Forums

Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Discutii, dezbateri despre clape
 
<< Previous thread | Next thread >>
Rusine ca poate exista asa ceva pe alte saituri ?
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
ionut extreme
Sun Mar 18 2018, 05:52PM
Registered Member #16
Joined: Fri May 23 2008, 12:43AM
Posts: 271
Scuze de dublu post ! marius..de la acel magazin am cumparat si eu instrumente...sunt oameni de " jos palaria" , nu cred ca trebuie sa-i punem in aceiasi oala cu asemenea personaje gen LuLi

Back to top
mariuspantera
Sun Mar 18 2018, 05:53PM

Registered Member #8221
Joined: Tue Oct 13 2009, 03:44PM
Posts: 357
mariuspantera a scris ...

Ala e un site de promovare a clapelor yamaha,sau mai bine zis a vanzarilor la clapele yamaha dintr-un anumit magazin. Se urmateste doar castigul material asa ca, daca vrei sa activezi pe site-ul repectiviv trebuie sa aplauzi si sa ovationezi cand auzi de yamaha si sa injuri sa huidui cand auzi de korg, adica sa fii un fel de pupincurist. La fel se procedeaza si cu adminul sitelui respectiv.
Pe mine ma exclus ca mi-am permis sa zic ca softul pc de editare (yem-ul) la T5 e mult mai slab ca cel de T4



Back to top
ionut extreme
Sun Mar 18 2018, 05:55PM
Registered Member #16
Joined: Fri May 23 2008, 12:43AM
Posts: 271
La fel se procedeaza si cu adminul sitelui respectiv.
Pe mine ma exclus ca mi-am permis sa zic ca softul pc de editare (yem-ul) la T5 e mult mai slab ca cel de T4
../../images/emotes/yahoo/yahoo_heehee.gif

Sa zici Merci ca ai scapat fara amenda si permis de portclapa luat !



[ Edited Sun Mar 18 2018, 05:57PM ]


Back to top
mariuspantera
Sun Mar 18 2018, 05:56PM

Registered Member #8221
Joined: Tue Oct 13 2009, 03:44PM
Posts: 357
ionut extreme a scris ...

Scuze de dublu post ! marius..de la acel magazin am cumparat si eu instrumente...sunt oameni de " jos palaria" , nu cred ca trebuie sa-i punem in aceiasi oala cu asemenea personaje gen LuLi

Nu am absolut nimic cu magazinul.Si eu am cumparat de ei un flash ptr Tyros! Sunt super ok! Eu vorbesc de site , de administrator si reclama lui agresiva!

[ Edited Sun Mar 18 2018, 05:57PM ]


Back to top
gigiflo
Sun Mar 18 2018, 06:15PM
Registered Member #15184
Joined: Mon May 11 2015, 09:37PM
Posts: 1395
Eu am avut A3000... Ce sa spun: o clapa ca si celelalte PSR-uri din generatia noua, cu functia Legato si specificatii ceva imbunatatite. Nimic senzational si fara discutie sub Pa 4x cu mult. De fapt sunt si din categorii diferite.
Legat de promovare sau caracter...Am mai spus-o: vreti opinii libere, necenzurate, diverse, contradictorii, constructive si fara a primi sanctiuni doar pentru ca nu lauzi o parte sau alta, intrati si ramane pe clape.ro. Inca o data Head admin si adminii care sprijina acest site merita toate multumirile si respectele noastre.
Bravo baieti! Nimic nu se compara cu ceea ce ati realizat. Eu ma simt bine aici, liber si mai mult decat atat simt ca fac parte dintr-o comunitate deosebita. Si credeti-ma, am avut experiente si pe celelalte site-uri de unde bineinteles am fost exclus...
Nu au decat sa se preamareasca intre ei daca realitatea este prea greu de acceptat.


Back to top
ionut extreme
Sun Mar 18 2018, 06:30PM
Registered Member #16
Joined: Fri May 23 2008, 12:43AM
Posts: 271
gigiflo a scris ...

Eu am avut A3000... Ce sa spun: o clapa ca si celelalte PSR-uri din generatia noua, cu functia Legato si specificatii ceva imbunatatite. Nimic senzational si fara discutie sub Pa 4x cu mult. De fapt sunt si din categorii diferite...
si continui eu , vad ca nu dai importanta la detalii sau nu intelegi cat de importante sunt ( pentru tine "specificatii putin imbunatatite ", am vazut ca esti bun prozator...stii ca de la o caia ( cui de potcoava) s-a pierdut un razboi , cam asa e si cu detaliul ... 1 :LEGATO poate pt tine nu inseamna nimic ...dar asta a fost marea diferenta intre seria Triton , M3 si seria Motif ...care a facut ca seria Motif sa nu aiba succes in Balcani si zona Arabica ca si clapa pt solo... Daca vrei..putem sa continuam cu "discutii sau detalii tehnice" ...dar nu din auzite!

[ Edited Sun Mar 18 2018, 06:51PM ]


Back to top
gigiflo
Sun Mar 18 2018, 07:04PM
Registered Member #15184
Joined: Mon May 11 2015, 09:37PM
Posts: 1395
Nu vreau sa intram in polemica fara sens. Functia Legato este un plus si am asezat-o pe primul loc ca diferenta intre celelalte clape din seria PSR. Dar de aici si pana la afirmatia sau chiar comparatia lui A3000 cu Pa4x, e distanta lunga... Si daca totusi sunt posesori de A3000 care cred ca au un Pa4x sau poate chiar mai mult, foarte bine. E bine sa ai incredere in fortele proprii...
PS: Eu am scris ca reactie la preamarirea nejustificata a calitatilor unor clape pe unele site-uri si nu pentru a injosi sau a nu recunoaste ceea ce este valoros. In fond si eu sunt posesor PSR...

[ Edited Sun Mar 18 2018, 07:23PM ]


Back to top
ionut extreme
Sun Mar 18 2018, 07:21PM
Registered Member #16
Joined: Fri May 23 2008, 12:43AM
Posts: 271
gigiflo a scris ...

Nu vreau sa intram in polemica fara sens. Functia Legato este un plus si am asezat-o pe primul loc ca diferenta intre celelalte clape din seria PSR. Dar de aici si pana la afirmatia sau chiar comparatia lui A3000 cu Pa4x, e distanta lunga... Si daca totusi sunt posesori de A3000 care cred ca au un Pa4x sau poate chiar mai mult, foarte bine. E bine sa ai incredere in fortele proprii...
Nu ma intereseaza... si nici nu am timp de polemica ..." dar sunt prea multi care habar nu au de ce poate un anumit model de clapa...si isi dau cu parerea in functie de cum suna acea clapa cu seturi luate de la cutare" sau alt cutare"

[ Edited Sun Mar 18 2018, 07:36PM ]


Back to top
gigiflo
Sun Mar 18 2018, 07:23PM
Registered Member #15184
Joined: Mon May 11 2015, 09:37PM
Posts: 1395
PS: Eu am scris ca reactie la preamarirea nejustificata a calitatilor unor clape pe unele site-uri si nu pentru a injosi sau a nu recunoaste ceea ce este valoros. In fond si eu sunt posesor PSR...

[ Edited Sun Mar 18 2018, 07:23PM ]


Back to top
vio42003
Sun Mar 18 2018, 07:32PM
Registered Member #10726
Joined: Fri Jan 06 2012, 10:42AM
Posts: 68
O sa pun la dwnload toate "proiectele mele" asa se cheama a celui mai mare administrator de acolo numai ca sant codate pentru psr "diversificat" toate versiunile si daca cineva poate sa le decodeze foarte bine

Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] Set Pa1000 2023 ABX Posted by bliviu27 on 07 May : 16:11
Descrierea nu este corecta. Nu contine preseturi TC Helicon. Folderul Voicepreset este gol.


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by acery71 on 05 May : 22:45
Are tonuri ok , pentru cine vrea sa lucreze ,ca nu este tot setul asa cum spera fiecare , asta este , se cumpara pa4x/pa5x , nu mai sunt probleme de memorie si s-a rezolvat tot. Or [more ...]


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by mark on 02 May : 21:26
Salut , da este vechi pentru ca nimeni nu face pentru pa600.Toti le repeta cu balarii.Am cumparat multe seturi,asta mi-sa parut cit de cit bunicel desi are multe defecte.


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by ciobanu on 02 May : 21:06
NIMIC BUN VECHITURI


[Content] Am donat Posted by hantatar on 01 May : 21:01
Salut! Am donat 10 EUR si astept sa primesc accesul la download.Multumesc anticipat!





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap