Forums
| Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| sampler..pt. cine cunoaste (korg pa 3x ) | ||
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| dan_68 |
|
||
![]() Registered Member #4847
Joined: 07 Jan 2009Posts: 335 |
va salut si trec direct la subiect...detin korg pa 900..am gasit pe un set un contrabas care pare diferit fata de altele...facut din 5 oscilatoare...in sound doua samplere sant din ram care mi s-au incarcat celelate trei din rom (din tonurile orgii) respectiv nr. 834 sant empty...deci nu stiu ce este acolo...m-am gandit ca eu avand pa 900 nu am in banca de date a orgii tonuri pana la 834 la mine se termina la 833 acela fiind un ton de clik..care nu nu se potriveste ..am fost la un coleg cu pa 3x...am cautat si la el si curiozitate...pe tonul acesta de contrabas la el cele trei din rom se termina la nr 820....deci ce poate fi acolo???este posibil sa fie set din alt model de orga...desi daca ar fi asa a mea nu ar citi sampleru...voi ce ziceti???
|
||
| Back to top |
|
||
| alinbz |
|
||
![]() Registered Member #10218
Joined: 13 Jun 2011Posts: 500 |
cel care a facut acel ton nu stie ce este un oscilaor si a incarcat un kmp,a ales un ton din clapa a inlocuit cele 2oscilatoare cu kmp lui si gata tonu.a bagat de seama ca se aude asa cum la facut si nu la mai interesat de restu.sunt multe tonuri prin seturi cu oscilatoare goale dar nu baga nimeni de seama.cica asa trebuie sa fie:))
[ Edited Sun, 27 Jan 2019, 07:34PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| dan_68 |
|
||
![]() Registered Member #4847
Joined: 07 Jan 2009Posts: 335 |
ai poate dreptate dar de ce nr de 834 ca ton al orgii este empty..inseamna ca ar fi existat pe un model de orga in care a fost editat...ma depaseste....poate mai stie cineva.
|
||
| Back to top |
|
||
| dan_68 |
|
||
![]() Registered Member #4847
Joined: 07 Jan 2009Posts: 335 |
LINK: Click aici! acest set este tonul de contrabas in user 1 la pag 3
|
||
| Back to top |
|
||
| miki67 |
|
||
![]() Registered Member #8203
Joined: 11 Oct 2009Posts: 666 |
alinbz a scris ... cel care a facut acel ton nu stie ce este un oscilaor si a incarcat un kmp,a ales un ton din clapa a inlocuit cele 2oscilatoare cu kmp lui si gata tonu.a bagat de seama ca se aude asa cum la facut si nu la mai interesat de restu.sunt multe tonuri prin seturi cu oscilatoare goale dar nu baga nimeni de seama.cica asa trebuie sa fie:)) sunt multi care nu cunosc treaba cu oscilatoarele,dar ca nu-si da seama nimeni...e o afirmatie cam dura Numai bine! [ Edited Sun, 27 Jan 2019, 09:38PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| dan_68 |
|
||
![]() Registered Member #4847
Joined: 07 Jan 2009Posts: 335 |
pe mine unul ma depaseste de aceea am intrebat ...din greseli invata omul..nu toti se pricep de aceea mai intreaba in stanga - dreapta
|
||
| Back to top |
|
||
| miki67 |
|
||
![]() Registered Member #8203
Joined: 11 Oct 2009Posts: 666 |
dan_68 a scris ... va salut si trec direct la subiect...detin korg pa 900..am gasit pe un set un contrabas care pare diferit fata de altele...facut din 5 oscilatoare...in sound doua samplere sant din ram care mi s-au incarcat celelate trei din rom (din tonurile orgii) respectiv nr. 834 sant empty...deci nu stiu ce este acolo...m-am gandit ca eu avand pa 900 nu am in banca de date a orgii tonuri pana la 834 la mine se termina la 833 acela fiind un ton de clik..care nu nu se potriveste ..am fost la un coleg cu pa 3x...am cautat si la el si curiozitate...pe tonul acesta de contrabas la el cele trei din rom se termina la nr 820....deci ce poate fi acolo???este posibil sa fie set din alt model de orga...desi daca ar fi asa a mea nu ar citi sampleru...voi ce ziceti??? in pa4x,de exemplu,834 corespunde cu G335 B RX Dist 3,care este o chitara eletrica. |
||
| Back to top |
|
||
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salut,Am revenit - l-am descarcat si eu si se pare ca are tot un singur folder cu styleuri FAVORITE 1 nu stiu daca este V2 transferat la PA4x - mai verific acasa chiar daca nu pot [more ...]






