Forums

Clape.ro :: Forums :: Fisiere audio, Versuri, Partituri, Armonii :: Karaoke
 
<< Previous thread | Next thread >>
Cum sa faci karaoke?
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
silvae
Tue Sep 09 2008, 12:01AM
Registered Member #1380
Joined: Mon Sep 08 2008, 11:44PM
Posts: 2
Salutare,
Am inteles ca trebuie sa fiu participant activ al site-ului...sincer, nu stiu cat de mult va pot ajuta pt. ca sunt novice, dar un lucru e sigur...mi s-a pus pata sa fac melodii pt karaoke (.kar) asta pt. ca am un bar si serile de joi sunt bestiale (Joi seara e karaoke party). Chestia e ca in ceea ce priveste muzica usoara romaneasca pe net sunt foarte putine melodii si de cele mai multe ori se repeta, asa ca mi-am suflecat manecile si am tot downloadat n-spe programe de karaoke...care te aduc pana la un puct si...atat. Intrebarea mea, care ma macina, exista un program care sa salveze ceea ce lucrezi in format .kar?

Back to top
leo1
Tue Sep 09 2008, 12:27AM

Registered Member #1086
Joined: Wed Aug 27 2008, 02:39PM
Posts: 179
bine ai venit silviule ,prin faptul ca tre sa fii activ se intelege doar o chestie,ca tre sa facem trafic ,sunt multi care nu putem participa la upload decat daca luam de pe celalalt site si punem aici ..referitor la intrebarea ta nu stiu ce sa raspund ..dar si pe mine m-ar interesa ..sa i asteptam pe baietii de categorie grea,cminor sau sarac lipit sa ne raspunda ../../images/emotes/yahoo/yahoo_big_grin.gif bafta

Back to top
Matrafox
Tue Sep 09 2008, 08:46AM
Guest
Cu tot respectul tin sa va informez ca acest site a fost creat in principal pentru instrumentisti ,clapari ,chitaristi etc si pentru solisti ,oameni care au in general habar de muzica si de materialele cu care ne ajutam ca sa ne facem viata mai usoara.Daca avem membri si din alte domenii nu putem decat sa ne mandrim dar si ei la randul lor trebuie sa respecte anumite reguli stabilite de noi si care le respecta toti oamenii de bun simt de pe acest site.De ce zic de bun simt pentru ca acei useri care nu au fost de acord cu noi si ne-au injurat au vorbit urat sau au incercat sa foloseasca siteul in alte scopuri au fost dati afara.
Pe d-l leo1 tin sa-l informez ca nu avem nevoie de materiale de pe alte siteuri si nu asa se obtine accesul la download pentru care nu e neaparat nevoie sa uploadezi ceva.Au fost multi care au pus 2 midi vechi si pe care le are oricine in PC si deja faceau gura mare sa le dam acces.De ex 4 nopti si 4 zile sau daca pleci le-am sters de vreo 20 de ori de la upload.
Am mai zis-o daca cineva are bunavointa si un text sau o informatie pe forum e binevenit.mai este chatul unde se pot intretine conversatii placute cu colegii mai este zona de comentarii ,image gallery ,video gallery..etc.
In ceea ce priveste editarea de karaoke povestea e mai lunga sunt mai multe formate de aceea am sa revin cu prima ocazie cand am putin timp.


Back to top
sarac.lipit
Tue Sep 09 2008, 11:10AM

Registered Member #45
Joined: Thu May 29 2008, 12:31AM
Posts: 2458
cel mai simplu mi se pare Cakewalk. Faci negativul, scrii textul şi salvezi. Dacă-l doreşti .KAR, se converteşte.

Back to top
silvae
Wed Sep 10 2008, 10:01PM
Registered Member #1380
Joined: Mon Sep 08 2008, 11:44PM
Posts: 2
Eu incerc sa folosesc un programel Karaoke CD+G Creator insa imi face piesele numai in format cdg si nu gasesc convertor pt .kar. Cu programelul asta poti sa sincronozezi textul destul de bine si e si usor de folosit. Matrafox, si eu am gasit site-ul asta incercand sa downloadez midi-uri, sincer, insa mi se pare super interesant pt. cineva care chiar e pasionat.

Back to top
Costin
Mon Sep 15 2008, 11:24PM
Registered Member #1178
Joined: Sun Aug 31 2008, 12:19PM
Posts: 55
Eu mi le fac foarte usor cu Cubase. Dar marchez numai inceputul versului, asa cum apare la piesa s-o facem lata de ex, nu fiecare silaba. Consum mai putin timp. Dar cu un pic de timp in plus se poate face si pe fiecare silaba, mai ales ca tempoul se poate poate face mai mic pt o sincronizare mai buna. Din multe puncte de vedere sunt multumit de Cubase.

Back to top
daniel2000
Thu Aug 19 2010, 10:27AM
Registered Member #3320
Joined: Thu Nov 20 2008, 11:36AM
Posts: 1
sarac lipit a scris ...

cel mai simplu mi se pare Cakewalk. Faci negativul, scrii textul şi salvezi. Dacă-l doreşti .KAR, se converteşte.


ce varianta de cakewalk folosesti pentru a introduce textul? eu am 8.0 , se poate introduce text dar este destul de greoi de facut asta .... sau poate nu stiu eu cum...ne poti explica mai detaliat?

Back to top
 

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] Zece Ramy Posted by sebycog on 14 Apr : 18:22
Salut, imi poti trimite setul de pa2x cu zece și ete?


[download] FOLCL USOARA SR 2024 PA4X V2.SET Posted by miki67 on 12 Apr : 11:01
Cu plăcere! Nu uitați să dați un Rate, pentru a descărca cu încredere și alții interesați.Sănătate!


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by miki67 on 12 Apr : 10:58
Cu plăcere ! Mă bucur că sunteți mulțumiți. Dați și voi un Rate, așa vor descarcă liniștiți și alții interesați.Sanatate!


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by pamfile63 on 11 Apr : 21:08
10+


[download] programu meu bun gem wk 8 super Posted by Rulik30 on 10 Apr : 18:12
Mulțumesc!





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap