Forums

Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Legislatie, Economie si Politica
 
<< Previous thread | Next thread >>
Pe cine votam ca presedinte ?
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
Matrafox
Mon Dec 07 2009, 08:28AM
Guest
Se pare ca unii s-au bucurat prea repede si a castigat cine a trebuit !! Cu toate incercarile de frauda prin televiziuni ,telefoane si multe alte mijloace poporul nu a fost de acord cu o marioneta manuita de interese obscure.In primul rand trebuie sa felicit ardealul ,banatul si pe cei din diaspora !

Back to top
admin
Mon Dec 07 2009, 12:20PM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
Deja apar jurnalisti care incep sa "dea peste bot" institutelor de sondare a opiniei publice, jurnalisti care sustin ca, respectivele institute ar trebui cel putin sa faca curatenie printre sociologii de acolo, ba unii sustin ca ar trebui chiar desfiintate, fiind cel putin incompetente.
Sa ne amintim cum, respectivele institute de sondare a opiniei publice, inainte de alegeri, spuneau ca, indiferent cu cine va iesi Traian Basescu in turul 2, acesta va pierde alegerile la o diferenta substantiala de voturi fata de Mircea Geoana sau chiar Crin Antonescu.
Pana la urma, se pare ca Traian Basescu a avut dreptate. INSOMAR, institutul de sondare a opiniei publice detinut de Realitatea TV, manipuleaza opinia publica !
La fel si celelate institute, CCSB si CURS, aservite PSD-ului si lui Dan Voiculescu (Antena, Antena2, ...)

Singurul institut care a dat rezultatele corecte, a fost CSOP.


[ Edited Mon Dec 07 2009, 04:22PM ]


Back to top
fanitractor
Mon Dec 07 2009, 12:30PM
Registered Member #233
Joined: Tue Jul 01 2008, 04:50PM
Posts: 408
offf. ce repede uitam de cei din satele lui geoana si de faptul ca e incompetent. sa-l votezi pe geoana doar ca sa fie liniste ...pentru a se putea fura.
cine a votat ci geoana a votat pentru intoarcerea in timp cu 15 ani. parerea mea. va fi greu, dar sper ca dupa 5 ani statul sa fie reformat complet.

Back to top
admin
Mon Dec 07 2009, 04:37PM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
##SANITISED## width="425" height="344">##SANITISED## src="http://www.youtube.com/v/PzXjbGDgiNs&color1=0xb1b1b1&color2=0xcfcfcf&hl=en_US&feature=player_embedded&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" allowScriptAccess="always" width="425" height="344">##SANITISED##>##SANITISED##>

../../images/emotes/yahoo/yahoo_tongue.gif P ../../images/emotes/yahoo/yahoo_tongue.gif P ../../images/emotes/yahoo/yahoo_tongue.gif P ../../images/emotes/yahoo/yahoo_tongue.gif P ../../images/emotes/yahoo/yahoo_tongue.gif P

Back to top
fanitractor
Mon Dec 07 2009, 06:08PM
Registered Member #233
Joined: Tue Jul 01 2008, 04:50PM
Posts: 408
sincer, as fi preferat sa nu. dar daca sunt alegatori si acolo... de ce sa-i ignori.

Back to top
admin
Mon Dec 07 2009, 08:10PM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
Prosti ... da' multi ... fanica ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif ) ... E o zicala veche .. ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif

Back to top
Ionutz_pa
Mon Dec 07 2009, 08:48PM

Registered Member #12
Joined: Thu May 22 2008, 07:20PM
Posts: 584
Băsescu a învins cea mai puternică coaliție din istorie și-l felicit. Să sperăm că nu ne va dezamăgi. Doamne ajută !

[ Edited Mon Dec 07 2009, 08:51PM ]


Back to top
RBK
Tue Dec 08 2009, 12:41AM
Guest
Ionutz , nu vreau sa intru in polemica cu nimeni, dar
1 conteaza cum a castigat, daca e pe bune, e ok
2 vad ca 5 ani a fost totul roz, si de acum o sa fie si mai roz, dar poate nu stii ca unii au ajuns sa isi vanda instrumentul sa plateasca doctorii, de atata sa traiti bine.
Am un prieten, care avea o vorba:"Politica e mai grea decit carnea de porc"
Pacat ca s-a ajuns la atata dusmanie, pt ce?????

Back to top
tti
Tue Dec 08 2009, 01:07AM

Registered Member #7
Joined: Thu May 22 2008, 03:46PM
Posts: 112
Sa-mi fie cu iertare dar eu drept sa va spun consider ca acest thread nu-si avea locul aici la noi pe acest site al muzicantilor . Este foarte drept ca fiecare avem orientarea noastra politica , dar totul ar fi trebuit sa se opreasca la poarta acestui site . Au fost cu mult mai multe alte subiecte interesante , ancorate in problematica noastra a muzicantilor care nu au generat atata patima si interes in a fi dezbatute . Politica este politica si cum bine zicea cineva ,,o mare curva ", care creaza adversitate si ura ce dauneaza grav relatiilor interumane . Nu doresc sa intru in amanunte dar fiti siguri ca aceasta afirmatie nu o fac gratuit .Suntem deja scindati in Roland-isti si Korg-isti , in Dinamovisti ,Stelisti sau Petrolisti, in mongolezi si clapari ,asta ne mai lipsea acum sa mai fim noi muzicantii scindati in PSD+PNL-isti si PDL-isti. Daca totul ar fi ramas doar la faza de retorica lucrurile ar fi fost OK , dar se simte clar, ca precum in tara ,exita si aici la noi patimi care vor lasa urme . Nu mi-o luati in nume de rau , este doar opinia mea ,pe care o lansez ca un pacifist convins . Va salut pe toti si fie ca Bunul Dumnezeu sa ne lumineze sufletele , si sa uitam de aceste patimi nefiresti .

Back to top
admin
Tue Dec 08 2009, 01:18AM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
tti, sunt intr-u totul de acord cu tine. Totusi, si politica face parte din viata noastra, indiferent daca suntem lautari sau nu, si este o componenta care ne afecteaza si ne influenteaza viata, in bine sau in rau ... Prin urmare, cred ca o dezbatere amicala intre noi nu are ce strica ...

[ Edited Tue Dec 08 2009, 01:19AM ]


Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by acery71 on 05 May : 22:45
Are tonuri ok , pentru cine vrea sa lucreze ,ca nu este tot setul asa cum spera fiecare , asta este , se cumpara pa4x/pa5x , nu mai sunt probleme de memorie si s-a rezolvat tot. Or [more ...]


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by mark on 02 May : 21:26
Salut , da este vechi pentru ca nimeni nu face pentru pa600.Toti le repeta cu balarii.Am cumparat multe seturi,asta mi-sa parut cit de cit bunicel desi are multe defecte.


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by ciobanu on 02 May : 21:06
NIMIC BUN VECHITURI


[Content] Am donat Posted by hantatar on 01 May : 21:01
Salut! Am donat 10 EUR si astept sa primesc accesul la download.Multumesc anticipat!


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by bliviu27 on 30 Apr : 18:45
Am reusit sa incarc style doar dupa ce am incercat sa incarc setul in Direct. Atunci clapa l-a convertit si asa am reusit sa incarc stylurile din folderul convertit. Setul este BET [more ...]





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap