Forums

Clape.ro :: Forums :: Fisiere audio, Versuri, Partituri, Armonii :: Partituri, Armonii, etc ...
 
<< Previous thread | Next thread >>
Marcel Budala - Hora de mana
Go to page   <<      
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
OzzY
Tue Mar 15 2016, 09:18PM

Registered Member #14132
Joined: Tue Apr 22 2014, 03:10PM
Posts: 272
Daca Ionica Minune face un rahat cu moţ,inseamna ca e ceva de calitate doar pentru ca e facut de Ionica,nu? Asta e gandirea ta?

Back to top
florian71
Tue Mar 15 2016, 09:29PM

Registered Member #15381
Joined: Wed Sep 02 2015, 10:16AM
Posts: 261
Oare ce ar zice lumea de florar care ar spune vreodata ca o floare ,,e urata rau".
Raspuns posibil: nu e un florar adevarat!
S.a.m.d.

Back to top
remuscampean
Tue Mar 15 2016, 09:52PM

Registered Member #9292
Joined: Sun May 02 2010, 06:50PM
Posts: 354
OzzY a scris ...

Daca Ionica Minune face un rahat cu moţ,inseamna ca e ceva de calitate doar pentru ca e facut de Ionica,nu? Asta e gandirea ta?


Suntem pe un domeniu foarte subiectiv, de asta te-am rugat să îmi arăți ce cânți tu, ca să fie ceva mai concret în discuție... nu am zis că nu ai voie să spui că melodia lui Budala e oribilă... poți să spui ce vrei, dar vreau să văd ceva ce tu cu mânuțele tale ai produs... ca să pot să văd ce greutate are părerea ta, înțelegi?
Din fotoliu toți știm să dăm gol, dar pe teren intră puțini.
O zi bună.



Back to top
OzzY
Tue Mar 15 2016, 09:59PM

Registered Member #14132
Joined: Tue Apr 22 2014, 03:10PM
Posts: 272
Cu manutele mele produceam acum multi ani(cca 10),acum am o profesie onorabila pentru care am muncit si muncesc enorm. Totusi,chiar si acum "produc" ,dar doar in casa pentru ca este o pasiune care ma bantuie de mic si de care nu mai pot scapa . Totusi vreau sa o valorific infiintand un magazin de muzica.

Back to top
remuscampean
Tue Mar 15 2016, 10:06PM

Registered Member #9292
Joined: Sun May 02 2010, 06:50PM
Posts: 354
Mult succes omule!

Back to top
gigiflo
Tue Mar 15 2016, 10:43PM
Registered Member #15184
Joined: Mon May 11 2015, 09:37PM
Posts: 1395
OzzY a scris ...

Cu manutele mele produceam acum multi ani(cca 10),acum am o profesie onorabila pentru care am muncit si muncesc enorm. Totusi,chiar si acum "produc" ,dar doar in casa pentru ca este o pasiune care ma bantuie de mic si de care nu mai pot scapa . Totusi vreau sa o valorific infiintand un magazin de muzica.

Eu sunt primul client...As vrea sa iau Pa 4x de la magazinul deschis de tine!😉

Back to top
virgil2001
Wed Mar 16 2016, 01:11AM
Registered Member #15752
Joined: Mon Mar 07 2016, 09:33AM
Posts: 4
Dragi colegi,

Stiu ca gusturile sunt subiective insa cum florile sunt doar flori, si sunt frumoase, la fel si muzica e doar muzica iar fiecare apreciaza in functie de sensibilitatea sufletului sau anumite armonii cu care rezoneaza. De aceea cred ca e bine sa nu judecam..chiar si in viata, in general vorbind.

Si ca sa vedeti ca nu este chiar o melodie atat de nastrusnica, cum ar parea la prima vedere, va trimit doua link-uri in care o frumoasa "floare" interpreteaza aceasta melodie.

>Varianta 1: LINK: Click aici !
>Varianta 2: LINK: Click aici !

Varianta 2 are un intro mai lung si a fost cantata la Festivalul de la Mamaia din 2009.

@Remus: Multumesc mult pentru partitura! Mi-ai facut o mare bucurie ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif Partitura este scrisa frumos intocmai ca si interpretarea lui Marcel Budala.

Back to top
pustiulica
Wed Mar 16 2016, 07:33AM


Registered Member #11427
Joined: Fri Sep 28 2012, 01:47PM
Posts: 1626
OzzY a scris ...

Invata sa citesti,apoi deschide ciocul. Da?


@Ozzy, ai avertisment pentru nerespectarea punctului 3 din Regulament! Nu este prima data, dar te apropii vertiginos de ultima!

Pe toti va rog sa ramaneti On Topic!

Back to top
Go to page   <<       

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[Content] Acces Posted by Excl on 18 Apr : 13:36
Salutare ! Doresc si eu acces la download !! Am incarcat ceva seturi (au ceva download-uri ) si am raspuns si la forum-uri ! Voi posta seturi in continuare dar doresc si eu acces l [more ...]


[download] Ketron SD1 for Thomann AK-X1100 and Medeli AKX10 Posted by mihaidor on 17 Apr : 20:10
Aceste styl-uri Ketron SD 1 sună foarte profi pe Thomann AK-X1100.Nu există style convertit care să sune foarte bine din prima. Trebuie să mai modifici parametri pe care nu îi înca [more ...]


[download] Zece Ramy Posted by sebycog on 14 Apr : 18:22
Salut, imi poti trimite setul de pa2x cu zece și ete?


[download] FOLCL USOARA SR 2024 PA4X V2.SET Posted by miki67 on 12 Apr : 11:01
Cu plăcere! Nu uitați să dați un Rate, pentru a descărca cu încredere și alții interesați.Sănătate!


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by miki67 on 12 Apr : 10:58
Cu plăcere ! Mă bucur că sunteți mulțumiți. Dați și voi un Rate, așa vor descarcă liniștiți și alții interesați.Sanatate!





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap