Forums

Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg
 
<< Previous thread | Next thread >>
Korg PA 600
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
This thread is now closed
Author Post
Gabygw8
Wed Sep 05 2012, 06:55PM
Registered Member #602
Joined: Mon Aug 04 2008, 01:41PM
Posts: 104
E clar aici nu se poate discuta.Pacat pentru ca acest subiect trebuia sa fie pentru a afla cat mai multe despre aparitia acestei clape.Acest domn cu nume de frecventa radio si poza asta plina de patriotism ne ironizeaza complet cu acest mp3.Mp 3 este o functie a clapei specificata in datele tehnice ale clapei care ca si celelalte functii trebuiesc folosite.

Back to top
Cuslea_FM
Wed Sep 05 2012, 07:36PM

Registered Member #10858
Joined: Sat Mar 03 2012, 05:59PM
Posts: 909
Gabygw8 a scris ...

E clar aici nu se poate discuta.Pacat pentru ca acest subiect trebuia sa fie pentru a afla cat mai multe despre aparitia acestei clape.Acest domn cu nume de frecventa radio si poza asta plina de patriotism ne ironizeaza complet cu acest mp3.Mp 3 este o functie a clapei specificata in datele tehnice ale clapei care ca si celelalte functii trebuiesc folosite.

Domnu' asta "cu nume de frecventa radio si poza plina de patriotism", adica subsemnatul ../../images/emotes/yahoo/yahoo_big_grin.gif e inamicul "number one" al acestei functii numite MP3-Player, functie care in opinia mea a facut sa se nasca o noua categorie de muzicanti, si anume "muzicancii" adica aia care prostesc lumea pe la petreceri facand playback pe "flasnetele" lor de ultima generatie care au implementate aceasta functie numita MP3Player, functie care ptr. muzicanciul asta modern playback-ist e una dintre cele mai importante, as putea spune chiar vitala!!!

MP3Player-ul e unul dintre principalii vinovati ptr. haosul care s-a creat in lumea muzicala de dupa '89 rasturnand complet ierarhia de valori in acest domeniu ...tocmai de aceea, cu riscul de a-mi atrage antipatiile celor care "se simt cu musca pe caciula", o sa mai subliniez inca o data:

Cuslea_FM a scris ...


Pa 600 are MP3-Player cu posibilitate de transpose si reglare tempo ...ce sa mai, cu asta cred ca am spus tot, claputza asta e aur curat de 24K ptr. muzicancii astia moderni playback-isti (intepeni-li-s-ar butoanul "play" acum si pururea si-n vecii vecilor amin) ../../images/emotes/yahoo/yahoo_big_grin.gif

PS: Clapa muzicanciului modern trebuie obligatoriu sa aiba sampler si sa permita incarcarea seturilor "free" facute de altii, sa aiba un MP3-Player care sa poata rula si controla in timp real negativele sau chiar melodiile integrale facute bineinteles tot de altii si sa mai aiba si "toci scrin" pe care sa se joace domnu' muzicanci butonand de mama focului, nu de alta da' trebuie si el saracu' sa-si foloseasca degetele la ceva in timp ce clapa canta singurica ...On ...Play ...si lupii hai, pe sistem fara numar, fara numar ../../images/emotes/yahoo/yahoo_oh_go_on.gif


[ Edited Mon Nov 12 2012, 05:24PM ]


Back to top
Gabygw8
Wed Sep 05 2012, 07:41PM
Registered Member #602
Joined: Mon Aug 04 2008, 01:41PM
Posts: 104
Ok eu am inteles aluzia dar nu toti folosesc aceasta functie pentru playback.Eu enumeram aceasta functie printre altele,nu trebuie sa intram toti in aceasta galeata.

Back to top
Cuslea_FM
Wed Sep 05 2012, 07:53PM

Registered Member #10858
Joined: Sat Mar 03 2012, 05:59PM
Posts: 909
Gabygw8 a scris ...

Ok eu am inteles aluzia dar nu toti folosesc aceasta functie pentru playback.Eu enumeram aceasta functie printre altele,nu trebuie sa intram toti in aceasta galeata.

Facand acel comentariu privitor la MP3-Player, eu n-am facut referire la tine, am vorbit in general ...ca tu te-ai simtit ofensat in vreun fel, asta e cu totul altceva iar acest aspect nu ma mai priveste pe mine ...si oricum nici nu ma intereseaza, ptr. ca "eu cand vreau sa fluier, fluier" (daca intelegi aluzia)

Asa că ...apăi no hi ...vorba lu' precinu' SL ../../images/emotes/yahoo/yahoo_winking.gif

[ Edited Fri Sep 14 2012, 06:56PM ]


Back to top
Gabygw8
Wed Sep 05 2012, 10:36PM
Registered Member #602
Joined: Mon Aug 04 2008, 01:41PM
Posts: 104
Nu m-am simtit ofensat deloc dar eu am facut referire la cateva functii ale lui pa600 fata de pa60 pentru ca se facea comparatie intre ele.De "fluierat puteti sa fluierati"cat vreti poate un "muzicanci" priceput va sempla acest fluier nu de altceva dar nu va plac clapele cu sampling.

Back to top
Cuslea_FM
Wed Sep 05 2012, 11:47PM

Registered Member #10858
Joined: Sat Mar 03 2012, 05:59PM
Posts: 909
Gabygw8 a scris ...

De "fluierat puteti sa fluierati"cat vreti poate un "muzicanci" priceput va sempla acest fluier nu de altceva dar nu va plac clapele cu sampling.

Imi place ca ai simtul umorului ../../images/emotes/yahoo/yahoo_oh_go_on.gif ...insa, referitor la treaba cu semplatul sa sti ca pot sa fluier eu pana la adanci batraneti si "muzicancii" tai tot nu reusesc sa ma semplezese, ca ei se pricep doar la playback-ait, la semplat nu prea se baga ei ca-si prind urechile ../../images/emotes/yahoo/yahoo_tongue.gif

...Singurul lucru pe care l-ar putea face un "muzicanci" ar fi cam ceva de genul asta LINK: Click aici ! in cazul in care i se paradeste MP3-Player-ul clapei la vreo sindrofie d-aia "de rumâni" la care playback-aieste el de obicei ...ca la sindrofi "de rromani" nu se duc ei ca-i pun aia sa pape clapa bucatica cu bucatica, cu MP3-Player cu tot (daca intelegi aluzia) ../../images/emotes/yahoo/yahoo_rofl.gif

[ Edited Thu Sep 06 2012, 12:05AM ]


Back to top
Gabygw8
Thu Sep 06 2012, 12:07AM
Registered Member #602
Joined: Mon Aug 04 2008, 01:41PM
Posts: 104
ok bafta multa domnule culsea,am vazut ca studiati clapele roland, ca o sugestie personala as alege tehnologia noua gw8,bk5 care dupa demo-urile lui d-ul dorel pare o clapa ok.Va salut cu respect!

Back to top
Cuslea_FM
Thu Sep 06 2012, 12:13AM

Registered Member #10858
Joined: Sat Mar 03 2012, 05:59PM
Posts: 909
Gabygw8 a scris ...

ok bafta multa domnule culsea,am vazut ca studiati clapele roland, ca o sugestie personala as alege tehnologia noua gw8,bk5 care dupa demo-urile lui d-ul dorel pare o clapa ok.Va salut cu respect!

Sanatate si dvs. d-le Gaby si nu va mai faceti griji in privinta mea ca eu sunt baietel mare si ma descurc si singurel ../../images/emotes/yahoo/yahoo_winking.gif

Cu respect ...domnu' ala "cu nume de frecventa radio si poza plina de patriotism" ../../images/emotes/yahoo/yahoo_oh_go_on.gif

Back to top
victorr
Thu Sep 06 2012, 07:32AM
Registered Member #9068
Joined: Tue Mar 16 2010, 10:05PM
Posts: 909
FM nu e doar o frecventa radio, este si o sinteza de sunet.
Yamaha v50 foloseste tonuri FM.
Ca sa nu fiu cu totul off topic, e doar o clapa mai ieftina fara sampler pentru cei care nu-si permit pa3x.

Back to top
BUYER
Fri Sep 07 2012, 01:57AM
Registered Member #11247
Joined: Wed Aug 15 2012, 09:15AM
Posts: 45
sa fie ceva la vanzare si atata tot ....nashpa rau - se omoara lumea in discutii ce are ce nu are oricum e o ''taraba'' modelul asta daca va fi pus in vanzare - bagati mana in clape profesionale nu in surprize de la pufuleti !!!

Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] Grand piano yamaha pentru korg Posted by Catalin73 on 24 Mar : 12:34
Este setul de piane facute de reuben-salamander dar au probleme cu un fâşâit de fundal(asa au fost trase si nu mai pot fi rezolvate)😔


[download] Set Korg pa50 populara bun 2017 Posted by mssha on 22 Mar : 15:28
неможу загрузити


[download] Set ABX Korg Pa4X februarie2024 Posted by claudyucla on 20 Mar : 12:15
multumim sa fii sanatos


[download] Pa5x Studio Romania 2024 KST partea 1 Posted by myrcyone on 20 Mar : 12:00
Multumim frumos !:)>-


[download] Pa5x Studio Romania 2024 KST partea 1 Posted by xadiop on 19 Mar : 16:29
Salut. Pentru cei ce intampina probleme cu dezarhivarea vin cu urmatoarele precizari.Sunt trei arhive facute cu winrar de mine.(pentru ca nu pot uploada mai mult de 300Mb un fisier [more ...]





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap