Forums

Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Intrebari / Opinii / Sugestii
 
<< Previous thread | Next thread >>
Program de botez.
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
daddyuzzy
Tue Mar 09 2010, 03:40PM

Registered Member #8565
Joined: Mon Dec 21 2009, 12:07PM
Posts: 36
Salut.Sper k am deschis thread`ul in sectiunea potrivita.As vreau sa-mi spuneti si mie,ce melodi se canta la un botez.Adica: 3 hore,2 sarbe ,ceva de genul asta.Va multumesc anticipat! keyboards

Back to top
danuttzz
Wed Mar 10 2010, 01:18PM

Registered Member #6876
Joined: Tue Mar 03 2009, 08:42PM
Posts: 28
Mda...multe vizualizari, zero raspunsuri...ce sa zic, in primul rand trebuie sa afli daca e baiat sau fata si ce nume poarta...Pe baza acestor informatii poti sa-ti formezi un repertoriu "dedicat" evenimentului. Iti recomand un program "variat" care sa cuprinda hore, sarbe, manele , muzica usoara...Cu alte cuvinte trebuie sa fii pregatit pt orice, variabile sunt multe: locatia, nivelul de cultura, starea de spirit a invitatilor. Daca ai mai cantat la evenimente, sigur stii...daca nu, nu dispera...ia cu tine un acordeonist bun si o sa te descurci (eventual si un solist vocal). Canta ce stii tu mai bine si o sa iasa fain. In general, trebuie sa te folosesti de repertoriul personal pe care-l ai, si sa mai adaugi ca "piese de rezistenta" cantecele despre copii, casa, familie. Bafta !

Back to top
tacalie69
Wed Mar 10 2010, 02:43PM
Registered Member #7967
Joined: Tue Jul 07 2009, 07:09PM
Posts: 153
Foarte corect raspunsul colegului nostru,repertoriul tau trebuie sa fie variat intradevar,acuma depinde si daca este prima ta cantare sau ai experienta fiidca este diferenta de la una la alta in functie de invitatii pe care ai are la masa,fiind clapar,tu trebuie sa fii forte atent la ritm si sa fi dupa solist cand trebuie si cu ce trebuie,daca ai un solist bun te-ai scos ti-ai facut si reclama buna,daca ai solista si mai bine.Bineinteles daca iti mai iei si un instrumentist in fata atunci esti ,,rege" face el solistica tu doar cu aranjorul si mai dai si tu cate o returnela pe acolo cand trebuie.
Eu iti urez succes in ceea ce faci,si sa faci spaga multa!

Back to top
Minel Manelistu
Wed Mar 10 2010, 09:08PM
Guest
Dumnezeu cu mila. Ăsta DA thread!

Back to top
admin
Wed Mar 10 2010, 09:14PM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
Minel Manelistu a scris ...

Dumnezeu cu mila. Ăsta DA thread!


../../images/emotes/yahoo/yahoo_rofl.gif ...

Back to top
Calin A7
Wed Mar 10 2010, 09:36PM

Registered Member #7351
Joined: Sun Mar 15 2009, 06:39PM
Posts: 216
F corect ti-a explicat danuttzz...am patit si noi asa la un botez ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif era baiat si noi stiam multe piese cu "fetite"...asa ca s-a cantat in loc de "am acasa o fetita mica,frumoasa-i ca o zeita" - "am acasa un baietel mic , seamana cu alui tatic"...si toata lumea a fost super incantata...personalizezi si tu....hai ca ii simplu bafta!!

Back to top
daddyuzzy
Wed Mar 10 2010, 09:38PM

Registered Member #8565
Joined: Mon Dec 21 2009, 12:07PM
Posts: 36
minel . tu crezi ca toti sunt asa profesionisti ca tine!.De fiecare data cand deschid un thread te iei de mine.Vede-ti de treaba ta, ca mai sunt si amatori pe site-ul asta.

Back to top
Minel Manelistu
Wed Mar 10 2010, 11:34PM
Guest
Crede-mă cu nu am făcut-o cu intenție. Nici măcar nu te cunosc. Mai ales nu îmi aduc aminte să îți mai fi spus vreodată ceva.dar pe bune acum:de vreme ce cânți la diferite treburi,chiar nu se știe că la orice cântare fie nuntă,fie botez etc,se cântă același program pe care-l cânți peste tot?Uită-te și tu ce thread-uri sânt. Apropo,nu sânt nici pe departe profesionist. Toți avem de învățat până ne lăsĂm de muzică. Oricum te superi pe nedrept. Gândește singur dacă am dreptate.

[ Edited Wed Mar 10 2010, 11:45PM ]


Back to top
 

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by mark on 02 May : 21:26
Salut , da este vechi pentru ca nimeni nu face pentru pa600.Toti le repeta cu balarii.Am cumparat multe seturi,asta mi-sa parut cit de cit bunicel desi are multe defecte.


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by ciobanu on 02 May : 21:06
NIMIC BUN VECHITURI


[Content] Am donat Posted by hantatar on 01 May : 21:01
Salut! Am donat 10 EUR si astept sa primesc accesul la download.Multumesc anticipat!


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by bliviu27 on 30 Apr : 18:45
Am reusit sa incarc style doar dupa ce am incercat sa incarc setul in Direct. Atunci clapa l-a convertit si asa am reusit sa incarc stylurile din folderul convertit. Setul este BET [more ...]


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by bliviu27 on 30 Apr : 17:14
La mine in pa1000 desi am incasrcat pe rand nu se incarca Style





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap