Forums

Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Intrebari / Opinii / Sugestii
 
<< Previous thread | Next thread >>
Daca se poate
Go to page       >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
cantlaclapa
Tue Apr 10 2012, 11:37AM

Registered Member #10487
Joined: Thu Oct 13 2011, 08:22AM
Posts: 932
As ruga mult adminii spre binele tuturor membrilor si chiar a sitului daca ne referim la o organizare buna sa impuna celor care fac upload ca macar la fisierele mid sa nu se faca upload cu amanuntul adica la bucata ... eu zic ca daca se face intr-o arhiva e mult mai usor si pt cel ce face upload ca-l face odata si pt cel ce face download pt ca iroseste un nr de download din cate are nevoie si descarca mai multe fisiere consumandu-si acel download ... si in plus de asta nu se imprastie aiurea materialul daca postam o arhiva de exemplu cu 10 miduri de muzica usoara romaneasca e mult mai usor decat sa uploadam acele 10 miduri separat nu ? optional la descriere se poate scrie si ce contine exact acea arhiva ! e o propunere doar si sper sa nu deranjez dar am vazut chiar unul din admini facand upload cu amanuntul si ma gandesc eu ca nu e ok ... dar e doar o parere nu am dat cu bota !

Back to top
Robert Craciun
Tue Apr 10 2012, 12:37PM


Registered Member #25
Joined: Sat May 24 2008, 07:38PM
Posts: 790
uite de aceea le-am sters si astept ca sa vad si eu pe cineva care pune o arhiva midi lucrata personal de el si care sa contina piese cu adevarat bune!

Back to top
DorelC
Tue Apr 10 2012, 01:06PM
Guest
Parerile pot fi impartite. Dupa opinia mea nu mai trebuie puse arhive. Siteul e plin de aceleasi piese, styleuri romanesti sau straine in zeci de arhive. In plus de asta daca eu dau search si caut ceva de exemplu scriu titlul la o piesa, cum o gasesc daca e in arhiva ? Trebuie sa descarc mai multe sau toate arhivele deoarece cautarea nu merge in interiorul arhivelor. Sunt destule miduri si styleuri vechi pe site asa ca e timpul sa trecem la calitate si daca avem ceva facut, reglat de noi sa sune bine trecem titlul si clapa pe care se potriveste cel mai bine. In felul asta si cei care irosesc un download e mai usor sa gaseasc ceva mai bun, facut bine decat o arhiva in care nu gasesc nimic de treaba. Am sa vorbesc cu colegii admini si nu vom mai aproba arhive mai ales de muzica internationala. Pun pariu ca unele piese sunt de zeci, chiar de sute de ori pe site. Daca gaseste sau face cineva ceva bun si de calitate sa puna cu solist+numele piesei. IN felul asta vom imbunatati calitatea pe site. Si cei care cauta ceva vor gasi mai usor.

Back to top
cantlaclapa
Tue Apr 10 2012, 01:11PM

Registered Member #10487
Joined: Thu Oct 13 2011, 08:22AM
Posts: 932
Roberto nu trebuie sa te superi ... era o propunere doar ... si nu ma gandesc doar la mine ... pt mine e egal si mai ales in privinta negativelor pt ca niciodata in viata mea nu am folosit un negativ !! daca nu am stiut o piesa am invatat-o dar asta e altceva ... eu gandesc din postura colegilor care sunt o gramada pe site si nu au dreptul decat la 2 downloaduri da? daca vor sa descarce 4 miduri de la acelasi autor si acelasi gen de muzica nu poate sa o faca decat 2 ... nu a zis nimeni ca e calitate sau nu la ce ai postat eu personal nici nu am descarcat ... oricum conteaza gestul de a darui si a oferi la download ... era vorba pur si simplu de o organizare mai buna ... daca privesti lucrurile doar din postura de admin e normal sa nu ai nici o problema pt ca esti nelimitat la download dar altii ?? scuze inca odata daca am deranjat pe cineva si se poate sterge daca se considera inutil acest subiect ...

Back to top
cantlaclapa
Tue Apr 10 2012, 01:14PM

Registered Member #10487
Joined: Thu Oct 13 2011, 08:22AM
Posts: 932
Dorel e f adevarat ce spui si tu dar nu e imposibil de facut curatenie si la miduri ... daca mai tii minte candva ne-am apucat de treaba asta si am impartit sarcinile pe categorii ... atunci am luat yamaha eu cu Vali si am facut curatenie asa cate putin in fiecare zi dar am facut si sa observat treaba asta ... ma rog nu mai insist si nu mai dau eu idei nimanui .. stiti voi mai bine ce e de facut

Back to top
Robert Craciun
Tue Apr 10 2012, 01:19PM


Registered Member #25
Joined: Sat May 24 2008, 07:38PM
Posts: 790
nici o problema Sergiu!...imi pare rau ca trebuie sa ajungem la discutii de astea!...dar ia gandeste-te putin...daca azi fac un mid, de ce trebuie sa astept pana cand fac vreo 5,6 la numar dupa care sa le arhivez si sa le pun pe site?...de ce sa nu il incarc chiar in acea zi?
iar colegii care vor mai mult sa downloadeze trebuie sa fie mai activi,sa faca dovada de membrii ai acestui site si cu creatiile lor, nu numai cu descarcat si atat!

Back to top
DorelC
Tue Apr 10 2012, 01:36PM
Guest
Sergiucule usoara nu canta numai cei care nu canta deloc, numai folclor sau nu sunt solisti vocali. Restul sa fim seriosi toti mai baga cate un negativ. Eu de cand ma stiu de pe vremea anilor 80 am cantat program complet de la A la Z si acum tot asa fac, daca cineva imi propune sa aduca DJ-u mai bine refuz cantarea. Eu ma folosesc de orice ca sa sune bine mai ales la muzica usoara moderna bagam si negative. Care e problema ? Decat sa cant ca unii care se lauda cu cantatul live la usoara si-ti dai seama la jumatatea melodiei ce vrea mai bine nu. Eu nu mai sunt la nivelul ca sa cant numai gara mica, drumurile noastre si daca pleci. Am vorbit despre mine sper ca nu am jignit pe nimeni. Nici tu n-ai jignit daca ai venit cu opinie si nu e chestia de sters threadul. Mi-am spus si eu parerea si asta pentru ca multi ne-au certat ca in arhive sunt numai balarii. Pe vremea cand erai si tu admin stateai sa te uiti ce exista in toate arhivele ? Cu limitarea la download se poate rezolva in mai multe feluri inclusiv pentru cei care zic ca nu au timp sa intre in fiecare zi pe chat sau forum. Si in afara de asta cel care ia un style bine facut sau un mid mai bine se bucura decat la o arhiva cu zeci de fisiere dar bune de nimic. Si am mai explicat si ratiunea cu cautarea. Nu gasesti nume in interiorul arhivelor. Ocupanm spatiul de pe site cu zeci de arhive pline cu miduri internationale care au fost uploadate pentru dreptul la download. O sa vedem ce zic si ceilalti colegi de pe site si in functie de asta vom lua o decizie.

Back to top
cantlaclapa
Tue Apr 10 2012, 01:37PM

Registered Member #10487
Joined: Thu Oct 13 2011, 08:22AM
Posts: 932
Roberto eu ma opresc aici si daca am suparat cu treaba asta scuza-ma ... mai sunt unii utilizatori care nu au posibilitati sa creeze ... mai exact nu stiu sa faca treaba asta si atunci ei s-ar ajuta de unele materiale dar daca nu au cu ce sa ajute nici activitate nu ai sa vezi de la ai pt ca nu se pricep pur si simplu asta e viata unii sunt talentati la alte lucruri pot unii e doar o pasiune muzica nu si o meserie sau nu toti au dar si talent nativ ... ei aceasta categorie nu trebuie data deoparte zic eu ... nestiind sa faca una alta au nevoie de ajutor si ei si daca nu stiu sa faca nu au cum sa aibe nici activitate pe site ... ce sa faca sa intre in discutii si sa vb in necunostinta de cauza ? sau sa dea buna ziua pe chat ? stiu ca este si varianta de plata ca sa downloadezi mai mult dar nu cred ca este o solutie pt multi ... chiar daca nu e o suma imensa pt nimeni dar multa lume strange de orice banut ca sa traiasca ... din pacate asa ne-a adus sistemul in stadiul asta !!

gata am incheiat aici orice comentariu pe aceasta tema si nici nu am vrut sa supar pe nimeni departe de mine gandul era o simpla propunere si atat ! multumesc pt atentie

Back to top
DorelC
Tue Apr 10 2012, 01:46PM
Guest
Sergiule sistemul a adus in aceasta situatie si pe cei care detin un site si platesc o suma destul de mare pentru hosting. Intr-un fel sau altul trebuie gasite metode pentru mentinerea siteului. Treaba se numeste donatie nu obligatie. Exista rubrici pe forum unde se poate vorbi orice nu numai chestiuni tehnice hai sa fim seriosi. Si ca sa saluti pe chat este o chestiune de bun simt si buna crestere nu obligatie pentru acces la download. Si mai stii ? Poate pe unii ii si educam in acesta privinta cand intra in casa cuiva sa salute nu sa injure.

Back to top
Robert Craciun
Tue Apr 10 2012, 01:53PM


Registered Member #25
Joined: Sat May 24 2008, 07:38PM
Posts: 790
nici o problema Sergiu!...doar ca fisierele nu pleaca de acolo (eu le-am sters intentionat acum si nu o sa le mai pun pe acelea, o sa pun altele)...raman pe loc,iar in momentul cand are drept la mai multe download-uri le poate descarca fara probleme orice membru!

Back to top
Go to page       >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] Grand piano yamaha pentru korg Posted by Catalin73 on 24 Mar : 12:34
Este setul de piane facute de reuben-salamander dar au probleme cu un fâşâit de fundal(asa au fost trase si nu mai pot fi rezolvate)😔


[download] Set Korg pa50 populara bun 2017 Posted by mssha on 22 Mar : 15:28
неможу загрузити


[download] Set ABX Korg Pa4X februarie2024 Posted by claudyucla on 20 Mar : 12:15
multumim sa fii sanatos


[download] Pa5x Studio Romania 2024 KST partea 1 Posted by myrcyone on 20 Mar : 12:00
Multumim frumos !:)>-


[download] Pa5x Studio Romania 2024 KST partea 1 Posted by xadiop on 19 Mar : 16:29
Salut. Pentru cei ce intampina probleme cu dezarhivarea vin cu urmatoarele precizari.Sunt trei arhive facute cu winrar de mine.(pentru ca nu pot uploada mai mult de 300Mb un fisier [more ...]





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap