Forums

Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Legislatie, Economie si Politica
 
<< Previous thread | Next thread >>
De ce nu mai are statul roman bani ?
Go to page       >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
admin
Thu Apr 09 2009, 07:47PM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
Bai fratilor .... deci, asa ceva nu se poate ... E strigator la cer !!!!!!!
Tocmai urmaream stirile de pe Antena 1. Avem noroc cu jurnalistii astia care-si mai baga coada pe ici pe colo, si mai iese la iveala cate una, alta ...
Deci ... este vorba de contractul cu Bechtel.
Ei, ia ghiciti cat a luat avocatul Simona si mai nu stiu cum (ca nu-i mai retin numele), pentru faptul ca si-a pus niste semnaturi pe contractul facut intre Compania Nationala de Autostrazi si firma Bechtel ?? 4.700.000 de EURO !!!!!!!! NU SE POATE ASA CEVA FRATILOR !!!!!
Contactat telefonic de catre jurnalistii de la Antena 1, fostul director la Companiei Nationale de Autostrazi de pe vremea cand s-a semnat contractul cu Bechtelu, a raspuns ceva de genul:
"... nu-mi mai amintesc despre asta, va dati seama ca au trecut vreo 5 sau 6 ani de atunci ..."


Cata nerusinare, cat tupeu dom'le .... Bai frate, de parca Romania ar construi cate 20 de autostrazi pe an, si n-ai cum sa tii minte un contract asa de "banal" precum cel cu Bechtelul ... Iar fostul director al Companiei Nationale de Autostrazi, bineinteles ca traieste bine mersi, n-are nimeni treaba lui ...
4.700.000 de EURO patru milioane spate sute de mii de euro sa-i dai unui avocat pentru semnarea unui contract ... Nu se poate asa ceva ... Pai de unde banii acestia ? De pe spatele fraierilor ca noi, care platim taxe si impozite de ne sar capacele, sa aiba ei ce fura ... Si-apoi sa mai platesti taxe si impozite ...
Fara cuvinte ... Cine raspunde pentru acesti bani ? NIMENI !



Back to top
johnpa1xpro
Thu Apr 09 2009, 08:12PM

Registered Member #5671
Joined: Tue Feb 03 2009, 01:14AM
Posts: 159
da aici ai dreptate

Back to top
geogenesys
Thu Apr 09 2009, 08:38PM

Registered Member #648
Joined: Wed Aug 06 2008, 10:52PM
Posts: 380
Pai cu banii astia faceau o autostrada! Exagerez si eu, dar...ca la noi la nimenea!

Back to top
sarac.lipit
Thu Apr 09 2009, 08:44PM

Registered Member #45
Joined: Thu May 29 2008, 12:31AM
Posts: 2458
Şi-au asumat răspunderea! Cu chestia asta te scoţi din orice situaţie! Fraza asta fără sens este rostită de la preş' în jos. Toţi marii hoţomani asta fac, îşi asumă, dau tunu' apoi prinde orbu' scoate-i ochii! Ia pune-i să jure că în cazul unei coţcării să primească un glonte-n ceafă... n-ar mai avea cine guverna! În schimb asumarea-i un fel de ... v-am fraierit şi tura asta. Îs oameni de'afaceri dom'le!
PieS
La chestii d'astea nimeni nu se sesizează prin orificiu, doar la creat teatre radiofonice şi televizate. Ata ete, cică i-am votat. Oare?
PieS1
Ce a primit cucoana-i mizilic... la 1 milion ştampila nici eu nu m-aş lega la cap... da' deh, îi sărăcie mare-n ţeară.

[ Edited Thu Apr 09 2009, 09:09PM ]


Back to top
VaseaB
Thu Apr 09 2009, 09:11PM

Registered Member #49
Joined: Fri May 30 2008, 10:03AM
Posts: 436
Eu nu cred ca exista vre-un politician care sa nu isi urmareasca propriul interes. Din pacate am vazut cat de marsavi pot fi si cata nepasare pot avea. Ar calca si pe cadavre numai sa isi vada interesul. Din pacate nu pot da nume desi tare as vrea. Asa a fost, asa este si asa va fi mult si bine pentru ca banul corupe.

Back to top
victor2008
Thu Apr 09 2009, 09:20PM

Registered Member #64
Joined: Tue Jun 03 2008, 06:36PM
Posts: 308
basseball

Back to top
LAVIN
Thu Apr 09 2009, 09:31PM

Registered Member #5747
Joined: Wed Feb 04 2009, 10:57PM
Posts: 448
este jale la nivel national,eu lucrez cu bugetarii si anul acesta am primit o lei din valori mari de plata, asa ca ;
Sa ne bucuram ca suntem Romani


Back to top
PSR-istul
Thu Apr 09 2009, 09:44PM

Registered Member #732
Joined: Sat Aug 09 2008, 06:07PM
Posts: 62
niste milogi
atat

Back to top
hajdujeno
Thu Apr 09 2009, 09:54PM

Registered Member #163
Joined: Mon Jun 23 2008, 08:07PM
Posts: 50
Iti dau dreptate Adminule.......asa este....e strigator la cer

Back to top
dani_korg
Thu Apr 09 2009, 10:40PM
Guest
Un motiv pt care am părăsit România acum 7-8 ani;
Păcat, mare păcat....am avut parte de ţări ca şi Italia, Franţa si Spania(unde traiesc de vreo 7 ani).Pot sa spun cu mîna pe inimă că avem o ţară de nota 10 cu oameni de nota 10(ca să nu mai enumăr bogăţii naturale, peisaje...etc) si condusă de oameni de nota 4(cu indulgenţă).
O scapare ar fi o noua revoluţie, si revenirea diasporei in România, cu idei noi, gîndiri noi.....cu partea bună "din afară"(deoarece si afară sint destule minusuri).
la 33 de ani sper înca într-o redresare ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif greu....dificil....

[ Edited Thu Apr 09 2009, 10:41PM ]


Back to top
Go to page       >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by acery71 on 05 May : 22:45
Are tonuri ok , pentru cine vrea sa lucreze ,ca nu este tot setul asa cum spera fiecare , asta este , se cumpara pa4x/pa5x , nu mai sunt probleme de memorie si s-a rezolvat tot. Or [more ...]


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by mark on 02 May : 21:26
Salut , da este vechi pentru ca nimeni nu face pentru pa600.Toti le repeta cu balarii.Am cumparat multe seturi,asta mi-sa parut cit de cit bunicel desi are multe defecte.


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by ciobanu on 02 May : 21:06
NIMIC BUN VECHITURI


[Content] Am donat Posted by hantatar on 01 May : 21:01
Salut! Am donat 10 EUR si astept sa primesc accesul la download.Multumesc anticipat!


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by bliviu27 on 30 Apr : 18:45
Am reusit sa incarc style doar dupa ce am incercat sa incarc setul in Direct. Atunci clapa l-a convertit si asa am reusit sa incarc stylurile din folderul convertit. Setul este BET [more ...]





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap