Forums

Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Legislatie, Economie si Politica
 
<< Previous thread | Next thread >>
Traian Basescu vs Dan Voiculescu - 2014
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
This thread is now closed
Author Post
sarac.lipit
Thu Mar 20 2014, 07:53PM

Registered Member #45
Joined: Thu May 29 2008, 12:31AM
Posts: 2458
dacă ne îmbunătăţeam trariul cum ne îmbunătăţim limbajul
... azi erau sute de germani la porţile fabricilor căutînd de lucru...

Back to top
str8klaw
Thu Mar 20 2014, 08:52PM

Registered Member #9118
Joined: Sun Mar 28 2010, 12:44PM
Posts: 167
Daniel_AD a scris ...

str8klaw a scris ...

Domnule AD veniti aici cu materiale patetice de la PIMP sau PMP si cu apelative de genul "varan". Probabil va regasti in domnul Banciu ca vad ca ii folositi replicile. Tipic basistilor! Bas Bas Bas


Daca eu sunt ''basist'' tu ce esti, Antenist/Varanist/Gadelist/Comunist?!?!?! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif )
Adica,cine nu e cu noi,e contra noastra si trebuie adus la tacere?!?
Cunosc strategia comunista!! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_tongue.gif

PS; adica Banciu,o fi vreun prost?!?! 8-<
E doxa omu si ii toaca pe turnatori si hoti,zilnic,bravo lui! <:-P



Banciu e bolnav mintal. Ati vazut cum le facea pe moldovence "cu*ve"? Daca aveti parerea aia despre el..e grav. Lasati B1tv si apucati-va de facut set-uri ca la ora actuala setul lui Viorel de la Barlad e nr 1 in Romania.

Back to top
ValiS
Thu Mar 20 2014, 09:13PM

Registered Member #4
Joined: Thu May 22 2008, 08:11AM
Posts: 1307
Discutia deviaza de la subiect..! Str&klaw...atentie ! Aici,in acest topic nu era vorba despre seturi..!

Back to top
zaq
Thu Mar 20 2014, 09:20PM

Registered Member #11316
Joined: Fri Aug 31 2012, 11:05PM
Posts: 162
str8klaw a scris ...


Banciu e bolnav mintal. Ati vazut cum le facea pe moldovence "cu*ve"? Daca aveti parerea aia despre el..e grav. Lasati B1tv si apucati-va de facut set-uri ca la ora actuala setul lui Viorel de la Barlad e nr 1 in Romania.

Banciu nu a facut decat sa prezinte un "Studiu citat de AFP"
LINK: Click aici !

[ Edited Thu Mar 20 2014, 09:21PM ]


Back to top
Daniel_AD
Fri Mar 21 2014, 01:23AM
Guest
str8klaw a scris ...

Daniel_AD a scris ...

str8klaw a scris ...

Domnule AD veniti aici cu materiale patetice de la PIMP sau PMP si cu apelative de genul "varan". Probabil va regasti in domnul Banciu ca vad ca ii folositi replicile. Tipic basistilor! Bas Bas Bas


Daca eu sunt ''basist'' tu ce esti, Antenist/Varanist/Gadelist/Comunist?!?!?! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif )
Adica,cine nu e cu noi,e contra noastra si trebuie adus la tacere?!?
Cunosc strategia comunista!! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_tongue.gif

PS; adica Banciu,o fi vreun prost?!?! 8-<
E doxa omu si ii toaca pe turnatori si hoti,zilnic,bravo lui! <:-P



Banciu e bolnav mintal. Ati vazut cum le facea pe moldovence "cu*ve"? Daca aveti parerea aia despre el..e grav. Lasati B1tv si apucati-va de facut set-uri ca la ora actuala setul lui Viorel de la Barlad e nr 1 in Romania.



Sincer,eu nu ma uit nici la B1tv! Singurul post romanesc la care ma mai uit este TVR International,este singurul care-l prind aici prin satelit si chiar pastreaza un standard ridicat!
De Banciu am auzit pe Facebook si am vazut cateva emisiuni pe youtube,atat!
Legat de SET-uri,buzunarul meu imi spune altceva,vizavi de NR1 ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif )
Set-urile si KORG-urile sunt specialitatea mea si e greu rau sa fiu depasit!!...chiar mi-as dorii sa ma depaseasca cineva si nici chiar Viorel nu a reusit sa ma depaseasca!!!
Cand apare ceva,curiozitatea e mare,realitatea e alta,iar daca ai avea KORG,ai intelege cum sta treaba cu AD!! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_tongue.gif
Mai bine hai sa vorbim de Voiculescu,cat de hot altoit este!!...vrei??
Hai sa-i numaram zilele in liberate,impreuna...binenteles ca e o gluma!!! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif )
Hai sa intretinem,daca vrei,o discutie la subiect,asa,ca oamenii deschisi la cap...vrei?!?

[ Edited Fri Mar 21 2014, 01:36AM ]


Back to top
pustiulica
Fri Mar 21 2014, 12:37PM


Registered Member #11427
Joined: Fri Sep 28 2012, 01:47PM
Posts: 1626
Inca un "degustator de Antena 3" caruia Cotroceniul i-a arestat fiul nevinovat... Atat de nevinovat incat el singur s-a dus la fisc si-a recunoscut vinovatia platind O PARTE din suma datorata statului!
Atat de nevinovat incat a recunoscut ca a facut o greseala asociindu-se cu fratii becali...

LINK: Click aici !

Back to top
str8klaw
Fri Mar 21 2014, 01:10PM

Registered Member #9118
Joined: Sun Mar 28 2010, 12:44PM
Posts: 167
Ce discutie (despre politica) sa intretinem domnule AD cand dvs spuneti ca Banciu este un om destept care se ia la tranta cu oamenii politici din Romania? (chiar daca nu il urmareste nimeni).


Back to top
admin
Fri Mar 21 2014, 01:35PM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
Treaba cu Banciu, sta în felul următor: - Emisiunea "În gura presei" de pe Antena 3 (cu Mircea Badea), ar fi trebuit să fie o emisiune în care se discută/comentează subiectele apărute în presă, că de aia se şi numeşte "În gura presei" şi primesc ziarele ce urmează să apară a doua zi ... Adică, un fel de "haideţi să vedem ce mai zice presa" (aia scrisă) ...

Ei bine, Mircea Badea a transformat emisiunea, într-una de miştocăreală, iar miştocăreala se face 99% pe seama lui Băsescu. Adică, cam 99% din emisiune înseamnă miştocăreală la adresa lui Băsescu ... iar în restul de 1%, Mircea Badea citeşte şi comentează scurt câteva titluri (la repezeală), după care ... gata emisiunea.

Miştocăreala prinde foarte tare la o mare parte dintre români, telespectatorii Antena 3 sunt ăia gen: "Ia ui' mă, ce ciumeg e ăsta!" (adică, Mircea Badea).
Nu degeaba-şi etalează Mircea Badea antrenamentele lui de mare "karatist" pe blogul personal ... merge şi "la sală", că doar "e la modă" să "tragi la sală" ... genul acesta de a fi "ciumeg", este reprezentativ pentru o bună parte dintre români, în special tinerii din anumite "pături sociale", ca de exemplu cocălarii.

Văzând mişto-urile pe care Mircea Badea le face de ani de zile pe Antena 3, cei de la B1 s-au gândit că ar trebui să facă şi ei o emisiune de acest gen, doar că ... publicul ţintă (targetul) este puţin altul, nicidecum cocălarii lui Mircea Badea.
Dacă vreţi un exemplu oarecum asemănător, ar fi acesta: Vacanţa Mare vs DIVERTIS.
Nu oricine râdea la glumele celor de la Divertis, ca să "înţelegi" glumele celor de la Divertis trebuia să ai o anumită cultură, să ai anumite cunoştinţe despre politică, ştiinţă, etc ...
La Vacanţa Mare, râdea tot boul ... inclusiv cocălarii dotaţi cu un singur neuron.

Cam aşa e şi cu Badea vs Banciu (şi Antena 3 vs B1 TV) ...

[ Edited Fri Mar 21 2014, 01:40PM ]


Back to top
remuscampean
Fri Mar 21 2014, 05:14PM

Registered Member #9292
Joined: Sun May 02 2010, 06:50PM
Posts: 354
Am urmarit de pe margine parerile expuse si desi cu unele rezonez , cu altele nu… le respect pentru ca vin din partea unor oameni care traiesc in Romania, si nu imi permit sa predic de pe margine… eu nu mai traiesc acasa de vreo 7 ani.

Cred ca ar fi absurd sa ma plang de starea societatii de acasa luand in considerare ca nu am protestat niciodata in viata mea abuzurilor (marunte sau mai mari) care mi s-au facut cat timp am locuit acasa (de la secretara de la facultate, care ne punea sa asteptam la usa, in timpul programului de lucru, ore in sir, pentru ca ea sa isi bea cafeaua, pana la seful de restaurant la care am avut primul job, care ne injura cat putea el de colorat, fara ca nimeni sa demisioneze, sau sa faca vreo plangere… pana la urmatorul sef, de la urmatorul job, care m-a dat afara la propria lui discretie, fara nici o motivare legata de performanta, pentru a ma inlocui chiar cu nepotul lui… si exemplele pot continua). Dar sa nu va plictisesc cu sechelele mele din copilarie.

Intre timp, m-am mai schimbat. Am vizitat Romania de vreo 3 ori in ultimii 7 ani, si cu prima ocazie cu care cineva a incercat sa abuzeze de mine intr-un fel sau altul, m-am indignat, am comentat, am intrebat, am cerut explicatii… si uneori, surpriza, a avut efect.

Concluzia: romanul trebuie invatat sa se revolte impotriva abuzurilor, fie ele cat de marunte. Acuma, ca sa nu fiu ipocrit, realizez ca e mai usor sa faci asta cand esti simplu turist, si stii ca nu depinzi de idiotul de la ghiseu pentru ca maine nu vei mai avea nevoie de el. Dar, e lucrul cel mai corect de facut, fie ca da razultate sau nu, trebuie sa iti ceri drepturile.

Cu tot respectul pentru oamenii care cred ca “nu mai e nici o speranta”, chiar sa spunem ca este asa, ca nu ar mai fi nici o speranta, fiecare trebuie sa isi faca glasul auzit, la nivel individual, sau colectiv. Chiar daca nu se schimba nimic in urma protestului tau, tu ai facut ce era de datoria ta sa faci.


Back to top
admin
Wed Mar 26 2014, 11:23PM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
Cum înjură Ciuvică la ordinele lui Mircea Badea

Un regizor de emisie de la Antena 3 a arătat din greşeală, marţi seara, cum merg lucrurile la acest post de televiziune atunci când invitaţii din studio nu se aşteaptă să fie filmaţi. Protagoniştii secvenţei sunt Mircea Badea şi Mugur Ciuvică.

La un moment dat, un nefericit regizor de emisie a avut proasta inspiraţie să comute emisia de pe chipul Danei Grecu la o cameră care îi avea în cadru pe Mircea Badea şi Mugur Ciuvică. Acesta din urmă nu mai spusese nimic de câteva minute bune. În secunda cât camera a stat pe cei doi, Mircea Badea l-a atins pe genunchi pe Mugur Ciuvică şi, cu un gest amplu, cu ambele mâini, dar şi cu o mimică expresivă, l-a îndemnat pe acesta să iasă din amorţeală şi să fie mai combativ.

După câteva secunde, Mugur Ciuvică s-a conformat şi, întrerupând peroraţia Danei Grecu, a trecut şi el la atac. El a atacat ziariştii pe care el îi consideră „băsişti” şi i-a gratulat cu epitetul de „viermi intestinali”.


https://lh6.googleusercontent.com/-mdtnx5MS6Xs/UzNDk3v-NiI/AAAAAAAATMU/8anUXAHxwxI/w600-h437-no/badea-ciuvica.gif

Sursa: LINK: Click aici !




Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] enigma.ppf Posted by unaidiu on 17 May : 00:12
... in format SF2


[download] Set Korg PA2X 2023 - Alexandru Soare Posted by apbgd on 11 May : 18:05
Foarte bun setul, se simte ca e cel original, multumim de up1715439966 ]


[download] Set Pa1000 2023 ABX Posted by bliviu27 on 07 May : 16:11
Descrierea nu este corecta. Nu contine preseturi TC Helicon. Folderul Voicepreset este gol.


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by acery71 on 05 May : 22:45
Are tonuri ok , pentru cine vrea sa lucreze ,ca nu este tot setul asa cum spera fiecare , asta este , se cumpara pa4x/pa5x , nu mai sunt probleme de memorie si s-a rezolvat tot. Or [more ...]


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by mark on 02 May : 21:26
Salut , da este vechi pentru ca nimeni nu face pentru pa600.Toti le repeta cu balarii.Am cumparat multe seturi,asta mi-sa parut cit de cit bunicel desi are multe defecte.





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap