Forums

Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Legislatie, Economie si Politica
 
<< Previous thread | Next thread >>
Reducerea pensiilor,salariilor bugetarilor si a pensiilor speciale- neconstitutionale. creste tva
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
fanitractor
Fri Jun 25 2010, 05:39PM
Registered Member #233
Joined: Tue Jul 01 2008, 04:50PM
Posts: 408
lasa ca o sa va fie bine cu ponta si antonescu. iar la cei 24 de anisori ai tai cred ca habar nu ai ce a insemnat si nu intelegi ce inseamna psd pentru romania, ce a insemnat si ce inseamna populismul demagogic al acestor oameni. mai ai putin si crezi ca o sa vina ponta si antonescu cu bani de acasa. ..

poate ar fi mai bine sa-ti iei carnetul si sa incerci pe afara.

sper totusi boc-poc sa gaseasca alta solutie si sa nu mareasca taxele. 815_clapar.gif

[ Edited Fri Jun 25 2010, 05:46PM ]


Back to top
sarac.lipit
Fri Jun 25 2010, 08:08PM

Registered Member #45
Joined: Thu May 29 2008, 12:31AM
Posts: 2458
n-ai domnule ce face. Închide graniţele şi apucă-te de treabă.
- Cine-i nătăfleţul să credă că ioropa-ţi face ceva bun?
- Cît de tăntălău să fii să crezi că ue îţi vrea binele?
- Deschideţi ochii... pînă nu-i dai afară pe toţi din arcul guvernamental se va fura ca-n codru aici.
- Legea marţială ... ce asumare? Ce-i aia asumare cînd nu răspunde nimeni pentru dezastrul în care ne zbatem? ... vorbe şi iar vorbe....
În 6 ani abia acum îşi dă seama că suntem în criză... halal conducător!

[ Edited Fri Jun 25 2010, 08:11PM ]


Back to top
luchiana
Fri Jun 25 2010, 09:25PM

Registered Member #2199
Joined: Sat Oct 11 2008, 06:29PM
Posts: 671
Fane:
1.am scris faza aia cu Basescu ca pe o replica zic eu amuzanta legata de link-ul de mai sus .
2. Ma doare fix in dos de Ponta si de PSD.NICIUNUL NU E VREUN CAL BREAZ. aaa, ma doare in dos si de politica in general...ma enerveaza ca ma afecteaza si tre sa depind mai mult de prietenu meu si de parinti acuma.
3. As pleca inafara ptr ca am prins oferta sa predau acolo.
4. am 30 de ani, multumesc ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif

[ Edited Fri Jun 25 2010, 09:27PM ]


Back to top
fanitractor
Fri Jun 25 2010, 10:43PM
Registered Member #233
Joined: Tue Jul 01 2008, 04:50PM
Posts: 408
4. multi inainte, si mult mai fericiti ca primii 30.
3. daca nu pleci ai sa regreti. eu regret ca nu am plecat la timp.
2. crezi ca eu ma simt confortabil? sotiei i-a taiat din indemnizatia de crestere a copilului. doar ca nu suport ca cei mari mari hoti si-au facut televiziuni si partide politice si vor sa faca din mine o trambulina pentru a reveni la putere.
1. poate m-as amuza daca nu ar fi de plans situatia asta

pentru sarac.
ai dreptate. legea martiala. dar pe cine ai pune in fata? ce oameni de incredere vezi? alti fripturisti? dan diaconescu spune acum ca vrea si el la presidentie. mi-e rau...


[ Edited Fri Jun 25 2010, 10:44PM ]


Back to top
sarac.lipit
Fri Jun 25 2010, 10:53PM

Registered Member #45
Joined: Thu May 29 2008, 12:31AM
Posts: 2458
Pe oricine poţi pune în faţă dacă-i tai mîna cînd fură... doar că... va bate vîntul prin parlament după primii 400 ciungi...

Back to top
admin
Sat Jun 26 2010, 03:43AM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
@ sarac lipit: - Foarte adevarat ce spune saracut ...

Back to top
DorinelParadox
Sat Jun 26 2010, 03:33PM

Registered Member #6316
Joined: Thu Feb 19 2009, 11:09AM
Posts: 1250
se va percepe taxe si pe FUMul de la COS

Back to top
fanitractor
Sat Jun 26 2010, 03:54PM
Registered Member #233
Joined: Tue Jul 01 2008, 04:50PM
Posts: 408
aveam sanse sa intram in acord cu fmi fara sa marim tva. era vorba doar de masuri punctuale pe bugetele deficitare. acum o sa intram intro hora fara sfarsit a scumpirilor si inflatiei. asta pentru ca psd, pc, pnl au mai vrut la putere cu orice pret. romanii nu au contat. cei mai mari hoti si-au facut televiziuni care acuzau hotia. auzi, sorin ovidiu vantu si voiculescu aparatorii dreptatii si legalitatii. si ne-au bagat pe toti in kkt. suntem praf..

Back to top
admin
Sat Jun 26 2010, 06:31PM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
@ fanitractor: - majoritatea romanilor nu sunt in stare sa "vada" mai departe de varful nasului, cauza pentru care nu pricep nimic din ce se intampla intr-o economie la nivel macro ... Majoritatea judeca instinctual: - "Mi-au taiat din salariu, e clar ca astia nu-s buni, erau mau buni aia care mi-au ridicat salariul ..." Economia inseamna mult mai mult decat atat, si trebuiau intelese cauzele care au dus la aceasta situatie (situatie de rahat, intr-adevar). Pe romani ii doare-n cot de cauze, ii intereseaza doar efectele ...

Back to top
fanitractor
Sat Jun 26 2010, 10:02PM
Registered Member #233
Joined: Tue Jul 01 2008, 04:50PM
Posts: 408
acum vorbeste tiriac. marim tva - si cine-l suporta? tot cumparatorul final. daca creste tva tiriac va trebui sa renunte la 4000 salariati. pe aia n-ai sa-i vezi pe antena si realitatea. aia nu-i intereseaza electoral pe psd.pc,pnl. se omoara mediul privat dar ei castiga 5 milioane de pensionari ca alegatori. kkt din opozitie. si oricum pensionarii vor suferi si ei din manipularea la care au marsat..dar nu-i nimic. pe antena si realitatea aceiasi hoti din anii trecuti reclama demagogic.....demisia guvernului. ei au solutia.... NOI LA PUTERE

[ Edited Sat Jun 26 2010, 10:03PM ]


Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by acery71 on 05 May : 22:45
Are tonuri ok , pentru cine vrea sa lucreze ,ca nu este tot setul asa cum spera fiecare , asta este , se cumpara pa4x/pa5x , nu mai sunt probleme de memorie si s-a rezolvat tot. Or [more ...]


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by mark on 02 May : 21:26
Salut , da este vechi pentru ca nimeni nu face pentru pa600.Toti le repeta cu balarii.Am cumparat multe seturi,asta mi-sa parut cit de cit bunicel desi are multe defecte.


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by ciobanu on 02 May : 21:06
NIMIC BUN VECHITURI


[Content] Am donat Posted by hantatar on 01 May : 21:01
Salut! Am donat 10 EUR si astept sa primesc accesul la download.Multumesc anticipat!


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by bliviu27 on 30 Apr : 18:45
Am reusit sa incarc style doar dupa ce am incercat sa incarc setul in Direct. Atunci clapa l-a convertit si asa am reusit sa incarc stylurile din folderul convertit. Setul este BET [more ...]





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap