Forums
| Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Parere acordeon nou semplat Korg Pa4X | ||
| Go to page << | |
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| victorr |
|
||
![]() Registered Member #9068
Joined: 16 Mar 2010Posts: 828 |
Am ascultat din nou si da, braciul se aude, dar ma deranjeaza pe mine pliciul de chitara. Fara acel plici oare cum suna atacul braciului? Daca are atac bun braciul, incearca sa dai putin mai incet pliciul. Daca e moale in atac braciul, lasa-l asa. Ai putea sa dai si talgerul sau cinelul de la toba putin mai tare. Poate chiar si toba putin mai tare, daca nu se incaleca in frecvente cu braciul. |
||
| Back to top |
|
||
| cantlaclapa |
|
||
![]() ![]() Registered Member #10487
Joined: 13 Oct 2011Posts: 793 |
nu e nici tare nici incet braciul ca volum e ok dar mai ia mult din volumul de la plici ca e f tare si mai lucreaza putin la timbrul de braci pt ca e cam sintetic si inchis si cred ca de aici ai tendinta sa ridici pliciul dar nu e ok asa banuiesc ca ai braciul si pliciul pe trackuri separate eu te sfatuiesc sa-ti faci tonul de braci in oscilator cu tot cu plici si pe urma intri sa faci balansul de volume direct in oscilator si reglajele si corectiile dupa care intri in style si remapezi trackul de braci cu tonul respectiv sau chiar il rescrii asa direct cu tonul ...o sa vezi ca e mai bine. altfel il auzi cand e impreuna in oscilatoare si il corectezi cum vrei tu ...o sa vezi ca-mi dai dreptate daca o sa incerci...sau poate nu dar eu asa as face |
||
| Back to top |
|
||
| sVipper |
|
||
![]() Registered Member #10465
Joined: 10 Oct 2011Posts: 195 |
victorr a scris ... Am ascultat din nou si da, braciul se aude, dar ma deranjeaza pe mine pliciul de chitara. Fara acel plici oare cum suna atacul braciului? Daca are atac bun braciul, incearca sa dai putin mai incet pliciul. Daca e moale in atac braciul, lasa-l asa. Ai putea sa dai si talgerul sau cinelul de la toba putin mai tare. Poate chiar si toba putin mai tare, daca nu se incaleca in frecvente cu braciul. cantlaclapa a scris ... nu e nici tare nici incet braciul ca volum e ok dar mai ia mult din volumul de la plici ca e f tare si mai lucreaza putin la timbrul de braci pt ca e cam sintetic si inchis si cred ca de aici ai tendinta sa ridici pliciul dar nu e ok asa banuiesc ca ai braciul si pliciul pe trackuri separate eu te sfatuiesc sa-ti faci tonul de braci in oscilator cu tot cu plici si pe urma intri sa faci balansul de volume direct in oscilator si reglajele si corectiile dupa care intri in style si remapezi trackul de braci cu tonul respectiv sau chiar il rescrii asa direct cu tonul ...o sa vezi ca e mai bine. altfel il auzi cand e impreuna in oscilatoare si il corectezi cum vrei tu ...o sa vezi ca-mi dai dreptate daca o sa incerci...sau poate nu dar eu asa as face Aveți dreptate în privința plici-ului, într-adevăr cam deranjează la ureche, Braciul și pliciul așa și le-am făcut pe oscilatoare, dar separat pe alt track am pus chitara din legacy Finger Tips. Vă mulțumesc pentru timpul acordat acestu thread și sfaturilor utile! Sănătate!! |
||
| Back to top |
|
||
| Go to page << | |
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salut,Am revenit - l-am descarcat si eu si se pare ca are tot un singur folder cu styleuri FAVORITE 1 nu stiu daca este V2 transferat la PA4x - mai verific acasa chiar daca nu pot [more ...]






