Forums

Clape.ro :: Forums :: Echipamente si accesorii :: Accesorii
 
<< Previous thread | Next thread >>
Mai multa memorie pe korg pa 1x ?
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
mariansauca
Mon Dec 21 2009, 01:03AM

Registered Member #3237
Joined: Sun Nov 16 2008, 10:50PM
Posts: 71
Salutare tuturor ! Am si eu o problema:
stie cineva unde pot găsi sistemul de operare v302 pt PA 1X ?
Pt ca am înţeles ca cu ajutorul acestuia putem upgrada korg pa 1x cu până la 64 Mbiţi /ram (binenteles împreuna cu doi rami de 32 fiecare )
Am si văzut cu ochii mei un KORG PA 1X care avea mem de 64 Megabiti
Tipul zicea ca a cumparat-o de pe undeva de prin afara
Are CD-ul cu sistemul original de operare dar nu vrea sa dea la nimeni; Printre altele, printr-o pură întâmplare am descoperit aici locul de unde am putea descarca sistemul dar nu pot pt ca tre sa ai cont si n-am reusit sa-mi fac:

LINK 1: LINK: Click aici !

LINK 2: LINK: Click aici !

Ast raspuns de la voi
Mulţumesc anticipat !!!




Back to top
mariansauca
Mon Dec 21 2009, 01:08AM

Registered Member #3237
Joined: Sun Nov 16 2008, 10:50PM
Posts: 71
Tot eu !
As dori sa intreb un admin daca se poate cun postez un anunt, spre ex. ,,Vind microfon...etc''

Back to top
tiberius
Mon Dec 21 2009, 08:29AM

Registered Member #591
Joined: Sun Aug 03 2008, 01:52PM
Posts: 203
anunturile se pun la rubrica anunturi

Back to top
johnpa1xpro
Mon Dec 21 2009, 10:14AM

Registered Member #5671
Joined: Tue Feb 03 2009, 01:14AM
Posts: 159
mariane daca ai reusi printr-un soft ceva sa maresti memoria la pa1xpro . ti-as da si bani. dar nu cred ca e posibil.

Back to top
elgi
Mon Dec 21 2009, 01:14PM

Registered Member #196
Joined: Fri Jun 27 2008, 09:43AM
Posts: 777
Mariane, maică, nu se poate ce vrei tu. Ţi-a zis bălării cine ţi-a dat duma cu 64 de mega. Iată ce zice (aproximativ, nu ştiu bine germana, dar înţeleg esenţialul): "ATENŢIE! Această versiune funcţionează numai cu sistem de operare instalat 3011 XMS, XMS-1 şi care are 32Mb RAM. Pentru celelalte versiuni, la utilizarea acestui software, nu ne asumăm nici o responsabilitate pentru daune sau pierderi de date! Acest software poate fi descărcat în orice caz, ca o actualizare pentru sistemul de operare 2.5 de la PA1X sau Pro."! Deci oamenii zic foarte clar că e vorba de versiunea cu 32 de mega de RAM, nu cu 16 mega şi respectiv versiunea mai nouă de soft. Nu are nici o0 legătură cu mărirea memoriei la 64. Nu suportă partea hardware. E ca şi cum ai pune un cal slab să tragă o maşină 4X4 ce cântăreşte 3 tone. Pur şi simplu nu este posibil! Oricum ce zic ei acolo se referă la acel XMS. Ca să te lămureşti complet, te poţi uita la acest filmuleţ: LINK: Click aici ! O să vezi că trebuie să pui pe lângă cele 2 plăcuţte de RAM a câte 16 mega fiecare, mai ai de pus încă două plăcuţe XMS, dacă le cumperi de la ei. Astfel ai nişte tonuri care ţi le dau pe acele plăcuţe. Nicidecum mărirea memoriei RAM!
Sărbători fericite alături de cei dragi!

Back to top
mariansauca
Mon Dec 21 2009, 04:35PM

Registered Member #3237
Joined: Sun Nov 16 2008, 10:50PM
Posts: 71
ELGI, eu te inteleg dar cum iti explici faptul ca eu am vaz cu ochii mei asa ceva ? Deci tipul respectiv, un baiat de la constanta, are un pa1x cu 64 Mbiti /ram, am citit eu in sampler, cu memoria goala fara nici un ton, iar despre sistemul acela de mai sus el spunea ca e necesar pt a rearanja niste tonuri la ritmurile originale, cam asa ceva
Nu stiu ce sa mai cred. Oricum tipul nu vrea sa dea secretul, cum se poate face asta.

Back to top
 

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] Set Studio Romania 2024 pentru pax4 patea 1 Posted by korgpa50 on 18 Mar : 16:05
cu ce se deschide ca in winrar nu ,merge


[download] Set Studio Romania 2024 pentru pax4 patea 1 Posted by ady81 on 18 Mar : 09:44
se multumeste!


[download] Set Studio Romania 2024 pentru pax4 patea 1 Posted by miki67 on 14 Mar : 12:15
Salutari! multumesc si eu pentru set, chiar daca il descarcasem ieri de pe un grup.mai intai vroiam sa-l verific, apoi sa-l urc aici.Mihai, ti-l fac pentru pa1000,dar nu uita sa fa [more ...]


[download] Set Studio Romania 2024 pentru pax4 patea 1 Posted by Mihai13 on 14 Mar : 09:00
In primul rand multumim pt upload.Computerul meu care este cam protejat imi refuza downloadul.Salut Miki, te sun zilele astea, fa-mi te rog si mie setul pt PA1000Multumesc mult!


[download] Styluri fara samplere pentru pa3x din setul Studio Romania 2024 Posted by ionut74 on 13 Mar : 17:30
Poți să le faci și pentru pa2????? mulțumesc frumos





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap