Forums

Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Legislatie, Economie si Politica
 
<< Previous thread | Next thread >>
Traian Basescu vs Dan Voiculescu - 2014
Go to page       >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
This thread is now closed
Author Post
admin
Fri Mar 07 2014, 10:57PM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
Pentru ca s-au incins putin spiritele intr-un alt topic pe forum, am sa deschid acest thread care va fi dedicat special discutiilor legate de doi dintre oamenii politici controversati ai momentului:
Traian Basescu (presedintele Romaniei) si Dan Voiculescu (presedintele si fondatorul Partidului Conservator).

https://lh5.googleusercontent.com/-LvpuXwlb-k8/Uxo0EoWUr_I/AAAAAAAAS14/bMgWwj4MGEw/w449-h154-no/basescu-vs-voiculescu.jpg

Astept opiniile voastre, astfel:

1.
- ce argumente aveti "pro" Traian Basescu;
- ce argumente aveti "contra" Traian Basescu;

2.
- ce argumente aveti "pro" Dan Voiculescu;
- ce argumente aveti "contra" Dan Voiculescu;

Am senzatia ca societatea este destul de categoric divizata la aceasta ora ... drept urmare, haideti sa vedem atat meritele fiecaruia dintre cei doi politicieni cat si defectele - rog sa le mentionati/argumentati !

[ Edited Fri Mar 07 2014, 11:11PM ]


Back to top
zaq
Fri Mar 07 2014, 11:11PM

Registered Member #11316
Joined: Fri Aug 31 2012, 11:05PM
Posts: 162
Argumete pro/contra..........Basescu/Voiculescu,eu cred ca pierdem vremea.......
Hai,mai bine sa discutam despre ,viitor este mult mai constructiv.......
Klaus Johannis LINK: Click aici ! .Poate fi o solutie?

Back to top
hliviu
Fri Mar 07 2014, 11:20PM

Registered Member #9455
Joined: Thu Jun 10 2010, 10:45PM
Posts: 332
dane cum cauti tu scandal ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif nu vezi ce probleme se ridica cand sunt contraziceri pe doua firme diferite de orgi care ele nu fac nimic rau.... daramite sa incepem se vb de doi oameni care stim cu totii ca au facut rau romaniei unul mai mult decat celalalt.. fiecare in felul lui. dar ca fiecare altul am si eu opinia mea... si am mai spus-o si am sa mi-o sustin ... nu cunoc adevaratele motive ale lui basescu dar ca si om politic cred ca este unul din cei mai capabili pe care i-a avut romania in ultimii 24 de ani. cu toate ca are f multe lacune... si asta nu este greu de observat din mersul lucrurilor si bineinteles daca inca nu te-ai lasat spalat pe creier de televiziunile amintite de tine in celalalt thread. si ca un exercitiu de imaginatie incercati sa va imaginati daca psd-ul continua ceea ce a inceput iliescu in ritmul in care a inceput in 1990 unde eram astazi ?? nu va luati de mine, este opinia mea.

Back to top
str8klaw
Fri Mar 07 2014, 11:28PM

Registered Member #9118
Joined: Sun Mar 28 2010, 12:44PM
Posts: 167
Aici e putin nedreapta comparatia. E ca si cum l-ai compara pe Messi cu Chipciu. Greselile si infractiunile lui Basescu au repercusiuni asupra intregului popor,pe cand nu stiu daca ne afecteaza pe noi ca Voiculescu da vreun "tun" de cateva milioane. Sforile le trage Basescu,nu Voiculescu.
Am avut ocazia sa intalnesc oameni politici de la diferita partide (sunt student la Stiinte Politice) si am observat ca cei de la PDL au un comportament agresiv si un limbaj aspru. Puteti vedea acest lucru doar uitandu-va la postul lor-B1tv si mai nou se observa aceasta manifestare vulgara si la Crin Antonescu. E clar ca in Romania lucrurile nu pot fi schimbate-cel putin nu in timpul vietii noastre.

Back to top
admin
Fri Mar 07 2014, 11:30PM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
Nu caut scandal ... încerc doar să iau pulsul societăţii (comunităţii, în cazul nostru) şi să-l fac public ... Părerea noastră ar trebui să conteze, pe câteva considerente foarte simple:
- suntem cetăţeni ai acestei ţări;
- suntem cei care facem eforturi şi sacrificii pentru a susţine bugetul de stat;
- suntem mulţi (proşti, da' mulţi...);
- suntem cei care punem ştampila.

Back to top
str8klaw
Fri Mar 07 2014, 11:35PM

Registered Member #9118
Joined: Sun Mar 28 2010, 12:44PM
Posts: 167
Peste tot in lume exista coruptie. Pentru cei care au 2 ore la dispozitie, ii invit sa urmareasca un documentar (poate unii au auzit de el) . Este unul dintre cele mai ilustrative,care a creat multa "panica" atunci cand a aparut si - zic eu- iti deschide putin ochii...adica iti dai seama de rolul tau in aceasta societate . Documentarul se numeste ZEITGEIST (2007) si il puteti vedea chiar pe Youtube subtitrat. LINK: Click aici !

Back to top
admin
Fri Mar 07 2014, 11:42PM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
@ str8klaw: - Dacă data ta de naştere specificată la profilul tău este cea corectă (15.09.1993), atunci află că ... am dublul vârstei tale şi la fel sunt mulţi membrii pe acest site, ajunşi la o anumită vârstă şi care au o anumită experienţă de viaţă.... deci, şi ZEITGEIST-ul l-am văzut demult.

Sunt mulţi care au trăit şi pe vremea comunismului, au simţit pe pielea lor ce înseamnă comunismul şi cunosc toate aceste lucruri din proprie experienţă, nu din poveşti d-ale părinţilor/bunicilor, ori de la televizor ... Tu te-ai născut la 4 ani după Revoluţia din 1989, toate informaţiile pe care le ai sunt ... din poveştile altora şi din emisiuni TV menite să-ţi spele creierul ....

Aceeaşi membri respectabili, cunosc foarte bine toată tărăşenia cu Ion Iliescu, Dan Voiculescu, etc ... cine au fost ei şi ce-au făcut ...

[ Edited Fri Mar 07 2014, 11:48PM ]


Back to top
Expresul
Fri Mar 07 2014, 11:47PM

Registered Member #12707
Joined: Tue Apr 09 2013, 08:06PM
Posts: 448
Parerea mea este mai bine ca a fost base presedinte decit nastase.
Cred ca erea si mai nasol in tara.
Voiculescu are locul lui in puscarie intr-un an sau 2.
Sper sa il ia si pe base cu dosarul flota .
Treaba cu prescriptia dosarelor a cazut dovada condamnarile de acum citeva zile.
Pe mine nu ma incalzeste cine intra la pirnaie asta este ceva relativ .
Eu vreau sa se schimbe in bine si nu se schimba .

Back to top
str8klaw
Fri Mar 07 2014, 11:56PM

Registered Member #9118
Joined: Sun Mar 28 2010, 12:44PM
Posts: 167
Eu va respect foarte mult pentru ceea ce sunteti si ce faceti, doar ca ce a fost cu Iliescu a trecut. Cred ca ar trebui sa ne intereseze prezentul. Pe mine ma sperie gandul ca intr-o zi voi regreta faptul ca nu am plecat din tara cat inca mai puteam (la studii ca la capsune poti oricand). Traim intr-o mocirla in care firmele legale dau faliment iar oamenii sunt divizati si cuprinsi de ura : simpatizantii unor anumite partide politice(ex: PSD-isti vs. PDL-isti, unei anumite echipe de fotbal(dinamovisti-stelisti) , unui anumit gen muzical (manelisti-rapperii) si in cazul Clape.ro - Korg vs. Yamaha. eu nu vreau sa supar pe nimeni doar imi expun un punct de vedere .

Back to top
zaq
Fri Mar 07 2014, 11:58PM

Registered Member #11316
Joined: Fri Aug 31 2012, 11:05PM
Posts: 162
si ca un argument contra voiculescu cu parere de rau dar trebui sa spun asta , str8klawse tu esti dovada raului extrem pe care il face acest personaj societatii prin manipulare.......

Back to top
Go to page       >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] Metoda de acordeon - Misu Iancu & Petre Romea Posted by Florinh87 on 24 Apr : 18:56
Multumesc mult, cu siguranță imi va fi de folos!


[Content] Acces Posted by Excl on 18 Apr : 13:36
Salutare ! Doresc si eu acces la download !! Am incarcat ceva seturi (au ceva download-uri ) si am raspuns si la forum-uri ! Voi posta seturi in continuare dar doresc si eu acces l [more ...]


[download] Ketron SD1 for Thomann AK-X1100 and Medeli AKX10 Posted by mihaidor on 17 Apr : 20:10
Aceste styl-uri Ketron SD 1 sună foarte profi pe Thomann AK-X1100.Nu există style convertit care să sune foarte bine din prima. Trebuie să mai modifici parametri pe care nu îi înca [more ...]


[download] Zece Ramy Posted by sebycog on 14 Apr : 18:22
Salut, imi poti trimite setul de pa2x cu zece și ete?


[download] FOLCL USOARA SR 2024 PA4X V2.SET Posted by miki67 on 12 Apr : 11:01
Cu plăcere! Nu uitați să dați un Rate, pentru a descărca cu încredere și alții interesați.Sănătate!





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap