Forums

Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Intrebari / Opinii / Sugestii
 
<< Previous thread | Next thread >>
Nu s-ar putea integra un player de midi pe site ?
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
mcvsl
Tue Aug 18 2009, 12:00AM

Registered Member #8055
Joined: Mon Aug 17 2009, 02:20PM
Posts: 2
În primul rând bine v-am găsit şi mulţumesc pentru acceptare.
Propunerea mea (sper să nu se supere nimeni) este următoarea :
Conform regulamentului, la download (mai puţin mp3) eşti limitat.
Ţinând cont de asta nu s-ar putea integra un play-er de midi ca să poţi asculta "piesa" înainte de a o lua ?

Mulţumesc anticipat !

[ Edited Wed Aug 19 2009, 11:44AM ]


Back to top
admin
Tue Aug 18 2009, 12:18PM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
Nu se poate datorita unor chestiuni de ordin tehnic ... "Ascultarea" unei melodii presupune descarcarea in browser, prin urmare oricum se contorizeaza la download. Asa ca, decat sa o asculti doar, mai bine o downloadezi si o asculti dupa aceea ...

Back to top
alexu
Tue Aug 18 2009, 02:11PM

Registered Member #1060
Joined: Tue Aug 26 2008, 05:39PM
Posts: 272
daca ar fi vorba de mp3, wav, etc ar merge si cu streaming (asa cum face trilulilu) dar la midi e altceva.

Back to top
Matrafox
Tue Aug 18 2009, 03:33PM
Guest
Si cum orice streaming se poate "insusi" iata ca avem toti acces la download ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif

Back to top
alexu
Tue Aug 18 2009, 03:41PM

Registered Member #1060
Joined: Tue Aug 26 2008, 05:39PM
Posts: 272
da, asta asa este, oricum midi-ul ar fi sunat altfel pe clapa ta decat pe site... ../../images/emotes/yahoo/yahoo_big_grin.gif

Back to top
Matrafox
Wed Aug 19 2009, 01:09AM
Guest
alexule midi este un format care are nevoie de un modul de sunet.Ca suna de pe site ca de PC-ul tau e la fel.deci chiar daca pui un player pe site tot din PC-ul tau suna.Cei care au interfata midi la clape pot sa instaleze driverul si sa puna iesirea midi direct pe clapa.In felul asta se va derula de pe net sau de pe PC si se va auzi in clapa ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif

P.S.Chiar si clapele care nu au interfata midi se pot lega cu un cablu midi cu 5 picioare in midi in la PC-urile care au iesire joystick sau o mica interfata midi cu cabluri cumparata dintr-un magazin de specialitate.

[ Edited Wed Aug 19 2009, 01:12AM ]


Back to top
alexu
Wed Aug 19 2009, 09:26AM

Registered Member #1060
Joined: Tue Aug 26 2008, 05:39PM
Posts: 272
da, foarte adevarat matrafox, stiu despre ce e vorba, am facut cateva soft-uri ce lucrau cu midi, dar se mai poate intr-un fel: directx-ul emuleaza intr-un fel, software, modulul de sunet si poate trimite direct la placa sau sa-ti intoarca tie waveform-ul. asa ca se poate face streaming chiar si din midi, prin intermediul directx-ului

Back to top
 

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by mark on 02 May : 21:26
Salut , da este vechi pentru ca nimeni nu face pentru pa600.Toti le repeta cu balarii.Am cumparat multe seturi,asta mi-sa parut cit de cit bunicel desi are multe defecte.


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by ciobanu on 02 May : 21:06
NIMIC BUN VECHITURI


[Content] Am donat Posted by hantatar on 01 May : 21:01
Salut! Am donat 10 EUR si astept sa primesc accesul la download.Multumesc anticipat!


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by bliviu27 on 30 Apr : 18:45
Am reusit sa incarc style doar dupa ce am incercat sa incarc setul in Direct. Atunci clapa l-a convertit si asa am reusit sa incarc stylurile din folderul convertit. Setul este BET [more ...]


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by bliviu27 on 30 Apr : 17:14
La mine in pa1000 desi am incasrcat pe rand nu se incarca Style





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap