Forums

Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Discutii generale
 
<< Previous thread | Next thread >>
Lautar care canta la petreceri=Slugoi
Go to page   <<      
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
yslicev
Fri Jul 26 2013, 01:15PM

Registered Member #11920
Joined: Mon Dec 10 2012, 11:51PM
Posts: 100
Cer scz ptr ce o sa scriu ......daca noi suntem slug...cum zice el ,atunci el e cel mai mare parazit(Limbric) care l-am vazut vreodata!

Back to top
puiugrosu
Sat Jul 27 2013, 09:00AM
Registered Member #10627
Joined: Tue Nov 29 2011, 08:28PM
Posts: 5
Prostul caruia ii acorzi importanta, devine in mintea sa "geniu"tare asta..))

Back to top
iuliang
Sun Jul 28 2013, 10:49AM

Registered Member #9903
Joined: Sat Oct 09 2010, 07:49AM
Posts: 118
Eu credeam ca site-urile dedicate instrumentelor muzicale sunt pentru a schimba impresii vis a vis de clape, seturi, ritmuri, de ajutor al incepatorilor, etc. Vad ca incercati sa-l transformati intr-un site cu analize literare si comentarii ca la orele de romana din anii dinainte de revolutie. Hai sa ne vedem de treaba si sa ii lasam si pe altii sa-si vada de treaba lor asa cum stie fiecare!
Stima si respect!

Back to top
Dorel Cos
Sun Jul 28 2013, 11:39AM
Guest
E un site si un forum unde se poate discuta orice. Nimeni nu poata sa impuna ce sa discutam. Daca este o parere proprie si personala e ok !

Back to top
ROBERTH
Sun Jul 28 2013, 12:01PM

Registered Member #9654
Joined: Fri Jul 23 2010, 08:49PM
Posts: 47
incredibil cat sunteti de rai , omul si-a spus parerea despre el nu a facut referire la voi la nici unul ,asa s-a simtit el in anumite momente pt. ca probabil mai mult ca sigur la cantari a dat peste oameni prosti care nu l-au platit pt dedicatii dar in schimb l-au obligat sa cante ce au vrut ei si l-au tinut peste program! si mie mi-sa intanplat si m-am simtit prost si in urmatoarea zii m-am plans colegilor de la care am asteptat consolari si nu critici , voi aveti ceva cu omu asta si judecati dupa cum va place voua si nu vedeti realitatea!

Back to top
cantlaclapa
Sun Jul 28 2013, 02:22PM

Registered Member #10487
Joined: Thu Oct 13 2011, 08:22AM
Posts: 932
subiect fara rost si fara interes ... ce ne intereseaza pe noi de pe situl asta ce scrie x sau 0 pe alt site? sa scrie pana i se toceste tastatura sau buricele de la degete ... e liber

apoi faza cu ,,slugoi,, ar trebui sa deranjeze doar pe cei care se simt asa !

eu unu cant la petreceri de la 13 ani dar nu m-am considerat niciodata sluga nimanui ! asa ca pe langa mine trece calificativul asta ! cand te duci si prestezi un serviciu de orice gen prin contract sau prin mica intelegere si esti platit conform intelegerii pt munca ta prestata asta se numeste o afacere sau prestari servicii sau contract de colaborare ... etc . in orice domeniu ! daca de exemplu cineva este platit sa smulga penele de pe gaini contra unei sume aia se numeste o afacere ! ca se stipuleaza in afacerea aia ca trebuie smulse doar penele albe si cele roscovane sa ramana pt ca asa vrea angajatorul asta nu inseamna ca esti sluga lui ci doar ca prestezi serviciul respectiv dupa cum vrea clientul contra unei sume de bani .... la fel si la cantat daca omul te plateste regeste sau onorabil si are pretentia sa-i canti unele melodii sau altele este la fel ....

mai conteaza si de personalitatea fiecarui muzicant in parte ... daca te duci si canti pe la mese si bei cu clientii tai si stai sa canti 10 melodii pt 10 lei atunci probabil ca o sa fi desconsiderat sau considerat ca o sluga ... dar daca i-ti vezi de programul tau si canti melodiile pe care le cer in mod special doar contra cost sau si din placere dar asa impunandu-ti personalitatea si doza de respect atunci nu cred ca poate fi vorba de sluga ....

vorbind de alta latura si anume ca unii respecta sau nu ce a facut cineva pt el sau pt altii e strict treaba fiecaruia sa creada si sa inteleaga ce vrea si sa catalogheze persoana respectiva cum vrea dar asta doar strict personal ! nu trebuie sa impuneti cuiva sa fie de aceeasi parere cu voi daca aveti un idol sau vre-o simpatie iesita din comun sau speciala pt o persoana anume sau pt o fapta facuta de acea persoana ! fiecare pt faptele lui pana la urma plateste in fata lui Dumnezeu si nu cred ca ar trebui sa astept omagii sau multumiri de la noi pamantenii si pacatosii !

asa ca fiecare ar trebui sa-si rezolve o problema personala fiecare in parte sa calculeze IQ = ?

in rest sanatosi sa fim !

Back to top
uigresmirfi
Mon Jul 29 2013, 07:27AM

Registered Member #6440
Joined: Sun Feb 22 2009, 10:42AM
Posts: 68
Era o expresie care zice asa:"A nu te cobori la nivelul prostului pentru ca vei fi batut pentru simplul fapt ca are experienta!".Barfa la ordinea zilei in Romanika!Mintea trbuie focalizata spre ceva constructiv, tot timpul!Inventatorul Edison isi gasea rezolvarea problemelor de peste zi in timpul somnului de cateva ore ,noaptea;de Edison o sa mai auziti, a ramas si va ramane posteritatii, de Andronescu, doar daca il veti pomeni in continuare!O zi productiva tuturora!

Back to top
blueice.s
Mon Jul 29 2013, 04:35PM

Registered Member #13041
Joined: Sat Jun 29 2013, 08:24PM
Posts: 6
O stire de ultima ora, am fost informat, din sursa sigura si de incredere, ca acest individ AD, nu consuma alcool insa, ii place sa traga prafuri pe nas.Asa se explica toate aberatiile pe care le posteaza.Drogadist.

Back to top
Minel
Mon Jul 29 2013, 05:15PM
Guest
Marius,am sa te rog sa fi un pic mai rezervat cand faci asemenea afirmatii.Este un site de muzicanti,deci nu trebuie sa adaugam aici astfel de remarci...Stim cu totii ce-i poate pielea lui andronescu,dar nu trebuie sa spunem asa ceva despre el! Si daca ar fi adevarat,atunci sa ramana la el acolo beleaua.Noi trebuie sa discutam strict doar despre durerile noastre legate de muzica.Sper sa nu te superi,dar asa percep eu lucrurile!Din punctul meu de vedere,acest om a pacalit o gramada de baieti,dar totusi nu este vina lui,ci a celor incuiati!

[ Edited Mon Jul 29 2013, 05:33PM ]


Back to top
sergiup
Mon Jul 29 2013, 09:53PM
Registered Member #12729
Joined: Tue Apr 16 2013, 10:21AM
Posts: 30
Niciodata o cetate nu a fost cucerita prin vitejia celor din afara ei,ci prin prostia celor din ea.Acest site trebuie sa ramana un magazin de lux ,nu un balci in care sa alergam dupa bomboane pe bat.

Back to top
Go to page   <<       

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] enigma.ppf Posted by unaidiu on 17 May : 00:12
... in format SF2


[download] Set Korg PA2X 2023 - Alexandru Soare Posted by apbgd on 11 May : 18:05
Foarte bun setul, se simte ca e cel original, multumim de up1715439966 ]


[download] Set Pa1000 2023 ABX Posted by bliviu27 on 07 May : 16:11
Descrierea nu este corecta. Nu contine preseturi TC Helicon. Folderul Voicepreset este gol.


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by acery71 on 05 May : 22:45
Are tonuri ok , pentru cine vrea sa lucreze ,ca nu este tot setul asa cum spera fiecare , asta este , se cumpara pa4x/pa5x , nu mai sunt probleme de memorie si s-a rezolvat tot. Or [more ...]


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by mark on 02 May : 21:26
Salut , da este vechi pentru ca nimeni nu face pentru pa600.Toti le repeta cu balarii.Am cumparat multe seturi,asta mi-sa parut cit de cit bunicel desi are multe defecte.





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap