Forums

Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Legislatie, Economie si Politica
 
<< Previous thread | Next thread >>
Eu cu cine votez?
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
ciury
Thu Oct 30 2014, 09:49AM
Registered Member #5922
Joined: Mon Feb 09 2009, 03:10PM
Posts: 710
sarac.lipit a scris ...

cît timp votul va fi secret, se va minţi, fura, ascunde, aranja...spuneţi-i cum doriţi.
pierdere de timp.

la tehnica actuală, tîmpit să fii să nu faci votul la vedere online
ei, nu chiar tîmpit... că dacă ar conta votul mulţimii... ar fi interzis

tătă lumea are net
tătă lumea are CNP ...mare fleoşc un vot cu nume şi prenume...
şi unde mai pui că n-ar costa...mai nimic... un site prăpădit...

singura problemă-i că.... nu prea mai ai ce alege. Voi nu v-aţi plictisit să alegeţi dintre două rele pe cel mai prost? Şi oricum nu contează, tătă treaba-i la brusăl. Şi un mop sau măturoi pe funcţie, ar fi la fel de performante... poate mult mai performante...că nu pot fi şantajate sau corupte...


Nu se poate face asa ceva.....votul este si trebuie sa ramana secret....pentru ca altfek vor muri oameni......

Dar se poate face un vor online...secret....dar s-ar fura mult mai usor crede-ma

Back to top
cucux
Thu Oct 30 2014, 11:26AM
Registered Member #13320
Joined: Tue Sep 03 2013, 07:11PM
Posts: 9
Stalin:
"nu conteaza cine voteaza, conteaza cine numara voturile"

Are dreptate sarac.lipit,
Oricine o sa iasa presedinte tot nasol o sa fie pentru prostime.

Poate doar daca am alege raul al mai mic.

Nu o sa influentez pe nimeni sa voteze cu cutare sau cu cutare, insa, daca nu esti hotarat, mergi frate la vot si stampileaza pana se termina cerneala ... pe fiecare, anuleaza votul.

Nu cred ca are rost sa va mai spun ca bunicii mei morti de 21 si respectiv 10 ani, sunt pe listele electorale.

Numai bine,
Catalin

[ Edited Thu Oct 30 2014, 12:59PM ]


Back to top
nyny
Thu Oct 30 2014, 01:55PM
Registered Member #13809
Joined: Sun Jan 12 2014, 07:02PM
Posts: 91
astazi eram in trcere printr-o comuna prahoveana=Chiojdeanca= erau citiva lingai-pupa-n-cur-isti care mergeau din poarta in poarta si duceau la fiecare sacose, iar la momentul predarii sacosei spuneau=va dam astea din partea lui ponta=sa-l votati. RUSINE....am scris special numele marionetei ponta cu litere mici ca nu merita mai mult. cu toate ca nici macar atit nu merita. referitor la ce spunea REMUSCIMPEAN, as incerca sa merg pe mina D-nei Monica Macovei... oare ar putea fi o Angela Merkel a Romaniei??? ce n-as da sa fie asa....

Back to top
remuscampean
Thu Oct 30 2014, 03:16PM

Registered Member #9292
Joined: Sun May 02 2010, 06:50PM
Posts: 354
Detest PSD-ul dintr-un motiv ingust si subiectiv:

In perioada 2001-2004 am fost coleg de facultate cu fiul unui senator (sau deputat, habar nu am, Ion Dumitru) PSD apropiat direct al lui Năstase, la acea vreme. Acea progenitură cu faţă de viţel ȋndestulat, parcă sculptat puţin la chip după mentorul Năstase, invada spaţiul cu o aroganţă pe care nu am mai ȋntâlnit-o la nimeni.
Am rămas până astăzi dezgustat că l-am ȋntalnit si as vrea ca toti oamenii ca el sa se pulverizeze sau sa fie rapiti de extraterestri si facuti animale de companie pe o alta planeta. Nu zic ca altii de la alte partide ar fi mai ok, dar parca astia de la PSD prea sunt facuti toti de-o mamă.

Intre timp progenitura a fost sechestrată de interlopi si jefuită de cateva masini de lux si milioane. Sper sa ne ajute si extraterestrii totusi, stiu ca se poate si mai bine.

Un lucru pe care il putem face (si care de fapt nu implica sa facem nimic) este sa asteptam disparitia prin imbatranire a acestor generatii prost concepute, desi daca citesti “Ciocoii vechi si noi” vezi ca se tot asteapta asta de pe la 1800. E in gena celor care vor puterea sa o vrea doar pentru scopuri personale, si e in gena celor care isi iubesc ţara să stea cuminţi de-oparte.


Back to top
OzzY
Thu Oct 30 2014, 04:16PM

Registered Member #14132
Joined: Tue Apr 22 2014, 03:10PM
Posts: 272
Haideti sa nu ne mai ascundem dupa deget,fiecare voteaza cu cine are interes. Sunt vremuri grele, fiecare trage pentru el.

Back to top
pustiulica
Thu Oct 30 2014, 04:42PM


Registered Member #11427
Joined: Fri Sep 28 2012, 01:47PM
Posts: 1626
OzzY a scris ...

Haideti sa nu ne mai ascundem dupa deget,fiecare voteaza cu cine are interes. Sunt vremuri grele, fiecare trage pentru el.


Pe bune? Poti pune si o lista cu zone de interes?
Asta ca sa vad in ce zona ma incadrez, ca nu m-am gandit la asa ceva pana acum. ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif

Chiar mi-a starnit zambatul comentariul tau, eu chiar merg la vot din spirit civic, fara un interes anume!

Back to top
OzzY
Thu Oct 30 2014, 05:25PM

Registered Member #14132
Joined: Tue Apr 22 2014, 03:10PM
Posts: 272
Ca sa fiu putin mai clar, primariile din provincie care sunt conduse de un primar de aceeasi culoare ca si partidul aflat la putere, au "prioritate" atunci cand vine vorba de fonduri. Nu intru in detalii. Acum, eu nu neg ca sunt oamenii care voteaza din spirit civic. (Copii batrani,dependenti de povesti.) Nu vreau sa supar pe nimeni,dar nu cred ca se mai poate repara ceva. Interesu' isi poarta fesu'.

Back to top
pustiulica
Thu Oct 30 2014, 05:44PM


Registered Member #11427
Joined: Fri Sep 28 2012, 01:47PM
Posts: 1626
OzzY a scris ...

Ca sa fiu putin mai clar, primariile din provincie care sunt conduse de un primar de aceeasi culoare ca si partidul aflat la putere, au "prioritate" atunci cand vine vorba de fonduri. Nu intru in detalii. Acum, eu nu neg ca sunt oamenii care voteaza din spirit civic. (Copii batrani,dependenti de povesti.) Nu vreau sa supar pe nimeni,dar nu cred ca se mai poate repara ceva. Interesu' isi poarta fesu'.


Eu am un prieten foarte bun, din copilarie, care este primar PDL, cu toate astea si-a declarat public (pe Facebook) sustinerea pentru Ponta (clar din interes, al comunitatii, nu neparat personal...). Asta nu inseamna ca noi, prietenii lui, care ne folosim creierul in viata de zi cu zi nu numai pentru a ne deplasa din pat pana in fata televizorului o sa votam vreodata un oligofren!
De asta spun ca merg la vot din spirit civic, chiar daca interesul comunitatii ar fi sa iasa oligofrenul. Datorita neuronilor, nu pot sa votez scotand acea comunitate din context si imaginandu-mi ca binele comunitatii este un bine general sau binele comunitatii respective ar fi tot ce ma intereseaza.

PS: eu cred ca prietenul meu nu va vota cu cel pe care il sustine public, asa cred eu...! (nu-mi cere sa-mi dau cu parerea despre acest aspect, i-am transmis deja parerea mea intre patru ochi)

Back to top
Expresul
Thu Oct 30 2014, 10:04PM

Registered Member #12707
Joined: Tue Apr 09 2013, 08:06PM
Posts: 448
OzzY a scris ...

Haideti sa nu ne mai ascundem dupa deget,fiecare voteaza cu cine are interes. Sunt vremuri grele, fiecare trage pentru el.


Zona de interes ?
Eu vreau sa votez pentru federalizarea Romaniei .
Ducetiva sa vedeti tulcea un oras mic si care arata foarte bine cea ce nu pot spune despre 90% din orasele tari.
Daca dobrogea ar fii mai independenta am ajunge ocidentul din urma macar la jumătate din nivelul lor de trai
De la revolutie nu sa schimbat nimic aceias diferenta este (la nivelul de trai)

Back to top
sarac.lipit
Thu Oct 30 2014, 10:44PM

Registered Member #45
Joined: Thu May 29 2008, 12:31AM
Posts: 2458
a scris ...

Daca dobrogea ar fii mai independenta am ajunge ocidentul din
urma macar la jumătate din nivelul lor de trai
De la revolutie nu sa schimbat nimic aceias diferenta este (la nivelul de trai)

eh, nivelul de trai a scăzut de 3 ori ...dar unii încă afirmă că-i mai bine!
dar treacă de la mine...
eu nu văd un prost cînd mă bărbieresc.... majoritatea zic... bă da prost am fo că l-am votat! m-a păcălit şi ăsta!
după al doilea iliesc... m-am prins ce-i cu politica... hoţie legalizată.
aş fi putut să intru şi eu s=o pun...cum se zice... dar n-am fo educat să fur şi să mint. Aşa că ţiganiada a intrat la putere.
Şi a terminat neamul şi ţara asta.
rom mania este o colonie ca oricare alta
poate gubelna oricine stînga cu dreapta şi centrul împotriva.... nimănui aa... ba da... împotriva poporului...
o poate reprezenta oricine indiferent cîte gafe face
o poate vinde oricine oricui
o poate fura oricine
ţara nimănui. Unde toţi au drepturi înafara românilor care au doar datorii.

atît de proşti suntem că plătim mai scump gazul şi petrolul de sub casă decăt cel importat... de fapt ni-l vînd alţii... atîta prostie gubelnează ţara asta...

aaa, şi plătiţi-vă taxele!!! că alţii de nu vor să muncească au doar drepturi la asistenţă socială! Tu dacă nu găseşti de muncă poţi muri liniştit! nici dracu nu se uită la tine, chiar de mai ai 2-3 ani pînă la pensie.. neam de tolomaci...
dar vedeţi voi? n-am auzit la vr-un mincinos ce se vrea reprezentantul meu... aceste probleme...

i-a trecut vre-unui mincinos prin minte să introducă acele cartele la petrol şi gaze?
bă, ai cenepeu? ai 20 kile dă motorină lunar la 3 lei, în rest e 3 ioro ...că e a ta! da de unde?
hai să belim fraierii
şi eu nu votez belitorii.
sănătate!

[ Edited Fri Oct 31 2014, 10:43AM ]


Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[Content] Acces Posted by Excl on 18 Apr : 13:36
Salutare ! Doresc si eu acces la download !! Am incarcat ceva seturi (au ceva download-uri ) si am raspuns si la forum-uri ! Voi posta seturi in continuare dar doresc si eu acces l [more ...]


[download] Ketron SD1 for Thomann AK-X1100 and Medeli AKX10 Posted by mihaidor on 17 Apr : 20:10
Aceste styl-uri Ketron SD 1 sună foarte profi pe Thomann AK-X1100.Nu există style convertit care să sune foarte bine din prima. Trebuie să mai modifici parametri pe care nu îi înca [more ...]


[download] Zece Ramy Posted by sebycog on 14 Apr : 18:22
Salut, imi poti trimite setul de pa2x cu zece și ete?


[download] FOLCL USOARA SR 2024 PA4X V2.SET Posted by miki67 on 12 Apr : 11:01
Cu plăcere! Nu uitați să dați un Rate, pentru a descărca cu încredere și alții interesați.Sănătate!


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by miki67 on 12 Apr : 10:58
Cu plăcere ! Mă bucur că sunteți mulțumiți. Dați și voi un Rate, așa vor descarcă liniștiți și alții interesați.Sanatate!





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap