Forums

Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Legislatie, Economie si Politica
 
<< Previous thread | Next thread >>
Demite-i din spatiul public !!!
Go to page   <<      
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
admin
Sat Mar 15 2014, 09:59AM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
Au spus-o economisti la aceea vreme, nu Antena 3 ... Cei de la Antena 3 au preluat la fel ca alte televiziuni la aceea vreme, o "stire bomba", punand intrebari presedintelui ...

Acuma, nu stiu daca marinarul chiar nu stia, a fost prost consiliat ori pur si simplu stia dar nu a vrut sa spuna sa nu intre lumea in panica ... habar n-am. Daca facem analogie cu anunturile presedintelui din aceste zile, legat de criza politica din Ucraina, cand presedintele a spus ca pentru Romania nu exista nici un pericol imediat ... ce sa intelegem ? Ca va incepe razboiul?

Legat de cele nu stiu cate voturi pe secunda de la Paris: dupa logica mea, institutiile abilitate ar trebui sa-si faca treaba, sa cerceteze ce s-a intamplat, iar daca s-a intamplat asa cum s-a spus in presa, atunci sa ia masuri. E simplu ca buna ziua ... Intrebarea este insa: de ce nu au facut-o ? De ce nu o fac?

[ Edited Sat Mar 15 2014, 10:00AM ]


Back to top
danpsr9000
Sat Mar 15 2014, 11:04AM

Registered Member #10205
Joined: Mon Jun 06 2011, 10:21PM
Posts: 317
admin a scris ...

Au spus-o economisti la aceea vreme, nu Antena 3 ... Cei de la Antena 3 au preluat la fel ca alte televiziuni la aceea vreme, o "stire bomba", punand intrebari presedintelui ...

Acuma, nu stiu daca marinarul chiar nu stia, a fost prost consiliat ori pur si simplu stia dar nu a vrut sa spuna sa nu intre lumea in panica ... habar n-am. Daca facem analogie cu anunturile presedintelui din aceste zile, legat de criza politica din Ucraina, cand presedintele a spus ca pentru Romania nu exista nici un pericol imediat ... ce sa intelegem ? Ca va incepe razboiul?

Legat de cele nu stiu cate voturi pe secunda de la Paris: dupa logica mea, institutiile abilitate ar trebui sa-si faca treaba, sa cerceteze ce s-a intamplat, iar daca s-a intamplat asa cum s-a spus in presa, atunci sa ia masuri. E simplu ca buna ziua ... Intrebarea este insa: de ce nu au facut-o ? De ce nu o fac?


de ce sa o faca? s-a aratat ca diferenta a fost facuta de voturile din diaspora. daca autoritatile demonstrau ca a fost naspa (defapt ce sa mai demonstrezi la nu stiu cate voturi pe secunda cand la noi dura pe putin 5 min) base nu mai era. de ce nu o fac? ori le place cu base! ori ii sufla in cur! ori base ii spulbera daca o fac! oricare varianta e rea. chiar daca ramnea base dar macar sa anuleze ce era fals . pe mine nu ma deranjeaza ca a ramas basescu ci ca a ramas prin 3 voturi diferenta care se pare ca nu erau valide. poate sa fie si guta presedinte daca atat putem asta e , dar sa fie corect.


Back to top
djbossbest
Sat Mar 15 2014, 11:55AM
Registered Member #11441
Joined: Mon Oct 01 2012, 12:38PM
Posts: 392
Degeaba ne agitam noi ca Basescu, ca Ponta sau alti "conducatori"fac sau nu fac ceva pentru tara. Ce vedem noi in parlament sunt doar niste marionete care fac ce dicteaza altii. Romania nu e condusa de romani decat fictiv de ochii prostimii.

Back to top
Go to page   <<       

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] Metoda de acordeon - Misu Iancu & Petre Romea Posted by Florinh87 on 24 Apr : 18:56
Multumesc mult, cu siguranță imi va fi de folos!


[Content] Acces Posted by Excl on 18 Apr : 13:36
Salutare ! Doresc si eu acces la download !! Am incarcat ceva seturi (au ceva download-uri ) si am raspuns si la forum-uri ! Voi posta seturi in continuare dar doresc si eu acces l [more ...]


[download] Ketron SD1 for Thomann AK-X1100 and Medeli AKX10 Posted by mihaidor on 17 Apr : 20:10
Aceste styl-uri Ketron SD 1 sună foarte profi pe Thomann AK-X1100.Nu există style convertit care să sune foarte bine din prima. Trebuie să mai modifici parametri pe care nu îi înca [more ...]


[download] Zece Ramy Posted by sebycog on 14 Apr : 18:22
Salut, imi poti trimite setul de pa2x cu zece și ete?


[download] FOLCL USOARA SR 2024 PA4X V2.SET Posted by miki67 on 12 Apr : 11:01
Cu plăcere! Nu uitați să dați un Rate, pentru a descărca cu încredere și alții interesați.Sănătate!





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap