Forums
| Clape.ro :: Forums :: Calculatoare si Internet :: Defectiuni, reparatii, configurare si setari PC |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Problema instalare placa de sunet E-mu 0404 PCI | ||
| Go to page >> | |
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| EugenB |
|
||
|
Guest
|
![]() Daca cineva stie care e problema il rog mult sa-mi raspunda. Multumesc |
||
| Back to top |
|
||
| danieltrd |
|
||
![]() Registered Member #8611
Joined: 27 Dec 2009Posts: 36 |
trebuie sa setezi in Bios-ul calculatorului port-urile PCI sa fie active(enable)
|
||
| Back to top |
|
||
| EugenB |
|
||
|
Guest
|
Porturile in Bios sunt active intrucat in Device manager imi apare ca placa, dar in momentul instalarii driverului imi da acest mesaj. am incercat sa-l instalez direct din fisier dar tot nu merge si imi da aceste mesaje.![]() ![]() ![]() |
||
| Back to top |
|
||
| amboo |
|
||
|
Guest
|
1: schimba PCI-iu 2: foloseste CD-ul care a venit cu placa sau daca incerci manual, trebuie sa ai driverele WDM (ele iti recunosc placa) Am Audigy de vreo 6 ani (am avut Audigy 1 acum am 2) si m-am confruntat si eu cu problema asta. |
||
| Back to top |
|
||
| EugenB |
|
||
|
Guest
|
Multumesc pentru raspunsuri, dar tin sa precizez ca aceasta placa am avut-o pe un alt sistem si cred ca am instalat-o de cel putin 100 de ori si a mers perfect. Am schimbat sistemul, unul putin mai performant si a inceput aceasta problema. Am pus placa pe sistemul vechi si face tot aceasta problema. Cred ca s-a stricat placa!!!!!!!!!!
|
||
| Back to top |
|
||
| cminor |
|
||
![]() Registered Member #55
Joined: 30 May 2008Posts: 2803 |
uite ce titlu ai pus tu: Problema instalare placa de sunet E-mu 0404 PCI si ce iti apare tie in devices: audigy... pai ori e emu 0404 ori e audigy ?>ori ai driverul de 0404 si placa e audigy, ori ai 0404 si driverul e de audigy ? eu zic sa citesti ce scrie pe placa PCI ca poate ti-a vandut careva o "emudigy" si tu nu stii. poate nu ai inserat-o destul de tare si nu face contact cum trebuie... desi in acest caz ardeai si pl de sunet si pl de baza daca iti facea scurt unde nu trebuie... |
||
| Back to top |
|
||
| DorinelParadox |
|
||
![]() Registered Member #6316
Joined: 19 Feb 2009Posts: 1164 |
Downloadeaza de pe situl oficial driverul si trebuie sa mearga! eu am placa E-mu pe usb!si merge unsa!fara probleme.
|
||
| Back to top |
|
||
| EugenB |
|
||
|
Guest
|
Placa de sunet pe care o am este aceasta , pe care am cumparat-o din magazin cu CD-ul original, pe care am folosit-o aprope 2 ani, iar acum cand am schimbat sistemul s-a intamplat ceva deorece nu mai pot incarca driverele de pe CD. Am descarcat driverele si de pe site-ul oficial, aceeasi problema. |
||
| Back to top |
|
||
| DorinelParadox |
|
||
![]() Registered Member #6316
Joined: 19 Feb 2009Posts: 1164 |
incearca sa o instalezi pe alt PC!asa poti verifica daca este problema cu Pcul tau sau cu driverul
|
||
| Back to top |
|
||
| Roland07 |
|
||
![]() Registered Member #949
Joined: 20 Aug 2008Posts: 194 |
Sper sa nu fie oxidat vreunul din pad-uri (contactele care fac legatura cu slot-ul PCI). Se poate intampla, am patit-o eu la o placa de sunet de la Creative si la o placa video, a trebui sa inlocuiesc placile, contactele erau foarte zgariate si oxidate. Curata contactele cu alcool izopropilic daca ai si o batista de bumbac si vezi daca merge. Atentie si cum e infipta placa in slot-ul PCI, sa nu fie un pic fortata, sa stea intr-un unghi, trebuie sa fie perfect plana cu conectorul. [ Edited Fri, 26 Feb 2010, 12:20PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| Go to page >> | |
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salut,Am revenit - l-am descarcat si eu si se pare ca are tot un singur folder cu styleuri FAVORITE 1 nu stiu daca este V2 transferat la PA4x - mai verific acasa chiar daca nu pot [more ...]











