Forums

Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Legislatie, Economie si Politica
 
<< Previous thread | Next thread >>
Duminica mergem la vot! :)
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
IONPEICIU
Mon May 26 2014, 01:07PM
Registered Member #12147
Joined: Sun Jan 06 2013, 11:30PM
Posts: 67
Primul pas pentru a putea schimba viitorul este sa intalegem realitatea in care traim. Informatia inseamna putere. De dragul copiilor vostri, faceti-va putin timp pentru a va informa despre adevarata fata a sistemului. Va garantez ca vor aparea si solutiile. Este ca si cum studiezi zi de zi muzica si devii din ce in ce mai bun! Sanatate!

Back to top
sarac.lipit
Mon May 26 2014, 01:09PM

Registered Member #45
Joined: Thu May 29 2008, 12:31AM
Posts: 2458
Marius, cu animalele crescute pentru hrană te duci la vale, ai nevoie de bani pentru şcoli, energie, gaz, benzină.
A creşte animale nu ştie un sudor, lăcătuş, strungar...cum erau majorittea românilor. O iei în barbă din primul an.
exact cum un oier din tată/n fiu nu/l faci programator cu 5000 ioro salar nici mîine...nici poimîine...indiferent cîte cursuri îi bagi pe gît.
Aici totul depinde de cine conduce şi cum conduce
Pînă în prezent, a fost distrugere, furt naţional şi subminare.
Din acest moment nu prea mai ai ce fura şi submina... rommania-i în curu gol-goluţ. Suntem în sfîrşit liberi ca paserea cerului! Liberi de tot!

am crezut în revoluţie, dar n-am visat să fiu slugă la străin în propria ţară ...
viitor pentru care toţi ne-am scofîlcit copilăria... ca apoi să vină un inconştient şi să te aducă 10 nivele mai jos, dînd pe absolut nimic visele,realizările noastre! ROM ? eşti mîndru că eşti confundat cu ţiganii? Păi ROM scria pe tricoul cu nota 10 a Nadiei Comăneci. Singurul... acum cretinii scriu ROU ? să nu ne confundăm? suntem nişte nenorociţi, aia suntem...asta am ajuns! Datorită unui cretin eşti pleava lumii, cei ce cacă trotuarele capitalelor lumii!
Noi am fost educaţi într-un sistem total incompatibil cu hoţia asta, golăneala şi ţigăneala actuală.. singura şansă a omului cinstit este să plece naibii. sau te dai după sistem...cine se mai poate complace în minciună, neseriozitate şi să ne păcălim unii pe alţii.

[ Edited Mon May 26 2014, 09:43PM ]


Back to top
Daniel_AD
Mon May 26 2014, 05:11PM
Guest
Si uite asa,Romania in curand,se va numii;
Republica Romana Sovietica!...Fereasca Dumnezeu!
Cu mentalitatea,e pe'aproape!!

Back to top
Nicu Pa500
Mon May 26 2014, 08:55PM

Registered Member #906
Joined: Mon Aug 18 2008, 12:39PM
Posts: 135
Daniel_AD a scris ...

Si uite asa,Romania in curand,se va numii;
Republica Romana Sovietica!...Fereasca Dumnezeu!
Cu mentalitatea,e pe'aproape!!



o sa ne mânce rușii..psd=comunisti

Back to top
OzzY
Mon May 26 2014, 09:18PM

Registered Member #14132
Joined: Tue Apr 22 2014, 03:10PM
Posts: 272
Asaaaa,tavaliti-va in chinuri,basisti minunati! Ador sentimentul!

Back to top
sarac.lipit
Mon May 26 2014, 09:28PM

Registered Member #45
Joined: Thu May 29 2008, 12:31AM
Posts: 2458
ce treabă au ruşii cu ţiganii? dar mai ales cu comuniştii??? ăia nu mai sunt comunişti de multişor... ţari, baroni, chestii d/astea
la stilul în care băştinoşii pleacă şi ţiganii se-nmulţesc, în 15 ani staborul va conduce rom=mania... ce nu vă e clar?
toată ioropia alungă acasă... ţiganii în rom-mania
numele îl au, ţara o au, numărul majoritar va fi...cam ăsta/i viitorul... ce ruşi tot visaţi? ce comunişti? şatre, clanuri. Cam atît.

americanii le-au făcut parcuri
ioropia le-a dat o ţară
nu-i rău, chiar nu vedeţi proporţia şcoli/biserici? Ţiganii sunt foarte credincioşi, dar nu merg la şcoală. Rom-mania urmează trendul.

[ Edited Mon May 26 2014, 09:49PM ]


Back to top
danpsr9000
Tue May 27 2014, 07:28AM

Registered Member #10205
Joined: Mon Jun 06 2011, 10:21PM
Posts: 317
apropo de tigani.... eu lucrez ca electrician si mai multe la un service auto scump ca sa zic asa .. si se mai nimereste cate un tigan ca na mai ramane omul cu masina sau mai ajunge unul din greseala. ce tare ma mai bucur cand ii spun cei de la receptie pretul si tiganul da sa cada jos asa tare cum il stim sii ii piere pofta aia dracoasa de viata care o au ei. in viata mea am cunoscut un singur tigan calumea. venea des pe la service. facea reviziile ca cara nus ce de prin germania. acum 3 luni am auzit ca a luat 3 ani de puscarie ca l-au prins intro parcare prin austria fura niste motorina... cand am auzit a pierit si ultima speranta ca macar un tigan poate fi corect.

un singur lucru as vedea bun de invatat de la tigani: sa fim uniti si sa fim solidari unii cu altii: asta ar trebui sa se vada la proteste. daca eram ca tiganii la orice protest eram milioane....

[ Edited Tue May 27 2014, 07:31AM ]


Back to top
sarac.lipit
Tue May 27 2014, 09:24AM

Registered Member #45
Joined: Thu May 29 2008, 12:31AM
Posts: 2458
suntem uniţi, dar ce folos? cînd s-au strîns toate direcţiile în capitală de ce nu i-au tras un şut marelui mincinos? Că d-aia s-au unit ca prostalanii stîngadreapta centrul şi spatele... trebuia aruncat ca o măsea stricată... dar nu.... hai băieţi...ne-am strîns 10 mii ca să facem nika... hai acăsucă... am depăşit ora... şi dăm din gură iar pe posturi... ce realizare de rahat am reuşit noi...
sunt legaţi ombilical...toţi, indiferent de coloritul politic. Nu mai ai ce le face, într-adevăr, uniţi... vise...

[ Edited Tue May 27 2014, 09:27AM ]


Back to top
Expresul
Tue May 27 2014, 08:50PM

Registered Member #12707
Joined: Tue Apr 09 2013, 08:06PM
Posts: 448
Fie piinea cit de rea tot ti-o fura cineva in tara ta !
PONTa ne fura acum = mai scumpeste benzina curentul gazele tigarile berea impozitul pe cladiri am uitat ceva !?

Back to top
sarac.lipit
Tue May 27 2014, 09:25PM

Registered Member #45
Joined: Thu May 29 2008, 12:31AM
Posts: 2458
nimic, doar că rommania-i în urmma ioropiei... aşa că abia acum intră-n criză...

Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[Content] Acces Posted by Excl on 18 Apr : 13:36
Salutare ! Doresc si eu acces la download !! Am incarcat ceva seturi (au ceva download-uri ) si am raspuns si la forum-uri ! Voi posta seturi in continuare dar doresc si eu acces l [more ...]


[download] Ketron SD1 for Thomann AK-X1100 and Medeli AKX10 Posted by mihaidor on 17 Apr : 20:10
Aceste styl-uri Ketron SD 1 sună foarte profi pe Thomann AK-X1100.Nu există style convertit care să sune foarte bine din prima. Trebuie să mai modifici parametri pe care nu îi înca [more ...]


[download] Zece Ramy Posted by sebycog on 14 Apr : 18:22
Salut, imi poti trimite setul de pa2x cu zece și ete?


[download] FOLCL USOARA SR 2024 PA4X V2.SET Posted by miki67 on 12 Apr : 11:01
Cu plăcere! Nu uitați să dați un Rate, pentru a descărca cu încredere și alții interesați.Sănătate!


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by miki67 on 12 Apr : 10:58
Cu plăcere ! Mă bucur că sunteți mulțumiți. Dați și voi un Rate, așa vor descarcă liniștiți și alții interesați.Sanatate!





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap