Forums

Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Artisti, formatii
 
<< Previous thread | Next thread >>
Vară, vară, primăvară - Natalia Barbu
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
admin
Fri Feb 21 2014, 03:28PM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
O interpretare PERFECTĂ, o voce foarte bună, cultivată, o tehnică vocală de excepţie. În opinia mea, este cea mai bună interpretare realizată vreodată, a acestei piese (Vară, vară, primăvara...")

Păcat că televiziunile din România promovează doar fufe cu fuste scurte, bulane şi sâni precum mingile de fotbal ... sau fosile comuniste... drept urmare, întreg sistemul de valori este dat peste cap ... Televiziunile au reuşit să tâmpească un popor întreg.

Iar asta o spun din postura unui iubitor/fan al muzicii rock ... pentru că, nu, nu sunt "folclorist", nu-mi place folclorul ... dar apreciez talentele, profesionalismul, indiferent de genul muzical.




[ Edited Fri Feb 21 2014, 03:33PM ]


Back to top
zaq
Fri Feb 21 2014, 03:49PM

Registered Member #11316
Joined: Fri Aug 31 2012, 11:05PM
Posts: 162
Superb ......... si frumusica foc




[ Edited Fri Feb 21 2014, 03:51PM ]


Back to top
pustiulica
Fri Feb 21 2014, 03:58PM


Registered Member #11427
Joined: Fri Sep 28 2012, 01:47PM
Posts: 1626
Excelenta vocea, multumim Dan! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif

Legat de sistemul de valori... mult timp am crezut ca scaderea nivelului social si de educatie al populatiei Romaniei vine din dezinteres si nivel foarte scazut al celor care ne conduc. Stim foarte bine cat de importanta este puterea exemplului intr-un mediu instabil si slab dezvoltat precum cel din tara noastra.
De ceva timp m-am convins ca nimic nu este intamplator si totul este orientat in directia prostirii maselor, mase care devin astfel mult mai usor de manipulat! (Pentru o punga de zahar si o galeata de plastic masele voteaza ce si cum li se spune la televizor...) Dovada este simpla si evidenta, daca ne uitam in parlament si in guvern, nu numai acum, ci din '90 pana in prezent. Nu am scris din '45 (de la guvernul Petru Groza) pentru ca in perioada comunismului, chiar daca guvernul si marea adunare nationala erau formate din specimene de aceeasi factura, in anumite puncte cheie din invatamant au fost cooptati si oameni de valoare. Acum prin infometare (la propriu si intelectuala) oamenii de valoare au fost izgoniti, iar cei pe care nu au reusit sa-i izgoneasca i-au denigrat si desfiintat... sau mai simplu i-au dat cu forta la o parte.
Nu vreau sa termin in aceasta nota, asa ca adaug: noi cei care constientizam asta, nu este suficient sa o constatam indiferenti, ci avem obligatia morala sa incercam sa schimbam ceva!

[ Edited Fri Feb 21 2014, 04:04PM ]


Back to top
 

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] Grand piano yamaha pentru korg Posted by Catalin73 on 24 Mar : 12:34
Este setul de piane facute de reuben-salamander dar au probleme cu un fâşâit de fundal(asa au fost trase si nu mai pot fi rezolvate)😔


[download] Set Korg pa50 populara bun 2017 Posted by mssha on 22 Mar : 15:28
неможу загрузити


[download] Set ABX Korg Pa4X februarie2024 Posted by claudyucla on 20 Mar : 12:15
multumim sa fii sanatos


[download] Pa5x Studio Romania 2024 KST partea 1 Posted by myrcyone on 20 Mar : 12:00
Multumim frumos !:)>-


[download] Pa5x Studio Romania 2024 KST partea 1 Posted by xadiop on 19 Mar : 16:29
Salut. Pentru cei ce intampina probleme cu dezarhivarea vin cu urmatoarele precizari.Sunt trei arhive facute cu winrar de mine.(pentru ca nu pot uploada mai mult de 300Mb un fisier [more ...]





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap