Forums

Clape.ro :: Forums :: Fisiere audio, Versuri, Partituri, Armonii :: Requests / Cereri
 
<< Previous thread | Next thread >>
mai este in top korg pa2x pro ?
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
Author Post
cozyx7
Thu, 10 Mar 2016, 08:58PM

Registered Member #15150
Joined: 26 Apr 2015
Posts: 44
ce parere mai aveti despre aceasta clapa ?in legatura cu orice .

Back to top
sorinelf
Thu, 10 Mar 2016, 11:37PM
Registered Member #6305
Joined: 18 Feb 2009
Posts: 427
Bestia alba ../../images/emotes/yahoo/yahoo_big_grin.gif ../../images/emotes/yahoo/yahoo_big_grin.gif ../../images/emotes/yahoo/yahoo_big_grin.gif hahahahaaaa, ce tare sunt ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif )
Sau gri, ca nici nu stiu ce culoare are ../../images/emotes/yahoo/yahoo_big_grin.gif
Bestia gri ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif Bunicul diamantului si unchiul printisorului altoit ../../images/emotes/yahoo/yahoo_big_grin.gif
Mie imi place, suna bine.

[ Edited Thu, 10 Mar 2016, 11:44PM ]


Back to top
sVipper
Fri, 11 Mar 2016, 12:57AM

Registered Member #10465
Joined: 10 Oct 2011
Posts: 195
Desigur, clape-tanc !!!

Back to top
Serghei92
Fri, 11 Mar 2016, 05:59AM

Registered Member #12541
Joined: 01 Mar 2013
Posts: 668
Are un blindaj...după greutate îți dai seamă. E ok clapă încă....mai pui ram.ul de 256....perfect!

Back to top
cantlaclapa
Fri, 11 Mar 2016, 09:46AM

Registered Member #10487
Joined: 13 Oct 2011
Posts: 793
depinde cine face topul... daca il face un vanzator de instrumente noi o sa spuna ca e depasita clapa... daca il fac muzicantii care detin pa 2 o sa spuna ca e cea mai buna clapa .... daca il fac cei care au pa 3 sau 4 o sa spuna ca nu se compara...
daca incerci sa fii obiectiv eu cred ca ar trebui sa sune asa .. korg pa 2 este o clapa foarte buna raportata la ceea ce ofera si ce pret de piata are la ora actuala! in top o sa fie intotdeauna dar pe un anumit loc...
nu existra instrument rau doar instrumentist mediocru!

[ Edited Fri, 11 Mar 2016, 09:46AM ]


Back to top
Minel
Fri, 11 Mar 2016, 09:52AM

Registered Member #13587
Joined: 21 Nov 2013
Posts: 426
cantlaclapa a scris ...

depinde cine face topul... daca il face un vanzator de instrumente noi o sa spuna ca e depasita clapa... daca il fac muzicantii care detin pa 2 o sa spuna ca e cea mai buna clapa .... daca il fac cei care au pa 3 sau 4 o sa spuna ca nu se compara...
daca incerci sa fii obiectiv eu cred ca ar trebui sa sune asa .. korg pa 2 este o clapa foarte buna raportata la ceea ce ofera si ce pret de piata are la ora actuala! in top o sa fie intotdeauna dar pe un anumit loc...
nu existra instrument rau doar instrumentist mediocru!


Foarte adevarat Sergiulica.
Poti sa ai ultima clapa de top,dar daca setul este rau,samplerele convertite,ritmuri de la pa80,este egal cu zero.
Am prieteni in Giurgiu cu pa3,insa suna ca dracu,pentru ca nu au program bun,si nici creier sa faca niscai reglaje.
Una peste alta,pa2 ramane inca o super clapa.


[ Edited Fri, 11 Mar 2016, 09:53AM ]


Back to top
cantlaclapa
Fri, 11 Mar 2016, 09:55AM

Registered Member #10487
Joined: 13 Oct 2011
Posts: 793
Minel a scris ...

cantlaclapa a scris ...

depinde cine face topul... daca il face un vanzator de instrumente noi o sa spuna ca e depasita clapa... daca il fac muzicantii care detin pa 2 o sa spuna ca e cea mai buna clapa .... daca il fac cei care au pa 3 sau 4 o sa spuna ca nu se compara...
daca incerci sa fii obiectiv eu cred ca ar trebui sa sune asa .. korg pa 2 este o clapa foarte buna raportata la ceea ce ofera si ce pret de piata are la ora actuala! in top o sa fie intotdeauna dar pe un anumit loc...
nu existra instrument rau doar instrumentist mediocru!


Foarte adevarat Sergiulica.
Poti sa ai ultima clapa de top,dar daca setul este rau,samplerele convertite,ritmuri de la pa80,este egal cu zero.
Am prieteni in Giurgiu cu pa3,insa suna ca dracu,pentru ca nu au program bun,si nici creier sa faca niscai reglaje.
Una peste alta,pa2 ramane inca o super clapa.




Back to top
 

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro


Comentarii noi


[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5 Latest comment Posted by ionut74 on 19 Jun 2026, 10:48
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000 Latest comment Posted by miki67 on 10 Jun 2026, 22:04
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x Latest comment Posted by Mihai13 on 04 Jun 2026, 13:40
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x Latest comment Posted by Mcmiki on 04 Jun 2026, 11:55
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x Latest comment Posted by Mihai13 on 03 Jun 2026, 08:51
Salut,Am revenit - l-am descarcat si eu si se pare ca are tot un singur folder cu styleuri FAVORITE 1 nu stiu daca este V2 transferat la PA4x - mai verific acasa chiar daca nu pot [more ...]


Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Sitemap