Forums

Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg
 
<< Previous thread | Next thread >>
NEW OS V3 KORG PA4X
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
geogenesys
Thu Mar 07 2019, 05:03PM

Registered Member #648
Joined: Wed Aug 06 2008, 10:52PM
Posts: 380
Primele constatari: 1) incarca individual, tonurile foarte, foarte greu: 2) foarte greu incarca si folderul Sound dintr-un set, de 3 ori mai greu, aproximativ decat inainte: 3) nu pot incarca un set din hard, setul meu salvat....se pare ca a dat eroare, astfel incat dupa cateva momente de cand i-am dat sa incarce setul, s-a comporat de parca as fi deschis-o autunci...pe diplay mi-a aparut imaginea cu OS 3.0....caand am intrat in Sound record, ce sa vezi, marea majoritate a samplereor erau gri, cu cateva exceptii de culaore alba, dar alea faceau un fasait, un zzgomot foarte ciudat...se pare ca nu pot incarca Globalul, am si renunta s de asta am incarcat invidual...DAR, e ffff ciudat pt ca e tot set de Pa4, salvat in aceeasi clapa...DECI, se comporta ca si cum ar fi allta clapa.....incredibil

Back to top
misterymen
Thu Mar 07 2019, 05:16PM

Registered Member #7104
Joined: Mon Mar 09 2009, 02:45PM
Posts: 13
La mine functioneaza totul normal , imi încarcă setul destul de repede fără să dea eroare ,în schimb mi au apărut niste samplere cu gri (lipsa) si nu stiu de unde ... ciudat

Back to top
Kmcoio
Thu Mar 07 2019, 05:22PM

Registered Member #8319
Joined: Mon Nov 02 2009, 06:43PM
Posts: 765
Geogenesys, ai șters samplerele din memorie înainte sa dai update? Iar apoi ai dat factory restore după update?

Back to top
angelitto
Thu Mar 07 2019, 05:52PM


Registered Member #14155
Joined: Mon Apr 28 2014, 05:16PM
Posts: 1168
Kmcoio a scris ...

Dar voi ați remarcat faptul ca au băgat smooth sound transition la keyboard seturi, ca la Kronos? Nu se mai întrerupe tonul când schimbi keyboard setul! Mi se pare FANTASTIC!!!

Chestia asta m-a deranjat putin la pa1000 si ma bucur ca la pa4 s-a rezolvat. Astept un astfel de ”fix” si la pa1000.

Back to top
miki67
Thu Mar 07 2019, 06:43PM

Registered Member #8203
Joined: Sun Oct 11 2009, 04:46PM
Posts: 634
Vă aduceți aminte că va spuneam că sound mono fonic suna aiurea? Toți spuneau că la ei nu sesiseaza chestia asta,sau alții îmi spuneau că la ce îmi trebuie sa folosesc pe STS sound mono?!?va pot confirma că era un bug care dealtfel acum cu noul update,spre bucuria mea,s.a rezolvat.singurul a fost kmcoio(daca nu îmi aduc aminte greșit) care mi.a confirmat că și la el se comporta la fel cum spuneam și eu.mai testam...sigur d.nul Andronescu ne va lamuri mai mult cu acest update.oricum,mulțumim Korg si să sperăm că va fi un update similar și la clapele surori minore.daca unii utilizatori,ca și mine dealtfel,nu am fi sesizat aceste bug-uri,acum poate ar fi rămas nerezolvate.

[ Edited Thu Mar 07 2019, 06:48PM ]


Back to top
bercu
Thu Mar 07 2019, 07:14PM

Registered Member #4654
Joined: Tue Dec 30 2008, 05:19PM
Posts: 107
miki67 a scris ...

Vă aduceți aminte că va spuneam că sound mono fonic suna aiurea? Toți spuneau că la ei nu sesiseaza chestia asta,sau alții îmi spuneau că la ce îmi trebuie sa folosesc pe STS sound mono?!?va pot confirma că era un bug care dealtfel acum cu noul update,spre bucuria mea,s.a rezolvat.singurul a fost kmcoio(daca nu îmi aduc aminte greșit) care mi.a confirmat că și la el se comporta la fel cum spuneam și eu.mai testam...sigur d.nul Andronescu ne va lamuri mai mult cu acest update.oricum,mulțumim Korg si să sperăm că va fi un update similar și la clapele surori minore.daca unii utilizatori,ca și mine dealtfel,nu am fi sesizat aceste bug-uri,acum poate ar fi rămas nerezolvate.

Salut!, eu ti-am zis ca si la mine facea acelasi lucru... Într-adevăr acum este ok!

Back to top
Kmcoio
Thu Mar 07 2019, 07:45PM

Registered Member #8319
Joined: Mon Nov 02 2009, 06:43PM
Posts: 765
Mie imi place tare noua tema vizuala. Se vede totul frumos, aranjat, iese în evidenta. Frumos.

Back to top
Sarmaniuc
Thu Mar 07 2019, 08:13PM

Registered Member #13862
Joined: Tue Jan 21 2014, 12:24PM
Posts: 22
La mine sa instalat destul de repede maxim 10 minute,sunetul e mult maibun


Back to top
miki67
Thu Mar 07 2019, 09:39PM

Registered Member #8203
Joined: Sun Oct 11 2009, 04:46PM
Posts: 634
bercu a scris ...

miki67 a scris ...

Vă aduceți aminte că va spuneam că sound mono fonic suna aiurea? Toți spuneau că la ei nu sesiseaza chestia asta,sau alții îmi spuneau că la ce îmi trebuie sa folosesc pe STS sound mono?!?va pot confirma că era un bug care dealtfel acum cu noul update,spre bucuria mea,s.a rezolvat.singurul a fost kmcoio(daca nu îmi aduc aminte greșit) care mi.a confirmat că și la el se comporta la fel cum spuneam și eu.mai testam...sigur d.nul Andronescu ne va lamuri mai mult cu acest update.oricum,mulțumim Korg si să sperăm că va fi un update similar și la clapele surori minore.daca unii utilizatori,ca și mine dealtfel,nu am fi sesizat aceste bug-uri,acum poate ar fi rămas nerezolvate.

Salut!, eu ti-am zis ca si la mine facea acelasi lucru... Într-adevăr acum este ok!


Salutari! da bercu,ai dreptate.tu erai cel care mi-a confirmat cele spuse de mine in legatura cu problema sound monofonic.imi cer scuze,nu mai mi-aduceam aminte.al doilea a fost @tenny_psr9000 care mi-a confirmat acest lucru.dupa aceea si @oki1 a testat si confirmat aceasta problema.@oki1, ca si mine dealtfel,i-a scris d-nului Andronescu despre acesta problema,dar nu stiu daca a primit raspuns.eu am primit,spund ca este de la samplerele proaste.dupa ce i-am raspuns ca si cu setul dansului face la fel,nu mai mi-a raspuns.
In fine...bine ca s-a rezolvat.mai bine mai tarziu decat niciodata.


Back to top
nicu
Thu Mar 07 2019, 10:09PM
Registered Member #3608
Joined: Sat Nov 29 2008, 12:07PM
Posts: 22
Salutare dragi colegi,va rog putin ajutor, incerc sa instalez noul sistem in pa4x .l-am dezarhivat ,si am urmat pasii comform cum scrie in instructiuni ,dupa calibrare mi-a cerut sa selelecte fila UPD iar cand apas select apare ,, Selected pachage is not valid. ma ajuta cineva sa-mi zica daca am gresit vreun pas de instalare?.multumesc cu respect

Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by mark on 02 May : 21:26
Salut , da este vechi pentru ca nimeni nu face pentru pa600.Toti le repeta cu balarii.Am cumparat multe seturi,asta mi-sa parut cit de cit bunicel desi are multe defecte.


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by ciobanu on 02 May : 21:06
NIMIC BUN VECHITURI


[Content] Am donat Posted by hantatar on 01 May : 21:01
Salut! Am donat 10 EUR si astept sa primesc accesul la download.Multumesc anticipat!


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by bliviu27 on 30 Apr : 18:45
Am reusit sa incarc style doar dupa ce am incercat sa incarc setul in Direct. Atunci clapa l-a convertit si asa am reusit sa incarc stylurile din folderul convertit. Setul este BET [more ...]


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by bliviu27 on 30 Apr : 17:14
La mine in pa1000 desi am incasrcat pe rand nu se incarca Style





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap