Forums

Clape.ro :: Forums :: Echipamente si accesorii :: Echipamente audio
 
<< Previous thread | Next thread >>
Intermediar intre Keyboard-uri si boxe active!
Go to page   <<      
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
Danbyel
Fri Nov 21 2008, 02:53PM

Registered Member #2072
Joined: Tue Oct 07 2008, 12:50AM
Posts: 36
Daca nu e problema de bani atunci ati recomand un Montarbo ,Roland,Souncraft,FBTceva cu un procesor bun si daca e posibil sa aiba si un Master EQ conteaza foarte mult.
Intra aici ai si preturi si specificatii ai de unde alege LINK: Click aici !

[ Edited Fri Nov 21 2008, 03:00PM ]


Back to top
FlorinM
Sat Nov 22 2008, 08:05AM
Registered Member #142
Joined: Fri Jun 20 2008, 10:39AM
Posts: 159
@matrafox
ce mixer ai tu digital de la Roland?
Apropo, m-am uitat si pe thomann.de si am gasit 2 mixere digitale de la roland unul edirol M-10DX sau M-16DX (dar asta are prea multe intrari de care eu nu am nevoie), ce parere ai (aveti) de el?
soundcraft-ul, nu imi prea place pentruca ca ofera multe canale mono si pt micro, iar intrari stereo doar doua, iar mie mi-ar trebui minim 3!
...sau de Mackie, ce parere aveti?

[ Edited Sat Nov 22 2008, 08:12AM ]


Back to top
FlorinM
Fri Dec 05 2008, 11:47AM
Registered Member #142
Joined: Fri Jun 20 2008, 10:39AM
Posts: 159
Dupa o perioada mai lunga de testari a mai multor mixere, acum am ajuns la concluzia finala, ca voi alege dintre cele trei firme:
Mackie, Soundcraft si Allen&Hetah!!!
Mai repet ce am spus, eu ma voi referii numai la mixerele mai mici, pt Home, deci pana in 500 euro!

1. Mackie, are mixere rezistente, pe partea de micro suna bine, dar cu ultimele serii de la ei, doar ca mentin pretul ridicat, dar calitatea audio parca incepe sa scada, numai e ce a fost mai demult!!!

2. Soundcraft, mixerele lor, parca potentiometrele sant de proasta calitate (cel putin asa am vazut eu, asa le-am simtit, poate ma insel! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_thinking.gif ) insa la partea de line-in stau f bine, sant multumit de ele si pretul lor e unul sa zic bun (comparat cu mackie!)

3. Allen&Heath, mixere de calitate, sound de calitate si pretul la fel pe masura.
Cam asta e parerea mea acum despre acele trei branduri!!!

Acum eu va spun despre care mixere e vb si VA ROG sa va spuneti si voi parerea apoi (in o zi doua as vrea sa imi iau unul, ca am nevoie)

1. Allen&Heath : ZED 14 link: LINK: Click aici !
2. Soundcraft : EFX 8 link: LINK: Click aici !
3. Soundcraft : MFX 8 link: LINK: Click aici ! (asta l-as lua in detrimentul lui EFX 8, daca constructia si potentiometrele ar fi de caliatate mai buna!)
4. Mackie : 1202 VLZ3 link: LINK: Click aici !
5. Mackie : CFX12 link: LINK: Click aici !
...sau Mackie : ProFX12 link: LINK: Click aici ! (asta e nou si nu stiu cum suna, nu l-au avut la magazin inca, doar la anu viitor prin ianuarie)
Cam astea ar fi, preturile sant intre 300 si 450 euro
Voi ce parere aveti? care ar fii mai potrivit? Eu as tinde spre ZED 14, are USB si plugin pentru Sonar, poate importa efecte din Sonar de exemplu pe care apoi sa le dea pe AUX 3 si 4. NU are efecte, dar ma gandesc se iau un ul extra, care cred éu suna m-ai bine ca unul incorporat!
Soundcraft au efecte si inca de la Lexicon (ceea ce e super)
De efectele din Mackie mi-au spus ca nu sant asa de bune si ca pe partea de Line-In sta mai bine Soundcraft-ul ca si Mackie!
astept pareri, multumesc!



[ Edited Fri Dec 05 2008, 11:51AM ]


Back to top
Go to page   <<       

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by mark on 02 May : 21:26
Salut , da este vechi pentru ca nimeni nu face pentru pa600.Toti le repeta cu balarii.Am cumparat multe seturi,asta mi-sa parut cit de cit bunicel desi are multe defecte.


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by ciobanu on 02 May : 21:06
NIMIC BUN VECHITURI


[Content] Am donat Posted by hantatar on 01 May : 21:01
Salut! Am donat 10 EUR si astept sa primesc accesul la download.Multumesc anticipat!


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by bliviu27 on 30 Apr : 18:45
Am reusit sa incarc style doar dupa ce am incercat sa incarc setul in Direct. Atunci clapa l-a convertit si asa am reusit sa incarc stylurile din folderul convertit. Setul este BET [more ...]


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by bliviu27 on 30 Apr : 17:14
La mine in pa1000 desi am incasrcat pe rand nu se incarca Style





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap