Forums

Clape.ro :: Forums :: Fisiere audio, Versuri, Partituri, Armonii :: Versuri
 
<< Previous thread | Next thread >>
Azi e hora maine-i hram
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
Andreyiutz
Fri May 14 2010, 11:24PM

Registered Member #8164
Joined: Fri Oct 02 2009, 02:42PM
Posts: 81
Ma poate ajuta cineva cu versurile de la melodia aceasta va rog frumos "Azi e hora maine-i hram"?

Back to top
VaseaB
Sat May 15 2010, 07:23AM

Registered Member #49
Joined: Fri May 30 2008, 10:03AM
Posts: 436
Tare-mi place ca sa joc - Laura LAVRIC, sarba MoldovaFrunza verde siminoc, tare-mi place ca sa joc, bade,Sa merg si sa ma petrec, si la joc sa ma intrec, bade. (bis primele 2)Unde-aud ca-i hram in sat, tata treaba am lasat, bade,Imi ieu barbatu cu mine si pterecem vreo trei zile, bade. (bis ultimele 2)C-apoi mergem si la nunta, ca acolo-i lume multa, (bis)Lume multa veselie, asa cum imi place mie. (bis)Sa ne cante lautarii, mai!Sa jucam cu gospodarii!Da cit or juca de bine, ei nu ma intrec pe mine!Astazi nunta, maine hram, poale la camese n-am, bade,Am poale da is scurtute, pinza am avut o lecuta, bade, (bis primele 2)Nunta si hramu or trece, alte poale mi-oi drege, bade,De mai tine si poimaine, rup camesa de pe mine, bade. (bis ultimele 2)Mi-oi toarce fuioarili si mi-oi tese poalili, (bis)Da cit am sa pot sa joc, le-oi lasa ca n-a shi foc. (bis)Mai Dumitre vino-n-coace,mai!Ce te uiti parca nu-ti place!Intre repede in joc, ca de nu ieu altu-n loc!Joaca bade-ncetisor, nu ma calca pe picior, bade,Ie-te bade dupa mine, ca nu te fac de rusine, bade. (bis primele 2)Joaca bade nu te face, daca nu lasa-ma-n pace, bade,Odata ma invirtesc si pe altu imi gasesc, bade. (bis ultimele 2)Tare-mi place sa petrec, si cu tati sa ma intrec, (bis)Ca de nu petrec acuma, n-oi petrece cat ii lumea. (bis)Hai luati-va dupa mine, ma!Am joc c-amu mi-i bine!Cat ii badea frumusel, si-mi place sa joc cu el! ##SANITISED## width="448" height="55">##SANITISED## src="http://embed.trilulilu.ro/audio/cocco496/ae3542613f62fb.swf" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="448" height="55" FlashVars="durataAudio=281&titluEmbed=Laura Lavric - Tare-mi place ca sa joc">##SANITISED##>##SANITISED##>
Asculta mai multe audio DivertismentSpor!

[ Edited Sat May 15 2010, 07:24AM ]


Back to top
Andreyiutz
Sat May 15 2010, 08:53AM

Registered Member #8164
Joined: Fri Oct 02 2009, 02:42PM
Posts: 81
Iti multumesc mult VaseaB!!!O cautam de mult...

Back to top
luchiana
Sat May 15 2010, 08:53AM

Registered Member #2199
Joined: Sat Oct 11 2008, 06:29PM
Posts: 671
cum le stii tu ma Vasea....ca un om mare ma ... :p

Back to top
VaseaB
Sat May 15 2010, 10:13AM

Registered Member #49
Joined: Fri May 30 2008, 10:03AM
Posts: 436
luchiana a scris ...

cum le stii tu ma Vasea....ca un om mare ma ... :p

../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif asa e Anuta.: P

Cu placere Andrei!


Back to top
 

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] Grand piano yamaha pentru korg Posted by Catalin73 on 24 Mar : 12:34
Este setul de piane facute de reuben-salamander dar au probleme cu un fâşâit de fundal(asa au fost trase si nu mai pot fi rezolvate)😔


[download] Set Korg pa50 populara bun 2017 Posted by mssha on 22 Mar : 15:28
неможу загрузити


[download] Set ABX Korg Pa4X februarie2024 Posted by claudyucla on 20 Mar : 12:15
multumim sa fii sanatos


[download] Pa5x Studio Romania 2024 KST partea 1 Posted by myrcyone on 20 Mar : 12:00
Multumim frumos !:)>-


[download] Pa5x Studio Romania 2024 KST partea 1 Posted by xadiop on 19 Mar : 16:29
Salut. Pentru cei ce intampina probleme cu dezarhivarea vin cu urmatoarele precizari.Sunt trei arhive facute cu winrar de mine.(pentru ca nu pot uploada mai mult de 300Mb un fisier [more ...]





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap