Forums

Clape.ro :: Forums :: Fisiere audio, Versuri, Partituri, Armonii :: Partituri, Armonii, etc ...
 
<< Previous thread | Next thread >>
Gheorghe Dinica (Sunt vagabondul vietii mele) cerere
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
SergiuHKR
Wed Apr 18 2012, 07:19PM
Registered Member #10942
Joined: Tue Apr 03 2012, 02:28PM
Posts: 8
Salutare,

Imi poate spune cineva si mie notele/partitura pentru melodia mentionata?

Multumesc frumos,
Sergiu

Back to top
mussic
Thu Apr 19 2012, 02:09PM
Registered Member #3499
Joined: Wed Nov 26 2008, 12:25AM
Posts: 383
Salut Sergiu...
Am sa-ti scriu eu partitura, mai ales ca au mai cautat-o si altii, dar lasa-ma pana Luni seara(daca nu este tarziu), pentru ca asa cum am mai spus pe site - stau cam rau cu timpul.
Daca o scriu mai repede, o pun mai repede !
Numai bine !
Aaaaaaaaaaa...Am sa o scriu in Do Major sau Sol Major, ca sa o poata canta si cei ce sunt mai la inceput de drum...


[ Edited Thu Apr 19 2012, 02:11PM ]


Back to top
SergiuHKR
Thu Apr 19 2012, 07:55PM
Registered Member #10942
Joined: Tue Apr 03 2012, 02:28PM
Posts: 8
Multumesc frumos!

Nu e nici o graba, sunt incepator si cant mai mult de hobby.

Toate cele bune,
Sergiu

Back to top
mussic
Sat Apr 21 2012, 11:41AM
Registered Member #3499
Joined: Wed Nov 26 2008, 12:25AM
Posts: 383
Vezi ca am pus piesa !
Scuze pentru scris(criza de timp) !
Am scris-o in varianta care se canta...Adica pe rhumba asezata - si ti-am pus si un style foarte asemanator(cu care o cant si eu), dar poate fi cantata si pe ritmul de la Gara(adica 4/4).
Vezi ca trebuie sa dai viteza la 109, si sa alegi varianta 3(sau 2) din style. Sa citesti si ce am scris in partea de jos a partiturii.
Armonia este deasupra fiecarui rand !
Trecerile si interventiile orchestrale le-am scris pianistic(deci ca armonie si orchestratie), pentru ca Dinica o canta cu taraf, iar trecerile armonice le face repetand la vioara finalul fiecarui vers.
Dar merge foarte bine varianta asta, si nu uita ca acordul final este Sol 7+(adica Sol M7), cand piesa este cantata in Sol.
Asculta-i si pe Aurel Padureanu, Ovidiu Komornyik, si Sorin Prahoveanu(sa vezi cate variante frumoase).
Numai bine si succes !

Back to top
razvanshaq
Sat Apr 21 2012, 10:27PM
Registered Member #10739
Joined: Mon Jan 09 2012, 11:57AM
Posts: 47
wow, felicitari pentru efort mussic
nu m-as fi asteptat sa gasesc o partitura atat de elevata, cred ca ti-a luat ceva timp sa o elaborezi !
nu m-am gandit pana acum sa cant piesa, dar pe mine unul m-ai facut curios !
felicitari inca o data
a, frumos scris de mana, daca tot veni vorba ../../images/emotes/yahoo/yahoo_big_grin.gif

[ Edited Sat Apr 21 2012, 10:31PM ]


Back to top
SergiuHKR
Sun Apr 22 2012, 12:47AM
Registered Member #10942
Joined: Tue Apr 03 2012, 02:28PM
Posts: 8
musssic, ti-am trimis un mail pentru a iti multumi.

Back to top
mussic
Sun Apr 22 2012, 03:24PM
Registered Member #3499
Joined: Wed Nov 26 2008, 12:25AM
Posts: 383
Multumesc ! Oricand o fac cu mare placere ! Totul insa tine de timp...
Altfel, as da curs tuturor cererilor de partituri armonii sau de alta natura, de pe site, cu draga inima...
Incercand insa mai multe colaborari(ca noi toti cei de aici de altfel), pentru un trai mai decent si pentru familie, imi ramane foarte putin timp pentru mine... Ce sa mai zic de nopti... Sunt certat rau cu ele ! Nici ele nu ma inteleg...dar nici eu pe ele!
Daca nu ar fi muzica, cititul si umorul(pentru ca mai fac si Stand up comedy)...Nu stiu ce as face...
Scuze ca nu am pus si textul piesei - Dar il gasesti sigur pe net !
Numai bine !

Back to top
razvanshaq
Sun Apr 22 2012, 07:51PM
Registered Member #10739
Joined: Mon Jan 09 2012, 11:57AM
Posts: 47
melodia e foarte cunoscuta, versurile le fredonez in gand, descifrand si partitura ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif
foarte frumos realizata, iar explicatiile sunt folositoare, chiar faptul ca ai detaliat fiecare acord in parte, pe mine unul ma ajuta ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif
spor in ce realizezi, la cat mai multe cantari ! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif

Back to top
 

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] Set Korg PA2X 2023 - Alexandru Soare Posted by apbgd on 11 May : 18:05
Foarte bun setul, se simte ca e cel original, multumim de up1715439966 ]


[download] Set Pa1000 2023 ABX Posted by bliviu27 on 07 May : 16:11
Descrierea nu este corecta. Nu contine preseturi TC Helicon. Folderul Voicepreset este gol.


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by acery71 on 05 May : 22:45
Are tonuri ok , pentru cine vrea sa lucreze ,ca nu este tot setul asa cum spera fiecare , asta este , se cumpara pa4x/pa5x , nu mai sunt probleme de memorie si s-a rezolvat tot. Or [more ...]


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by mark on 02 May : 21:26
Salut , da este vechi pentru ca nimeni nu face pentru pa600.Toti le repeta cu balarii.Am cumparat multe seturi,asta mi-sa parut cit de cit bunicel desi are multe defecte.


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by ciobanu on 02 May : 21:06
NIMIC BUN VECHITURI





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap