Forums

Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg
 
<< Previous thread | Next thread >>
Korg PA 600
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
This thread is now closed
Author Post
Cuslea_FM
Fri Sep 14 2012, 11:50PM

Registered Member #10858
Joined: Sat Mar 03 2012, 05:59PM
Posts: 909
Gabygw8 a scris ...

E belea are mp3 player cu posibilitate de modificare tempo si octava............

Da?!?!?! ...Păi atunci asta merită Pa600-le: LINK: Click aici ! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_rofl.gif

[ Edited Tue Oct 16 2012, 10:35AM ]


Back to top
Sergiu pa2x
Thu Sep 27 2012, 02:42AM

Registered Member #47
Joined: Thu May 29 2008, 12:42AM
Posts: 147
Eu cred ca v-a fi mai profi ca pa800 ,cu 90mb pt sampler, si low cost ! Sa nu anticipam nu se stie pina ce nu o pipai un picutz . Hai sa aveti cintari ,caci clapeee..au muicaaa si la tomberon gasesti ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif )))))))))))))))!!

[ Edited Thu Sep 27 2012, 02:43AM ]


Back to top
victorr
Thu Sep 27 2012, 08:28AM
Registered Member #9068
Joined: Tue Mar 16 2010, 10:05PM
Posts: 909
Informatia de pe site e tare ambigua, ce poti sa intelegi din asta? "PCM User Memory: 96 MB" mie imi vine greu sa cred ca vei putea pune tonuri semplate la pretul ei.
Uitati-va ce scrie la pa3x: "PCM RAM Memory: 128 MB standard (equivalent to 256 MB linear data), expandable up to 256 MB (equivalent to 512MB linear data) with the optional EXB-M256 memory expansion board" vedeti diferenta? PCM RAM...asteptati si o sa vedeti mai exact ce inseamna acel pcm user memory.

Back to top
Gabygw8
Thu Sep 27 2012, 08:02PM
Registered Member #602
Joined: Mon Aug 04 2008, 01:41PM
Posts: 104
LINK: Click aici !
Studiati cu atentie,are editare tobe ca pa3x

Back to top
anonim
Mon Oct 15 2012, 01:53PM
Guest
Acest model de sintetizator va fi disponibil incepand cu a doua jumatate a lunii Noiembrie si va avea un pret de aproximativ 1050 EUR (TVA inclus).

Back to top
Cuslea_FM
Mon Oct 15 2012, 05:23PM

Registered Member #10858
Joined: Sat Mar 03 2012, 05:59PM
Posts: 909

Bă' dacă nu m-ați omorât cu Pa600-le ăsta, că face, că drege, că sparge lemne, bate cuie... (și așa mai departe ../../images/emotes/yahoo/yahoo_big_grin.gif )

Pe mine unu' mă disperă strategia asta de marketing adoptată de cei de la Korg, strategie prin care aceștia aștern un fel de ceață așa, de incertitudine, de mister, asupra produselor ce urmează să le scoată pe piață evitând astfel să spună clar, raspicat și fără ocolișuri ce pot si ce nu pot să facă de fapt produsele respective și tare mi-e teamă că prin toată această secretomanie nu se încearcă altceva decât momirea cu iluzii deșarte a celor mai naivi si mai creduli din fire ...mai grav e că se găsesc mereu și dobitoci care să comande aceste produse achitând anticipat plata integrală a acestora chiar și fără să le vadă măcar, d-apăi să le mai și probeze ../../images/emotes/yahoo/yahoo_tongue.gif

In ceea ce privește Pa600-le ăsta, pană la urma urmei cei de la Korg tot nu au specificat clar, raspicat și fără ocolisuri dacă această clăp'șoară are sau nu sampler, dacă are sau nu posibilitatea de a incărca tonuri semplate de către utilizator, dacă aceste tonuri pot fi editate sau nu ...deci, până la urma care e de fapt adevărul ?! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_waiting.gif

Se zvonește că vor fi disponibile pach-uri (Style, Sound, Performance, Pad, etc.) specifice fiecărei țări în care va fi comercializat Pa600-le și deci, va fi disponibil un pach și ptr. Romania ...dar ATENTIE, acest pach va putea fi încărcat doar de Distribuitorul Oficial KORG Romania, pach-ul respectiv conținând doar tonuri sample făcute sub licența KORG care vor fi incărcate ca “EXE” în memoria de 96Mb, care ATENTIE, nu e de fapt o memorie RAM, așa cum se credea ...deci, în concluzie, se pare că nu se vor putea încărca orice fel de semple-uri, după bunul plac al utilizatorului, ci doar cele făcute de KORG! Se mai spune că pachetul de tonuri pentru fiecare țară va fi gratuit, așa că nu vă așteptați să fie cine știe ce de capul lui ptr. că, după cum bine știm cu toții, un set de sample-uri de calitate poate costa o avere și deci nimic cu adevărat bun nu e gratis pe lumea asta ../../images/emotes/yahoo/yahoo_winking.gif
Se zvonea și despre compatibilitatea Pa600-lui cu Pa3x-ul în ceea ce priveste style-urile ...da, e compatibil, însă ATENTIE, doar Pa3x va putea citi style-uri de la Pa600 nu și invers, Pa600-le putând citi style-uri doar de la modelele anterioare Pa3x-ului, adică de la Pa2x in jos ../../images/emotes/yahoo/yahoo_winking.gif

Deci, referitor la cei care ridică atâta în slăvi Pa600-le ăsta, aș putea spune că LINK: Click aici ! ...da' acuma gata LINK: Click aici !

PS: Na' că iar i-am trezit pe unii la realitate din visele frumoase în care aceștia se cufundaseră cuprinși de euforia spasmelor orgasmice care i-a năpădit la gandul că vor putea achiziționa un “Mini-Pa3x” la prețul de numai aprox. 1000£ ../../images/emotes/yahoo/yahoo_oh_go_on.gif

[ Edited Mon Nov 12 2012, 05:32PM ]


Back to top
Gabygw8
Mon Oct 15 2012, 07:31PM
Registered Member #602
Joined: Mon Aug 04 2008, 01:41PM
Posts: 104
Pa600 are memorie 96mb pentru a incarca samplere de la seria pa(pa1x,pa2x,pa800,etc),nu se va putea edita samplerul in clapa adica nu va avea functia de sampling,deci nu se va putea sempla direct cu clapa asta nu inseamna ca nu se va putea incarca samplere gata facute de la seria pa.Pa600 va fi un pa800 fara funcia sampling si fara tc helicon(vocalist),asta mi-au spus cei de la "mc muzical".Specificatiile de mai jos cred ca va elucida curiozitatea asta cu samplerul si compatibilitatea.
Specifications:

Model


PCM User Memory:
96 MB

Compatibility for Sound Data

“i-Series": Styles only

“Pa series”: Style, Performance, Sound, PCM, Song, SongBook and Pad



Back to top
DorinelParadox
Mon Oct 15 2012, 09:08PM

Registered Member #6316
Joined: Thu Feb 19 2009, 11:09AM
Posts: 1250
Stiti ca este o vorba,cati bani dai atat primesti!Nu exista ieftin si bun......fac ele probleme lucruri scumpe,avioane care cad,etc!.....parerea mea este ca ce este LOW cost este ceva de facut treaba fara mari pretentii.

LINK: Click aici !

Back to top
Cuslea_FM
Mon Oct 15 2012, 10:32PM

Registered Member #10858
Joined: Sat Mar 03 2012, 05:59PM
Posts: 909
DorinelParadox a scris ...

Stiti ca este o vorba,cati bani dai atat primesti!Nu exista ieftin si bun......fac ele probleme lucruri scumpe,avioane care cad,etc!.....parerea mea este ca ce este LOW cost este ceva de facut treaba fara mari pretentii.

LINK: Click aici !

În cel mai fericit caz, câți bani dai atât primești ...ptr. că într-o lume bolnavă în care întreaga societate e înfometată de bani punând valorile materiale mai presus de orice, într-o jungla a comerțului capitalist în care comercianții nu mai au nici un D-zeu, nu mai țin cont de nici o regulă etică, morală sau chiar legislativă, fiind astfel dispuși să calce chiar și pe cadavre ptr. a-și putea atinge principalul (dacă nu chiar singurul) lor scop care e acela de a face un profit cât mai mare într-un timp cât mai scurt cu putință, în timpurile astea crâncene pe care le trăim când toți cei din jur vor "să te facă la portofel" mi-e imposibil să gândesc că mai e careva într-atât de naiv încât să creadă că oricare dintre produsele astea pe care le cumpărăm chiar își merită într-adevăr prețurile aberant de mari pe care producătorii și comercianții au tupeul și nesimțirea să le ceară în schimbul acestor produse care de cele mai multe ori sunt de o calitate jalnică ...însă, la urma urmei, nu ei sunt proști că cer, noi suntem proști că le dăm (de bună voie și nesiliţi de nimeni) ../../images/emotes/yahoo/yahoo_winking.gif

Beliți bine ochii pe ce dați banii, ca să nu beliți "altceva" mai târziu! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_big_grin.gif

[ Edited Wed Oct 17 2012, 10:42AM ]


Back to top
Cuslea_FM
Tue Oct 16 2012, 10:16AM

Registered Member #10858
Joined: Sat Mar 03 2012, 05:59PM
Posts: 909

Oricum n-avem ce face, totul in jurul nostru e o afacere, viața, moartea, absolul totul ...ptr. orice produs sau serviciu pe care-l plătești, cineva are de câștigat de pe spinarea ta ...chiar și atunci când te ștergi la fund cineva are de câștigat ...când te îmbolnăvești, sigur cineva are de câștigat din asta ...când mori, cei care se ocupă de îngropăciune vor avea de câștigat de pe urma morții tale !!!
...Crezi că ai murit și gata ai scăpat ?! Atunci te-ai înșelat amarnic ...dacă ai locul de veci proprietate personală, atunci urmașii tăi vor trebui să plătească anual impozit statului ...dacă nu ai locul de veci proprietate personală, atunci urmașii vor trebui să plătească o taxă anuală ca tu să poți rămâne în acel loc de veci pe care îl ocupi în cimitir ...nu ai urmași care să plătească, atunci fi sigur că te vor scoate cât mai repede cu putință de acolo ptr. a-l baga în locul tău pe altu' al căror urmași vor fi dispuși să dea banu' !!! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_big_grin.gif

...E sinistru ?! ...Poate, dar totuși e adevărat !!! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_winking.gif

[ Edited Tue Oct 16 2012, 11:24AM ]


Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] Set Pa1000 2023 ABX Posted by bliviu27 on 07 May : 16:11
Descrierea nu este corecta. Nu contine preseturi TC Helicon. Folderul Voicepreset este gol.


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by acery71 on 05 May : 22:45
Are tonuri ok , pentru cine vrea sa lucreze ,ca nu este tot setul asa cum spera fiecare , asta este , se cumpara pa4x/pa5x , nu mai sunt probleme de memorie si s-a rezolvat tot. Or [more ...]


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by mark on 02 May : 21:26
Salut , da este vechi pentru ca nimeni nu face pentru pa600.Toti le repeta cu balarii.Am cumparat multe seturi,asta mi-sa parut cit de cit bunicel desi are multe defecte.


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by ciobanu on 02 May : 21:06
NIMIC BUN VECHITURI


[Content] Am donat Posted by hantatar on 01 May : 21:01
Salut! Am donat 10 EUR si astept sa primesc accesul la download.Multumesc anticipat!





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap