Forums

Clape.ro :: Forums :: Fisiere audio, Versuri, Partituri, Armonii :: Ora de muzica

<< Previous thread | Next thread >>
Tabel acorduri
Go to page       >>  
Moderators: admin, ValiS, Roberto E 80, Cristi Audya, pustiulica
Author Post
mussic
Thu Oct 07 2010, 12:58AM
Registered Member #3499
Location / Localitate:: Buzau
Pentru cei care vor sa invete acordurile, iata cam care ar fi in Do:

Tinand cont de note si intervale, daca le mutati pe fiecare cu acelasi numar de clape mai sus sau mai jos(acestea nefiind altceva decat semitonuri alaturate), veti obtine si acordurile pe celelalte sunete.
Adica: toate cu o clapa spre dreapta(un semiton)=Do# sau Re b, cu 2=Re, cu 3=Re# sau Mi b, cu 4=Mi, cu 5=Fa, cu 6=Fa# sau Sol b, cu 7=Sol, cu 8=Sol# sau La b, cu 9=La, cu 10=La# sau Si b, cu 11=Si.

Back to top
stan_gaby
Thu Oct 07 2010, 11:25AM
Registered Member #3258
Location / Localitate:: Targoviste
da-ne si linkul daca se poate,ca as vrea sa mi le scot la imprimanta sa le am pe toate.
Back to top
Geo_pa2xpro
Thu Oct 07 2010, 11:29AM

Registered Member #9385
Location / Localitate:: Alexandria
te felicit pentru ideie mussic ! ancepatorilor le prinde chiar bine chestia asta !
Back to top
mussic
Thu Oct 07 2010, 11:16PM
Registered Member #3499
Gaby sa stii ca mi-ai dat o idee si am sa fac in asa fel incat sa le puteti avea pe toate. Deocamdata, pe acestea le poti da jos ca imagine, pentru nu le-am luat de pe internet, si o sa le pun si ca material pe site. Lasa-ma pana Luni si le veti avea absolut pe toate, in asa fel incat sa le si puteti intelege.
Am ales mai intai varianta asta pentru ca mi-a fost la indemana si pentru ca le-au cerut multi.
Back to top
stan_gaby
Thu Oct 07 2010, 11:54PM
Registered Member #3258
Location / Localitate:: Targoviste
O spun in numele tuturor "piticilor" care vor sa devina "uriasi" ca voi : Sa ne traiesti o mie de ani !!!
Back to top
dianuvasile
Fri Oct 08 2010, 01:07AM

Registered Member #9613
Location / Localitate:: Bucuresti
@stan_gaby Poate te ajuta asta. Daca vrei sa o salvezi in PC dai click dreapta => save image as.
Back to top
crick611
Sat Oct 09 2010, 02:16AM

Registered Member #9015
Location / Localitate:: Giurgiu
pe mine unu m-ar fi interesat, niste imagini cu toate tonalitatile in parte asa cum este in prima poza a lui mussic,,,
@mussic da-ne si noua site-ul poate gasim si celelalte tonalitati!
Back to top
mussic
Sat Oct 09 2010, 08:04PM
Registered Member #3499
Nu le-am luat de pe site-uri...Le-am facut eu asa avand ca model niste carti. Am sa caut in scurt timp sa le fac pe toate asa...Vad eu cum fac, dar o sa-mi ia putin timp.
Deci aveti "putintica rabdare"...vorba lui Caragiale si o sa le pun eu pe site ca sa le puteti da jos. Promit ca de Luni sau le pun pe rand(cate o pagina), sau tot materialul odata.
Back to top
crick611
Sat Oct 09 2010, 11:46PM

Registered Member #9015
Location / Localitate:: Giurgiu
Multumim mussic pentru initiativa! daca ai posibilitatea, mai bine scaneaza cartile, sa nu te chinui!
Back to top
mussic
Thu Oct 14 2010, 01:03PM
Registered Member #3499
Am promis ca pun toate acordurile!!!!
Asa ca am revenit cu materialele respective.
Nu vorbim aici si de cele pentru jazz(notate cu 10,11,12,13), pentru ca oricum sunt raritati.
Avand in vedere cat de utile sunt, as vrea sa le pun si aici si pe site, ca arhiva, dar ocupa mult.
Asa ca le pun doar arhivate, la sectiunea "Acorduri, armonii".
Si aveti si notiuni de teorie muzicala, in completare.
Sa cititi cu atentie si documentul word, cu explicatiile aferente !!!!!!!!

[ Edited Thu Oct 14 2010, 01:25PM ]
Back to top
Go to page       >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

Chat

You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

cocosasa » 28 Nov : 20:30
Bună seara!!

george1978 » 28 Nov : 20:21
Buna seara!!

leu » 28 Nov : 19:46
salutare!

romeobk » 28 Nov : 19:21
buna seara !!

greierele » 28 Nov : 18:14
Buna seara tuturor !

unaidiu » 28 Nov : 17:44
Buna seara !!!

OzzY » 28 Nov : 17:10
basist

pustiulica » 28 Nov : 16:32
@OzzY, eu cred ca tu ai o problema, anume generalizarea si impartirea oamenilor (la pachet). Vanghelie este si va ramane incult si gogoman, prost nu este si nici nu va fi niciodata, el este oportunist si descurcaret. Faptul ca a avut curaj sa spuna lucrurilor pe nume este de apreciat, chiar si acum in ceasul al saptesprezecelea, dar chiar si acest "curaj" a fost determinat de altii, cei care l-au "ejaculat"... Aia cu luatul luminii, ma abtin sa o categorisesc... Este ultima data cand iti mai raspund si asa consider ca mi-am irosit prea mult timp fara folos.

OzzY » 28 Nov : 16:11
@pustiulica Pana acum il faceati incult,gogoman,prost pe vanghelie,radeati de el, acum luati lumina de la el? patetic

claaxy » 28 Nov : 15:19
Salut all

raduuu » 28 Nov : 14:34
salutare tuturor

pustiulica » 28 Nov : 14:26
Si eu vreau ca justitia sa fie libera (in continuare) macar ca in "epoca" Basescu, in niciun caz ca un "epoca" Iliescu-Nastase! Eu nu voi fi multumit daca va fi arestat doar Basescu ca exponent, sa fie judecati si condamnati TOTI cei care au facut ilegalitati, indiferent de la ce partid sunt sau nu!

marukorg » 28 Nov : 14:24
salutare..

pustiulica » 28 Nov : 14:21
@OzzY, te rog sa-mi arati pasajul in care "v-am facut prosti"! Daca Basescu a facut ceva pentru care merita condamnare, sa il condamne cu executare! La fel gandesc despre ORICINE a facut ceva ilegal! Totusi daca si Vanghelie a realizat ca subiectul Basescu este depasit si gresit abordat... nu mai am nimic de adaugat...

vmarian35 » 28 Nov : 13:04
De la care tyros merg mai bine?

mihai18 » 28 Nov : 12:43
salut,
stie cineva cate upload ar trebui facute ca sa pot descarca 3-4 partituri?

OzzY » 28 Nov : 12:37
@pustiulica poti sa zici tu ce vrei,sa vii sa ne faci prosti,sa ne faci cum vrei, pana nu il vedem pe Basescu la puscarie,totul e in zadar! Nu ma intereseaza de ceilalti,macar atat vreau de la noul presedinte,sa lase justitia sa ii ia la bani marunti pe toti! inclusiv pe base.

gabi3213 » 28 Nov : 11:52
ziua buna.......politica tot un subiect fierbinte.......e bine ca cineva ne-a facut asa patimasi

pustiulica » 28 Nov : 11:01
@s.l, sa inteleg ca preferi ca politica sa ne asupreasca asa cum i se scoala estului?
Parerea mea este ca debarcarea lui Basescu n-a reusit pentru ca au initiat-o unii mult, mult prea prosti si prea disperati... dar bineinteles ca functioneaza mai bine teoria conspiratiei

sarac.lipit » 28 Nov : 10:50
well, se pare că încă nu s-a înţeles situaţia politică din rommania
absolut tot ce vedeţi la suprafaţă...TV....este un teatru grotesc.
vă dau singurul exemplu, care ar trebui să vă pună pe gînduri...
Unicat în istoria mondială, uneşti la gubelnare dreapta cu stînga şi centrul... şi nu reuşeşti să dai jos un preşedinte susţinut de americani şi uia ....
în fond eşti graniţa imperiului cu rusia... şi numai un bebeluş neînţărcat ar mai crede că acest teritoriu este condus de băştinaşi....
Sănătate maximă şi să rămînem la ale noastre discuţii muzicale...că politica ne depăşeşte şi ....ne asupreşte cum i se scoală vestului.

cipri » 28 Nov : 10:45
Buna ziua , o zi buna tuturor

pustiulica » 28 Nov : 10:05
Nu am gasit inca emisiunea completa, revin daca o gasesc.
M-a fascinat Vanghelie aseara prin sinceritatea lui simpla si obiectiva, in cazul de fata.

pustiulica » 28 Nov : 10:04
Ziua buna!
Va recomand sa vizionati emisiunea Jocuri de putere de la Realitatea TV, cu invitat Marian Vanghelie. LINK: Click aici !

s_cristi » 28 Nov : 09:38
Buna dimineata!

korgos50 » 28 Nov : 00:23
buna seara colegi--/:)

Trimite prin Yahoo Messenger

Comentarii noi

[download] Set Korg PA600 - aladin Posted by Mysterious on 28 Nov : 20:58
da eroare pe OS 1.10... trebuie incarcat fara protect factory style and pad cumva?

[download] Tonuri Kontakt - semi-prelucrate Posted by unaidiu on 28 Nov : 17:46
Multumesc arazvan2002

[download] Set Korg PA 50 - Petre Posted by korgos50 on 28 Nov : 00:17
multumesc

[download] Set Korg PA600 - aladin Posted by acordeon84 on 27 Nov : 21:58
Da pe PA600

[download] Chitari Kontakt 4 Posted by unaidiu on 26 Nov : 18:32
Multumesc alinbz !!!

http://gazduire-ieftina.ro/

Iti place siteul ? Sustine acest site: adauga codul de mai jos pe siteul tau.
Clape.ro

Siteul Muzicantilor

Ro2.ro - Promovare si statistici web Muzica SEO Romania Director Web Energy TopSiteuri.ro - Adauga si site-ul tau - Director web Director Web, Traffic Exchange - Utilis.ro Twitter
Siteul muzicantilor din Romania Top66 Statistici PRO Links

Zuma Deluxe Sitemap