Forums

Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Legislatie, Economie si Politica
 
<< Previous thread | Next thread >>
Ministerul Finanţelor a hotărât să inventarieze toţi soliştii, interpreţii şi muzicanţii
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
fanitractor
Mon May 10 2010, 01:39PM
Registered Member #233
Joined: Tue Jul 01 2008, 04:50PM
Posts: 408
fiecare om sau guvern arunca o sperietoare pentru a-si intari pozitia. acum sperietoarea este grecia si perspectiva prabusirii economice. despre asta este vorba si in film. sperietoarea cuiva . toti manipuleaza.

Back to top
wallygator
Mon May 10 2010, 01:48PM
Registered Member #9242
Joined: Wed Apr 21 2010, 01:26PM
Posts: 6
Oare ciubucul ala "fara numar , fara numar " intra in vreo grila de impozit, forfetar sau nu ?


Back to top
sarac.lipit
Mon May 10 2010, 02:17PM

Registered Member #45
Joined: Thu May 29 2008, 12:31AM
Posts: 2458
Fănică, din păcate grecii nu sunt speriaţi... chiar trăiesc ce vedem în film... dar nici aşa nu vrem să credem. Nici cînd vom fi noi în cazul lor nu vom crede... în fond nici nu sunt sigur că suntem vii...

Back to top
Robert Craciun
Mon May 10 2010, 03:26PM


Registered Member #25
Joined: Sat May 24 2008, 07:38PM
Posts: 790
intru si eu putin in discutie...mentionez ca sunt platitor de impozit ca persoana fizica din 2005 si pe langa impozitul pe care il platesc din deducerea facuta de cei de la finante,mai platesc si CAS,cu toate ca sunt deja platitor de CAS si la serviciu(deci de doua ori).Daca se introduce si impozitul acela forfetar,nu am decat sa renunt la PFA si sa ma duc sa cant''la negru''cum se spune,sa-mi vand sculele(daca mai mi le cumpara careva)si sa iau un acordeon amarat in brate si sa merg numai ziua sa cant ca insotitor de nunta...daca vine cineva sa-i prezint autorizatia si vor sa-mi confiste instrumentul,in ideea ca sa ma prezint a doua zi sa platesc amenda,le pun acordeonul in brate si goodbye my lover,fa ce vrei cu el!...ca doar nu poate sa ma ridice in plina strada,daca nu ma legitimez!...doamne ce cosmar!!!...sa ajungem in tara noastra sclavi si nimic altceva!

Back to top
Calin A7
Mon May 10 2010, 04:27PM

Registered Member #7351
Joined: Sun Mar 15 2009, 06:39PM
Posts: 216
Acesta idee a pune impozit si pe "viata" e cea mai tare ever. Asa ne trebuie ..o sa taie si bugetarilor si pensionarilor din salarii si pensii si le vom multumi. Peste 5 mil de romani au votat cu Basescu ca sa nu se intorca "comunistii"...si ptr ca Basescu nu mai poate lua un mandat imi doresc din enorm ca la viitoarele alegeri sa castige Udrea. Sunt f curios cat poate romanu' sa indure.....aaaaa..defapt acum imi dau seama ca de vina e ..criza financiara...indiferent cine o gestioneaza...la fel e si in alte state care au fost afectate de prabusirea economica. Tara de kkt all inclusive...scz expresia

Back to top
sarac.lipit
Mon May 10 2010, 05:00PM

Registered Member #45
Joined: Thu May 29 2008, 12:31AM
Posts: 2458
discutăm vorbe. Cu steguleţe şi popcorn în drum nu se rezolvă nimic.
Plătesc din '83. Crezând c-o s-o duc mai bine i-am ciuruit p'ăia...că nu ierea buni.
Acum sunt prea bătrîn...nu-s buni?... p'ăştia cine-i face?

Back to top
fanitractor
Mon May 10 2010, 10:32PM
Registered Member #233
Joined: Tue Jul 01 2008, 04:50PM
Posts: 408
salut sarac. nu ma intelege gresit. in grecia totul e real si grav. din acest motiv se si flutura acest exemplu in fata ochilor. pentru a ne speria si a ne tine in banca noastra. astept versiunea finala a masurilor adoptate si mai vorbim.
Regret enorm ca la aceasta masura care afecteaza aparatul bugetar sunt afectate cadrele medicale, profesorii, militarii si politistii. hotia si salariile exagerate sunt in alta parte. la alte regii de stat sau alte structuri despre care nici nu stim. despre alea se vorbeste prea putin. nu pot sa uit de vosganian si tariceanu 2007-2008. pe cine sa aducem? hai sa nu fim carne de tun si sa aducem altii. e ponta o varianta ?

[ Edited Tue May 11 2010, 06:35AM ]


Back to top
adi2008
Wed May 26 2010, 12:41AM
Registered Member #9011
Joined: Sat Mar 06 2010, 03:52PM
Posts: 14
e foarte corect sa plateasca si lautarii impozit in romania, pentru ca realizeaza venituri in Romania, la fel ca alti cetateni ai tarii.atat si nimic mai mult.

Back to top
NxSound
Wed May 26 2010, 02:20AM

Registered Member #2689
Joined: Wed Oct 29 2008, 04:22PM
Posts: 819
e foarte corect !!!!!!! ce ti se pare corect in tara asta?

Back to top
Robert Craciun
Wed May 26 2010, 10:32AM


Registered Member #25
Joined: Sat May 24 2008, 07:38PM
Posts: 790
dar sanatatea ce facem cu ea?...sau vechimea in campul muncii...ca muzicanti?...avem si noi dreptul la o pensie?...mi-a dat statul democratic vreun leu cu imprumut sa-mi pot cumpara instrumente,sau m-a ajutat sa ajung cel care sunt astazi?...eu cred ca trebuie sa platesc impozit statului comunist,cel care mi-a dat un serviciu,nu actualului stat,acesta datorita caruia am fost dat afara din serviciu si am fost nevoit sa supravietuiesc cantand si umilindu-ma la diversi oameni in cele mai neobisnuite locatii,uneori cu teama de a nu mai ajunge acasa!...platesc o taxa ca PFA,platesc impozit la sanatate,dar nu beneficiez de vechime in campul muncii...ar trebui sa mai platesc lunar si la casa de pensii pentru vechime...dar ce ma fac daca nu am nici o ''cantare''pana la toamna???...cine poate sa-mi raspunda la asta?

[ Edited Wed May 26 2010, 10:33AM ]


Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] Grand piano yamaha pentru korg Posted by Catalin73 on 24 Mar : 12:34
Este setul de piane facute de reuben-salamander dar au probleme cu un fâşâit de fundal(asa au fost trase si nu mai pot fi rezolvate)😔


[download] Set Korg pa50 populara bun 2017 Posted by mssha on 22 Mar : 15:28
неможу загрузити


[download] Set ABX Korg Pa4X februarie2024 Posted by claudyucla on 20 Mar : 12:15
multumim sa fii sanatos


[download] Pa5x Studio Romania 2024 KST partea 1 Posted by myrcyone on 20 Mar : 12:00
Multumim frumos !:)>-


[download] Pa5x Studio Romania 2024 KST partea 1 Posted by xadiop on 19 Mar : 16:29
Salut. Pentru cei ce intampina probleme cu dezarhivarea vin cu urmatoarele precizari.Sunt trei arhive facute cu winrar de mine.(pentru ca nu pot uploada mai mult de 300Mb un fisier [more ...]





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap