Forums

Clape.ro :: Forums :: Fisiere audio, Versuri, Partituri, Armonii :: Partituri, Armonii, etc ...
 
<< Previous thread | Next thread >>
Armonie "Pe Soseaua Urziceni " ?
Go to page       >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
Pauleta
Sat Nov 27 2010, 01:05PM

Registered Member #4104
Joined: Sun Dec 14 2008, 07:19PM
Posts: 367
Va rog sa ma ajutati si pe mine cu armonia de la melodia "Pe soseaua Urziceni".

Back to top
aditzugrecu
Sat Nov 27 2010, 02:24PM

Registered Member #8025
Joined: Sat Aug 01 2009, 10:10PM
Posts: 101
Nu cred ca vei primi ajutor, pentru ca in primul rand nu cred ca muzicantii de pe acest site, si ma refer la cei buni, isi vor pune aici acordurile vreunei melodii,motivul : pentru ca acestia au muncit pana sa ajunga la un nivel mare, si , de ce sa nu muncim si noi astia mai mici.....si in al doilea rand daca vor pune acele acorduri(armonii) , vor exista discutii contradictorii .Pentru cei care intr-adevar vor vrea sa ajute in acest sens ii rog sa nu ne mai trimita pe site-uri ca Tabulaturi.ro sau altele de acest gen , pentru ca pur si simplu nu gasim melodiile pe care le dorim, acordurile nu sunt corecte la unele melodii existente deja...sper sa nu fi suparat pe cineva, e o parere personala. Numai bine tuturor.

Back to top
Sergiu Prodan
Sat Nov 27 2010, 03:46PM
Guest
da-ne un link cu melodia aia sa o ascultam si noi eu personal nu o stiu dar daca-mi dai un link sa o ascult te ajut cu cea mai mare placere si sa nu uiti sa-mi specifici din ce tonalitate te intereseaza armonia ok ?

aditzugrecu sa stii ca oamenii se mai si ajuta intre ei si asa ar fi normal sa ne ajutam cu ce putem bine-nteles in masura timpului disponibil si a capacitatii fiecaruia de a face asta !

Back to top
Pauleta
Sat Nov 27 2010, 05:11PM

Registered Member #4104
Joined: Sun Dec 14 2008, 07:19PM
Posts: 367
Cetina-Ma vorbeste lumea,Pe soseaua urziceni
##SANITISED## width="448" height="33">##SANITISED## src="http://embed.trilulilu.ro/audio/marius250986/cbac98a6f83399.swf" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" width="448" height="33" flashvars="username=marius250986&hash=cbac98a6f83399&miniMode=true" >##SANITISED##>##SANITISED##>
Asculta mai multe audio diverse
##SANITISED## src="http://www.facebook.com/plugins/like.php?href=http://www.trilulilu.ro/marius250986/cbac98a6f83399&layout=standard&show_faces=true&width=448&action=like&colorscheme=light&height=80&ref=trlfbmbdlk" scrolling="no" frameborder="0" style="border:none; overflow:hidden; width:448px; height:80px;" allowTransparency="true">##SANITISED##>
Melodia de la 3:36

Back to top
Pauleta
Sat Nov 27 2010, 05:26PM

Registered Member #4104
Joined: Sun Dec 14 2008, 07:19PM
Posts: 367
In DO Major !

Back to top
crick611
Sat Nov 27 2010, 07:02PM

Registered Member #9015
Joined: Sun Mar 07 2010, 07:58AM
Posts: 273
Da dl Prodan, oamenii se mai ajuta intre ei, (insa numai daca vor), ceea ce a spus @aditzugrecu are perfecta dreptate, mai nimeni nu vrea sa ajute cu armonia, si poate chiar este de inteles, si eu daca aveam un auz absolut poate nici nu mai intram pe astfel de site-uri, sau daca intram nici nu ma complicam sa scriu pe forum. Dar totusi sa nu uitam cu ce scop a fost creat acest site?!!! Nu sa ne ajutam intre noi?! Unii sunt buni, altii foarte buni, alti au urechi de tabla, altii sunt pe camp cu vacile, dar toti ne invartim in jurul acesti meserii de muzicant (lautar,muzicant,muzician, etc) pe acest site, dar scopul creeri acestui site il uitam?
Si luam exemplul acestui thread LINK: Click aici ! creat de mine, de mai bine de 3 luni nu mi-a dat absolut nimeni un raspuns la ceea ce am cerut!!!! Deci @aditzugrecu stie el ce spune!
Nu vreau sa creez polemici, doar am vrut sa imi expun punctul de vedere si sa ii sustin afirmatia lui aditzu!

Back to top
Sergiu Prodan
Sat Nov 27 2010, 07:09PM
Guest
crick 611 sincer eu acum vad pt prima data threadul ala e drept ca in perioada respectiva m-am mutat si nici nu am avut net vre-o luna si ceva dar uite maine i-ti promit ca si tie si colegului va scriu armoniile la ceea ce ati cerut ok ? este posibil ca nu toti cei care vor si pot sa ajute sa fi citit threadul tau si mai este posibil ca multi membrii care pot sa faca asta sa nnu prea aiba timp de multe ori ....

Back to top
crick611
Sat Nov 27 2010, 07:15PM

Registered Member #9015
Joined: Sun Mar 07 2010, 07:58AM
Posts: 273
si ceea ce spuneti dvs este posibil, dar dupe ce comentarii sunt scrise, nimeni nu ar mai scrie nicio o armonie!
va multumesc pentru gestul frumos de a imi da armonia corecta, eu am ascultat piesa respectiva de foarte multe ori, si am inceput sa deslusesc cate ceva, dar nu strica sa o aflu corect de la altcineva!
PS: imi cer scuze @Pauleta ca am intervenit in threadul tau si am adus discutia despre problema mea, insa consider ca nu sunt offtopic. Daca stiam armonia iti raspundeam cu placere! Noroc cu dl Prodan!
Inca o data....mii de multumirii!

Back to top
Pauleta
Sat Nov 27 2010, 09:24PM

Registered Member #4104
Joined: Sun Dec 14 2008, 07:19PM
Posts: 367
Sunt perfect de acord cu dumneavoastra ! Si eu am deslusit ceva din piesa de la care vreau armonia. Insa in unele parti nu-mi iese. De aceea am cerut sprijinul colegilor de pe site, in speranta ca ma vor ajuta. NU-i nimic "crick611" ! Mereu se intampla sa mai intervii cand ai ceva de spus ! Multumiri domnului Prodan !

Back to top
hliviu
Sat Nov 27 2010, 09:55PM

Registered Member #9455
Joined: Thu Jun 10 2010, 10:45PM
Posts: 332
tot respectul pentru dl Prodan. sa ii dea Dumnezeu sanatate. lui cat si tuturor celor ce fac gesturi de genul acesta.

Back to top
Go to page       >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] Metoda de acordeon - Misu Iancu & Petre Romea Posted by Florinh87 on 24 Apr : 18:56
Multumesc mult, cu siguranță imi va fi de folos!


[Content] Acces Posted by Excl on 18 Apr : 13:36
Salutare ! Doresc si eu acces la download !! Am incarcat ceva seturi (au ceva download-uri ) si am raspuns si la forum-uri ! Voi posta seturi in continuare dar doresc si eu acces l [more ...]


[download] Ketron SD1 for Thomann AK-X1100 and Medeli AKX10 Posted by mihaidor on 17 Apr : 20:10
Aceste styl-uri Ketron SD 1 sună foarte profi pe Thomann AK-X1100.Nu există style convertit care să sune foarte bine din prima. Trebuie să mai modifici parametri pe care nu îi înca [more ...]


[download] Zece Ramy Posted by sebycog on 14 Apr : 18:22
Salut, imi poti trimite setul de pa2x cu zece și ete?


[download] FOLCL USOARA SR 2024 PA4X V2.SET Posted by miki67 on 12 Apr : 11:01
Cu plăcere! Nu uitați să dați un Rate, pentru a descărca cu încredere și alții interesați.Sănătate!





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap