Forums

Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Legislatie, Economie si Politica
 
<< Previous thread | Next thread >>
Duminica mergem la vot! :)
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
sarac.lipit
Mon May 26 2014, 07:58AM

Registered Member #45
Joined: Thu May 29 2008, 12:31AM
Posts: 2458
corect
- cît aur se află trimis în Germania?
- cît aur şi alte metale rare se află în 150.000 T O N E de material PROBE trimis afară din zona auriferă Montana în 12 ani Măcar are habar careva ce conţineau probele...??
care ştie suge o acadică. Cine nu... altceva...

ce-i scris acolo... este purul adevăr cuvînt cu cuvînt.

acum întrebare pentru cei ce văd dincolo de capătul furculiţei din gură.
- cît aur s-a extras pe terra
- are habar careva unde-i strîns? Că toţi au datorii... nu-i curios?

[ Edited Mon May 26 2014, 08:06AM ]


Back to top
albundy
Mon May 26 2014, 08:43AM

Registered Member #10099
Joined: Mon Mar 28 2011, 01:05PM
Posts: 592
OzzY a scris ...

As vrea ca Mircea Diaconu sa ia mai multe voturi decat PMP. Ar fi o flegma intre ochi data lui Udrea.

Oricum romanii i-au dat flegme in ochi lui Basescu si Udrea. 6,3% ? inseamna ca este foarte iubit de romani . Actorul ,in cateva judete le-a dat fum la partidul lor . A iesit al 2lea dupa PSD. Cum era de asteptat,romanii n-aveau cum sa-i dea partidului lui Crin nici macar 15% dar 20 cum spera el. Totusi, am impresia ca astia din PMP s-au votat ei inte ei si ce le mai vine de afara . Astia din tara nu aveau cum sa voteze partidul lui Basescu . Un actor a batut clar un presedinte. Asta demonstreaza ca romanii s-au saturat de minciunile si prostiile lor. Alianta PSD-UNPR-PC au avut castig clar de cauza asa cum se asteptau .Nu avea cine sa-i impiedice . Crin e considerat tradator si practic si-a condamnat propriul partid la a fi taxat de catre romani,PDL este vazut ca fostul partid a lui Basescu,iar noul partid al lui nu avea cum sa aibe credibilitate in randul romanilor. Partidul lui Vadim si a lui Dan Diaconescu nici macar nu au trecut de pragul electoral. Partidul Forta Civica ,a lui MRU nu a primit nici el vot de incredere . Deci c-am asta este situatia din Romania,nu ce se crede pe afara. Oricum ma bucur si eu ca actorul le-a luat fata la marii puliticieni de dreapta,Chioru,Blonda si Machiata ../../images/emotes/yahoo/yahoo_big_grin.gif

[ Edited Mon May 26 2014, 08:44AM ]


Back to top
pustiulica
Mon May 26 2014, 09:30AM


Registered Member #11427
Joined: Fri Sep 28 2012, 01:47PM
Posts: 1626
albundy a scris ...

Totusi, am impresia ca astia din PMP s-au votat ei inte ei si ce le mai vine de afara . Astia din tara nu aveau cum sa voteze partidul lui Basescu .


Asta este cea mai tare remarca (legata de politica) pe care am citit-o pe acest site.
As adauga intrebarea: "astia de afara" de ce il voteaza pe Basescu sau partidul lui?

PS: in cazul in care raspunsul nu v-a fost oferit pana acum de vreo televiziune, va rog sa nu incercati vreun raspuns pripit, ci unul gandit! Raspunsuri de tipul "pentru ca sunt mai prosti" nu pot fi valabile, cel putin pentru simplul motiv ca "astia de afara" au avut curajul sa plece, sa munceasca pentru o viata mai buna, nu au ramas pe aici ca sa dea PSD-ului lui Ponta 37% si apoi sa continue sa-si planga de mila cum ca-i tare grea viata in Romania... ../../images/emotes/yahoo/yahoo_winking.gif

[ Edited Mon May 26 2014, 11:14AM ]


Back to top
sarac.lipit
Mon May 26 2014, 09:51AM

Registered Member #45
Joined: Thu May 29 2008, 12:31AM
Posts: 2458
unele răspunsuri ar fi
pe cei de/afară
- nu-i afectează sfertul dat exact de-amboulea statului prin TVA
- nu i-au afectat flegma dată-n ochi de preşedinte întregii ţări prin tăierile prosteşti
- mulţi...dar proşti... în schimb simt cînd un preşedinte minte de spurcă.
- ar mai fi ştergerea la fund cu constituţia....dar se şterg rapid la gură cei ce veghează să nu fie încălcată... şi rămîne nepătată.

pînă azi n-am auzit pe nimeni de-afară mirîndu-se de salarii...de preţuri toţi se miră!

trebe să le intre bine-n cap trîntorilor
romînii nu vor să muncească!
ei vor să prospere! Chiar de-ar trebui să muncească pentru asta!

[ Edited Mon May 26 2014, 09:56AM ]


Back to top
pustiulica
Mon May 26 2014, 10:10AM


Registered Member #11427
Joined: Fri Sep 28 2012, 01:47PM
Posts: 1626
sarac.lipit a scris ...


trebe să le intre bine-n cap trîntorilor
romînii nu vor să muncească!



Pentru mine doar partea asta este evidenta. Cei care au vrut sa munceasca sunt demult plecati afara. Restul au ramas aici sa-si planga de mila, poate le da statul ceva de pomana... asa cum i-a obisnuit comunismul!

Back to top
pustiulica
Mon May 26 2014, 10:21AM


Registered Member #11427
Joined: Fri Sep 28 2012, 01:47PM
Posts: 1626
IONPEICIU a scris ...


1. Uzinele au fost oprite, distruse, vandute ca fier vechi oameni concediati, ca Romania sa nu ma produca nimic si sa fie dependenta de imprumuturi straine, desi Romania dupa 1989 nu avea datorii si avea industrie, ca si agricultura.

2. Aurul BNR a fost dus in alta tara.

3. Banii tarii BNR au fost dat americanilor in schimbul unor hârtii/actiuni americane fara valoare.

4. Apoi Isarescu si ceilalti evrei de la putere au dus planul de saracire si distrugere a Romaniei si mai departe imprumutand zeci de miliarde din banci straine (argumentand ca BNR nu mai are nici bani nici aur) indatorand poporul pe cateva generatii, miliarde care apoi au disparut in labirintul de acte si firme fantoma create exact cu acest scop.

5. Insula Serpilor (zona româneasca) si mai ales suprafetele uriase maritime din jurule ei) au fost facute cadou Ukrainei, de catre infectul tradator de neam si tara, Emil Constantinescu, bolsevic rus infiltrat cu familia lui mai demult in Romania, numele lui de familie fiind Cazbici.



Pentru ultima data scriu niste lucruri pe care le gandesc si le-am gandit eu cu creierul meu, fara ajutor din partea vreunei televiziuni!

1. Uzinele neproductive si neprofitabile au fost oprite! Cateva au putut fi restructurate, reorganizate si functioneaza!
Inainte de '89 uzinele si fabricile functionau in pierdere, ABSOLUT TOATE! Asta nu pentru ca orice industrie ar fi neprofitabila, ci pentru ca trebuia ca toata lumea sa munceasca, prost sau destept statul te trimitea la munca.
DAR ce puteai sa cumperi cu banii primiti?!?!? NIMIC! Painea, zaharul, uleiul era pe cartela.
Benzina rationalizata! Masina iti cumparai astazi si asteptai la rand ani de zile sa o primesti. Dupa ce o cumparai o puteai folosi doua in doua din patru duminici pe luna!
EU pierdeam o ora pe zi din viata mea, la 7-8 ani stand la coada la paine! Si primeam cate un sfert de paine neagra si necrescuta pentru fiecare membru al familiei. Daca ii spuneam mamei ca vrem in dimineata urmatoare friganele (paine cu ou) ea cu tata ori nu mancau paine seara, ori mancau mamaliga! Cum dracu' sa regretam acele timpuri?
Sa revin la obiect, cu ce bani erau mentinute in viata fabricile si uzinele neprofitabile? Cu banii nostri, ai celor care munceau atunci si care neavand ce cumpara depuneau banii la CEC... deci TOTI banii erau tot la dispozitia statului, pentru ca oricat munceai si castigai nici macar dreptul sa-ti iei mancare pe saturate nu aveai! Aveai bani la CEC si ce daca aveai, ce puteai face cu acei bani? Va spun eu, doar ce dadeau voie cei de la conducere, adica nimic!

2.Unde a fost dus aurul si de catre cine? Eu habar nu am, va rog luminati-ma si pe mine. Dar cu argumente, nu cu presupuneri!

3. Aberatii... cine a aberat nici macar nu demonstreaza cunoasterea limbii romane "banii tarii BNR", BNR este Banca Natioanla a Romaniei nu este o tara, asa cum se intelege din acea propozitie...
Lasati ca este mai bine acum fara bani, dupa ce banii tarii BNR au fost dati americanilor... daca ramaneau la noi in tara BNR ii fura Basescu, Udrea, Ponta, Antonescu, etc.

4. Observ ca de fapt Isarescu este diavolul tarii asteaia... atunci de ce ii mai injuram pe Basescu, Ponta, etc? Sa ne concentram impotriva raului...
Iar abereaza autorul... pai Isarescu asta poate face ceva fara incuviintarea guvernului si a parlamentului? Nu prea poate, deci daca tot simtim nevoia sa infieram pe cineva macar sa fim consecventi si sa-i invinuim pe toti, sa nu se supere vreun politician ca lui nu i se recunoaste furtul personal.

5. Insula Serpilor a fost ocupata de URSS in 1948, la sfarsitul celui de-al doilea razboi mondial, ce legatura are Constantinescu cu asta? Avea 9 ani la momentul respectiv... iar aberatii fara argumente...

Ma opresc aici, cine a inteles ceva bine, cine nu, sa se uite in fiecare seara pe Antena 3 pentru ca aia sunt profesionisti si explica pe intelesul fiecarui alegator si repeta atat de bine incat dupa scurt timp ajungi sa crezi ca de fapt ei iti sustin ideile... nu tu inghiti! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_rofl.gif

[ Edited Mon May 26 2014, 10:31AM ]


Back to top
Expresul
Mon May 26 2014, 10:26AM

Registered Member #12707
Joined: Tue Apr 09 2013, 08:06PM
Posts: 448



Back to top
OzzY
Mon May 26 2014, 10:57AM

Registered Member #14132
Joined: Tue Apr 22 2014, 03:10PM
Posts: 272
Ma amuza faptul ca Partidl Marii Parasute a neamului a avut un scor josnic,iar acum vrea sa faca plangere penala pentru ca au fost furati in teritoriu.Sa reamintesc lumii despre votul din Paris,in acea ambasada? Tavaliti-va in chinuri,basisti minunati!!!

Back to top
danpsr9000
Mon May 26 2014, 11:33AM

Registered Member #10205
Joined: Mon Jun 06 2011, 10:21PM
Posts: 317
pustiulica a scris ...

sarac.lipit a scris ...


trebe să le intre bine-n cap trîntorilor
romînii nu vor să muncească!



Pentru mine doar partea asta este evidenta. Cei care au vrut sa munceasca sunt demult plecati afara. Restul au ramas aici sa-si planga de mila, poate le da statul ceva de pomana... asa cum i-a obisnuit comunismul!


aici ma simt putin jignit. daca eu stiu sa fac bine o meserie de ce sa merg la dracu in praznic sa muncesc? eu vreau sa lucrez in tara mea unde seara dupa munca sa fiu cu familia, cu prietenii... nu vreau sa plec astfel ca atunci cand ma intorc sa intrebe copilul mei: mama ciene nenea asta? nu mai pleaca? de ce doarme la noi. am avut oferte din germania cu 3000euro pe luna! de ce nu am plecat? pt ca nu traiesc cat muntii si nu vreu sa ma intorc batran!!!!

Back to top
sarac.lipit
Mon May 26 2014, 11:38AM

Registered Member #45
Joined: Thu May 29 2008, 12:31AM
Posts: 2458
Expresul a scris ...




corect!!!

cei ce votează capitalismul, acum sunt slugi în ţări străine şi ne dau sfaturi ce şi cum.

Ar trebui să înţeleagă că-i capitalism şi-n rommania! Pot fi slugi la străini şi-n ţara lor!

Mass-media şi-a făcut treaba cum trebuie!!
în 25 de ani a distrus patriotism, mîndrie naţională, cutură romînească, absolut tot ce apaţinea poporului ăstuia... fraier cum e.

Cum poţi tu mare producător de aluminiu, printre singurul din iopropia... să-l dai la fier vechi? Cît de bou să fii să/ţi distrugi metalurgia... care se importă azi din China în mare parte pentru a creşte păpădii? Ţară fără datorii, cu de toate, ajungi să/ţi iei lumea-n cap şi să pleci dracu...
Cît de tîmpit să conduci asemenea ţară încît să/ţi plece efectiv locuitorii?

Marius, ultima privatizare ...cîteva zile-n urmă a fost a unei fabrici profitabile de ulei.
Privatizată şi închisă.
Mie-mi pute a subminare a economiei naţionale.
Cretinilor ce conduc... le pute a comisioane grase. Ţie?.
Important este că au reuşit să te facă să crezi că poporul ăsta e tolomac şi nu poate produce nimic. Doar importă. Îi felicit pentru spălătoria de creiere performantă.

în ce ţări din lumea asta le vînd vecinii resursele(care nu le au!!!!) proprii tot lor dar la preţ ioropian?

[ Edited Mon May 26 2014, 11:54AM ]


Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] enigma.ppf Posted by unaidiu on 17 May : 00:12
... in format SF2


[download] Set Korg PA2X 2023 - Alexandru Soare Posted by apbgd on 11 May : 18:05
Foarte bun setul, se simte ca e cel original, multumim de up1715439966 ]


[download] Set Pa1000 2023 ABX Posted by bliviu27 on 07 May : 16:11
Descrierea nu este corecta. Nu contine preseturi TC Helicon. Folderul Voicepreset este gol.


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by acery71 on 05 May : 22:45
Are tonuri ok , pentru cine vrea sa lucreze ,ca nu este tot setul asa cum spera fiecare , asta este , se cumpara pa4x/pa5x , nu mai sunt probleme de memorie si s-a rezolvat tot. Or [more ...]


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by mark on 02 May : 21:26
Salut , da este vechi pentru ca nimeni nu face pentru pa600.Toti le repeta cu balarii.Am cumparat multe seturi,asta mi-sa parut cit de cit bunicel desi are multe defecte.





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap