Forums
| Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Discutii, dezbateri despre clape |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Ce parere aveti despre Roland EM2000 | ||
| Go to page >> | |
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| weltmeister100 |
|
||
![]() Registered Member #10002
Joined: 17 Nov 2010Posts: 18 |
am cumparat un roland em2000 si putine stiu despre ea...stie cineva daca se poate de introdus sunete: acordeon sau ceva de genul acesta, shi cum se face aceasta operatiune? cineva mi-a spus ca Stilurile de la G1000 merg shi la EM2000, am incercat dar degeaba...dati va rog un sfat!!! . thank_you clipart_music_misc.gif
[ Edited Mon, 29 Nov 2010, 06:57PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| Robert Craciun |
|
||
![]() Registered Member #25
Joined: 24 May 2008Posts: 709 |
este o clapa excelenta...am avut asa ceva...dar ce inseamna a canta pe viu...ca nu inteleg?...adica nu stii sa memorezi o chitara in partea dreapta in upper...sau ce?...mai explica o data ce anume doresti!...vrei cumva sa ai in stanga bass si in dreapta chitara...sau sa fie chitara splitata in intregime pe toata claviatura?
[ Edited Fri, 26 Nov 2010, 02:52PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| Laszlo |
|
||
![]() Registered Member #6012
Joined: 11 Feb 2009Posts: 274 |
eu cred ca vrea sa bage chitara sa se aude prin clapa...daca e asa va trebuie un cablu jack jack...iesiti din chitara si intrati in orga unde scrie line in ma scuzati daca am inteles gresit
|
||
| Back to top |
|
||
| Geo_pa2xpro |
|
||
|
Guest
|
eu am anteles altceva : vrea ca sa se auda toata clapa chitara sau poate vrea un tot de chitara an partea dreapta pentru acompaniament manual si un bass an stanga ! " CHITARA SA POT CANTA PE VIU " ! cam asta era mesajul !
|
||
| Back to top |
|
||
| weltmeister100 |
|
||
![]() Registered Member #10002
Joined: 17 Nov 2010Posts: 18 |
da da....vreau sa cint pe viu...asta am vrut sa spun!!!!!!!!
|
||
| Back to top |
|
||
| weltmeister100 |
|
||
![]() Registered Member #10002
Joined: 17 Nov 2010Posts: 18 |
ajutati-ma va rog!
|
||
| Back to top |
|
||
| weltmeister100 |
|
||
![]() Registered Member #10002
Joined: 17 Nov 2010Posts: 18 |
mina stinga "basul " iar dreapta "secunda"
|
||
| Back to top |
|
||
| sarac.lipit |
|
||
![]() Registered Member #45
Joined: 29 May 2008Posts: 2424 |
- pornit clapa - formezi 41 şi apeşi Variation de 2 ori în jos şi ai Nylon Gt.o pe toată claviatura Dacă doreşti şi bass. - apeşi SPLITLover1 (sub display) - 53 şi din variation... Picked Bass4 dacă doreşti împărţirea claviaturii altfel, mai mul sau mai puţin bass - F2 F1 din Page în jos, la pagina 2 ai SPLIT. Din primul împarţi bassul şi ghitara, din al 2-lea upper 1 de upper2. Baftă Este printre puţinele jucărele utile pentru cîntat live. Cînd vei avea probleme cu ZIP'ul, caută-mă să-ţi montez HDD. Este cea mai bună variantă, scapi de stres şi poţi face salvări cîte doreşti... pe ZIP la a 10-a salvare...replace, dă ''Broken disk''. Perfect valabil şi pentru G 1000 [ Edited Sat, 27 Nov 2010, 01:14PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| Rosca Iulian |
|
||
|
Guest
|
O clapa foarte buna!
|
||
| Back to top |
|
||
| amos |
|
||
![]() Registered Member #1050
Joined: 26 Aug 2008Posts: 56 |
Eu am G1000 sunt super multumit de ea si nu o dau ptr nici o clapa,cu toate ca am si pa2x/pro....
[ Edited Mon, 29 Nov 2010, 02:59AM ] |
||
| Back to top |
|
||
| Go to page >> | |
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] Tonuri Ponciu - Korg Kronos 2
Multe erori, si tonuri din 2007, nu are legatura cu Ponciu! Zi faina!
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]









