |
Am pățit cândva cu pa600 așa cu un ton de bas din factory...E. Picked 2, și s-a rezolvat cu restart, cred că este un bug din OS
|
||
| Back to top |
|
||
| miki67 |
|
||
![]() Registered Member #8203
Joined: 11 Oct 2009Posts: 666 |
Cu placere Catalin.sper sa rezolvi. N.B. Foloseste butonul Edit cand vrei sa mai adaugi sau sa modifici un mesaj.deasemenea exista si butonul Quote,pentru a raspunde sau a complecta un mesaj.asta pentru a evita postari multiple.
[ Edited Sun, 30 Dec 2018, 02:33PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| Catalin73 |
|
||
![]() Registered Member #17207
Joined: 02 Jul 2018Posts: 89 |
Multumesc mult miki 67,am rezolvat basul si ma apuc sa fac curat in sampling si in multi sample ca am vazut am nu mai erori(sunt in lucru
|
||
| Back to top |
|
||
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] Tonuri Ponciu - Korg Kronos 2
Multe erori, si tonuri din 2007, nu are legatura cu Ponciu! Zi faina!
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]







