Forums
| Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Divertisment |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| taste.ro | ||
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| AEM |
|
||
![]() Registered Member #15697
Joined: 08 Feb 2016Posts: 173 |
așteptând să mi se ofere tonul de fleită și alte tonuri nu numai acesta, să comentez o leacă și despre cântarea la tasta calculatorului. așadar este posibil ca viitoarele tarafuri de lăutari să nu mai fie alcătuite doar din dj-ul care pune fundalul sonor, instrumentistul care cantă la sampler portativ cu aspect de acordeon și solistul vocal. este posibil cum spuneam ca viitorul taraf să fie alcătuit tot așa din cele trei personaje amintite mai sus, dj-ul, sampleristul și vocalistul, dar sculele folosite să fie calculatoarele împreună cu tastatura și mousul aferente. deci este posibil ca în viitor să apară o adresa de internet numită taste.ro în care se vor dezbate probleme privind cântarea la tastatură . notele muzicale în viitor nu vor mai avea doar semnificație de poziție pe axa clapelor ci și semnificație de poziție în planul tastaturii. deja există notația aceasta, cea cu C, D, E, F, G, A și B plus semitonurile aferente, dar încă este greoaie și stârnește și confuzii. viitoarele note muzicale vor purta denumirile tastelor și astfel nu se va mai chinui nimeni să echivaleze mental sunetul auzit cu clapa desemnată acestuia pe axa clapelor și nici nu va mai fi nevoit ca atunci când vede simbolul, să audă în mintea sa sunetul, care are o clapă pe, ați ghicit desigur, axa clapelor. tăstarul când va citi numele tastei, imediat va butona tasta respectivă fără prea multe complicații. așadar tăstarii și taste.ro ... [ Edited Tue, 09 Jan 2018, 11:15AM ] |
||
| Back to top |
|
||
| Kmcoio |
|
||
![]() Registered Member #8319
Joined: 02 Nov 2009Posts: 722 |
Eu am impresia ca matale esti un troll care nu prea are ce face cu timpul liber.
|
||
| Back to top |
|
||
| AEM |
|
||
![]() Registered Member #15697
Joined: 08 Feb 2016Posts: 173 |
Oleg Popescu, 3 years ago: <>Ce e cu dvs.George-Cristian Popa vati molepsit de lene ...</> Am ce face domnule, dar deocamdata prefer ca sa stau pe internet sau/si sa ma uit la televizor. Am gasit un program cu ajutorul caruia aproape toate tastele keyboardului de calculator pot fi folosite pentru a interpreta un cantec. Dvs v-ar fi de mare folos aceasta aplicatie cu care veti putea invata rapid lumea sa cante la instrumente muzicale. Ocupatia de instrumentist muzical nu este accesibila oricui deoarece necesita anumite inzestrari pe care nu le are toata lumea. Eu am fost instrumentist industrial, am interpretat mai ales la șurubelnițe, patent, bormașină, clești, lampă de control și lampă de sunat. Nu am abilitati de instrumentist muzical, de-a lungul timpului am avut in casa nai, muzicuta si fluier dar nu am putut inseila ceva acceptabil cu ele. |
||
| Back to top |
|
||
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salut,Am revenit - l-am descarcat si eu si se pare ca are tot un singur folder cu styleuri FAVORITE 1 nu stiu daca este V2 transferat la PA4x - mai verific acasa chiar daca nu pot [more ...]






