Forums

Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Discutii, dezbateri despre clape
 
<< Previous thread | Next thread >>
Ce parere aveti despre Roland EM2000
Go to page       >>  
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
Author Post
weltmeister100
Fri, 26 Nov 2010, 02:25PM
Registered Member #10002
Joined: 17 Nov 2010
Posts: 18
am cumparat un roland em2000 si putine stiu despre ea...stie cineva daca se poate de introdus sunete: acordeon sau ceva de genul acesta, shi cum se face aceasta operatiune? cineva mi-a spus ca Stilurile de la G1000 merg shi la EM2000, am incercat dar degeaba...dati va rog un sfat!!! . thank_you clipart_music_misc.gif

[ Edited Mon, 29 Nov 2010, 06:57PM ]


Back to top
Robert Craciun
Fri, 26 Nov 2010, 02:30PM

Registered Member #25
Joined: 24 May 2008
Posts: 709
este o clapa excelenta...am avut asa ceva...dar ce inseamna a canta pe viu...ca nu inteleg?...adica nu stii sa memorezi o chitara in partea dreapta in upper...sau ce?...mai explica o data ce anume doresti!...vrei cumva sa ai in stanga bass si in dreapta chitara...sau sa fie chitara splitata in intregime pe toata claviatura?

[ Edited Fri, 26 Nov 2010, 02:52PM ]


Back to top
Laszlo
Fri, 26 Nov 2010, 04:03PM

Registered Member #6012
Joined: 11 Feb 2009
Posts: 274
eu cred ca vrea sa bage chitara sa se aude prin clapa...daca e asa va trebuie un cablu jack jack...iesiti din chitara si intrati in orga unde scrie line in ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif ma scuzati daca am inteles gresit ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif

Back to top
Geo_pa2xpro
Fri, 26 Nov 2010, 04:14PM
Guest
eu am anteles altceva : vrea ca sa se auda toata clapa chitara sau poate vrea un tot de chitara an partea dreapta pentru acompaniament manual si un bass an stanga ! " CHITARA SA POT CANTA PE VIU " ! cam asta era mesajul !

Back to top
weltmeister100
Fri, 26 Nov 2010, 04:27PM
Registered Member #10002
Joined: 17 Nov 2010
Posts: 18
da da....vreau sa cint pe viu...asta am vrut sa spun!!!!!!!!

Back to top
weltmeister100
Fri, 26 Nov 2010, 04:28PM
Registered Member #10002
Joined: 17 Nov 2010
Posts: 18
ajutati-ma va rog!

Back to top
weltmeister100
Fri, 26 Nov 2010, 04:30PM
Registered Member #10002
Joined: 17 Nov 2010
Posts: 18
mina stinga "basul " iar dreapta "secunda"

Back to top
sarac.lipit
Sat, 27 Nov 2010, 02:29AM

Registered Member #45
Joined: 29 May 2008
Posts: 2424
- pornit clapa
- formezi 41 şi apeşi Variation de 2 ori în jos şi ai Nylon Gt.o pe toată claviatura

Dacă doreşti şi bass.
- apeşi SPLITLover1 (sub display)
- 53 şi din variation... Picked Bass4

dacă doreşti împărţirea claviaturii altfel, mai mul sau mai puţin bass
- F2 F1 din Page în jos, la pagina 2 ai SPLIT. Din primul împarţi bassul şi ghitara, din al 2-lea upper 1 de upper2.
Baftă

Este printre puţinele jucărele utile pentru cîntat live.
Cînd vei avea probleme cu ZIP'ul, caută-mă să-ţi montez HDD. Este cea mai bună variantă, scapi de stres şi poţi face salvări cîte doreşti... pe ZIP la a 10-a salvare...replace, dă ''Broken disk''.
Perfect valabil şi pentru G 1000

[ Edited Sat, 27 Nov 2010, 01:14PM ]


Back to top
Rosca Iulian
Sat, 27 Nov 2010, 06:55PM
Guest
O clapa foarte buna!

Back to top
amos
Mon, 29 Nov 2010, 02:59AM

Registered Member #1050
Joined: 26 Aug 2008
Posts: 56
Eu am G1000 sunt super multumit de ea si nu o dau ptr nici o clapa,cu toate ca am si pa2x/pro....

[ Edited Mon, 29 Nov 2010, 02:59AM ]


Back to top
Go to page       >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro


Comentarii noi


[download] Tonuri Ponciu - Korg Kronos 2 Latest comment Posted by H3PL3R on 24 Jun 2026, 14:44
Multe erori, si tonuri din 2007, nu are legatura cu Ponciu! Zi faina!


[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5 Latest comment Posted by ionut74 on 19 Jun 2026, 10:48
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000 Latest comment Posted by miki67 on 10 Jun 2026, 22:04
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x Latest comment Posted by Mihai13 on 04 Jun 2026, 13:40
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x Latest comment Posted by Mcmiki on 04 Jun 2026, 11:55
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]


Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Sitemap