Forums
| Clape.ro :: Forums :: Echipamente si accesorii :: Echipamente audio |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Amplificator boxe pasive. putin ajutor | ||
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| minigutza |
|
||
![]() Registered Member #6
Joined: 22 May 2008Posts: 257 |
Salutare tuturor. As dori sa stiu si eu ce amplificator as putea folosi la aceste boxe pasive : Link Eu am gasit asa ceva : Link si as vrea sa stiu daca este de ajuns insa m-ar mai interesa daca stie cineva vreun produs mai ieftin si la fel de bun (daca este destul de bun pentru aceste boxe). De asemenea, eu vreau sa folosesc aceste boxe ca sonorizare la petreceri acasa, la prieteni etc si nu stiu daca am nevoie chiar de 2 boxe de acelea de la behringer sau sunt de ajuns si acestea : Link As vrea sa stiu ce parere aveti despre cele 2 boxe si ce amplificator s-ar potrivi ca sa nu iau ceva "gresit". As vrea sa stiu daca acel amplificator se poate conecta la o placa de sunet externa pe USB UCA202 de la Behringer prin RCA sau trebuie neaparat astfel : placa de sunet - mixer - amplificator - boxe. Va multumesc ! |
||
| Back to top |
|
||
| huzumsorin |
|
||
![]() Registered Member #8800
Joined: 21 Jan 2010Posts: 398 |
eu am folosit asta LINK: Click aici! si nu am avut nici o problema .
|
||
| Back to top |
|
||
| minigutza |
|
||
![]() Registered Member #6
Joined: 22 May 2008Posts: 257 |
ok dar as vrea sa ma incadrez in suma de 1000 ron. crezi ca acel amplificator poate duce 2 boxe din acelea behringer (primele) sau nu ? si daca da, imi puteti explica pe scurt conectarea amplificatorului cu boxe la PC ? |
||
| Back to top |
|
||
| huzumsorin |
|
||
![]() Registered Member #8800
Joined: 21 Jan 2010Posts: 398 |
minigutza a scris ... ok dar as vrea sa ma incadrez in suma de 1000 ron. crezi ca acel amplificator poate duce 2 boxe din acelea behringer (primele) sau nu ? si daca da, imi puteti explica pe scurt conectarea amplificatorului cu boxe la PC ? le duce fara probleme . legaturile se fac simplu : speackon pe boxe si pe amplificator = 4 buc + cablu de boxe , si un cablu ecranat stereo cu jack mic stereo la un capat si doua jack mare mono la celalalt capat . jack mic intra in computer iar cele doua mono intra in amplificator . [ Edited Mon, 23 May 2011, 07:04PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| minigutza |
|
||
![]() Registered Member #6
Joined: 22 May 2008Posts: 257 |
ok.mersi mult
|
||
| Back to top |
|
||
| huzumsorin |
|
||
![]() Registered Member #8800
Joined: 21 Jan 2010Posts: 398 |
cu placere ! de asta e site-ul muzicantilor nu?
|
||
| Back to top |
|
||
| minigutza |
|
||
![]() Registered Member #6
Joined: 22 May 2008Posts: 257 |
Corect !
|
||
| Back to top |
|
||
| fly37 |
|
||
![]() Registered Member #235
Joined: 01 Jul 2008Posts: 212 |
uite ce folosesc si eu de un an pe patru boxe de 300W.a fost testata si pe boxe de putere mai mare si sa comportat perfect.doua din boxe sunt exact modelul tau de mai sus. http://www.silstar.ro/amp1000wh-amplificator-sonorizare-mosfet-2x800w-al-p-7219.html?cPath=2_407 [ Edited Fri, 27 May 2011, 11:36AM ] |
||
| Back to top |
|
||
| minigutza |
|
||
![]() Registered Member #6
Joined: 22 May 2008Posts: 257 |
Foarte bun dar am trecut la boxe active, dupa niste sfaturi. O sa achizitionez 2 behringuri B315D, am inteles ca isi merita banii : LINK: Click aici! Au dif de 15'' pentru joase si driver de 1,75. [ Edited Fri, 27 May 2011, 06:46PM ] |
||
| Back to top |
|
||
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salut,Am revenit - l-am descarcat si eu si se pare ca are tot un singur folder cu styleuri FAVORITE 1 nu stiu daca este V2 transferat la PA4x - mai verific acasa chiar daca nu pot [more ...]





