Forums

Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Discutii generale
 
<< Previous thread | Next thread >>
Justitia libera si Basescu!!!!
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
sarac.lipit
Wed Jul 02 2014, 05:26PM

Registered Member #45
Joined: Thu May 29 2008, 12:31AM
Posts: 2458
hehehhe
aţi citit ultimele ştiri uikiliics?
cine conduce?
de ce ?
cît de subunitar au IQ?
hmmm ...te îngrozesc... cine mai crede în alegeri democratice... a tras sigur pe nas intravenos...

[ Edited Wed Jul 02 2014, 05:28PM ]


Back to top
IONPEICIU
Wed Jul 02 2014, 09:19PM
Registered Member #12147
Joined: Sun Jan 06 2013, 11:30PM
Posts: 67
„Din Banat până la Iaşi/ Se resimte lisa sării,/ Fiindcă cei mai mulţi ocnaşi/ Au ajuns la cârma ţării!” (Păstorel Teodoreanu).

Jenant, umilitor chiar! România a ajuns o fantomă zdrenţuită a Ţării din ʼ89, când, contrar intoxicărilor venite din partea măscăricilor „Europei... «libere»” (care pregăteau distrugerea României) şi a balivernelor actualilor analisto-panglicari, România exporta produse industriale în peste 140 de state ale Terrei, Preşedintele S.U.A. trata cu respect, iar Regina Angliei purta în caleaşcă, în văzul întregii lumi pe preşedintele unei Românii suverane - pe atunci. Diplomaţia românească se afla în poziţie demnă, constituind un factor important în acţiunile de conectare a interesele marilor potentaţi ai vremii (S.U.A., U.R.S.S., China), poziţionaţi nu tocmai prieteneşte. Nu-i niciun secret! În „Anno Domini” 2014, multe dintre „cugetările” înaintaşilor îşi demonstrează încă valabilitatea: „Din Banat până la Iaşi/ Se resimte lisa sării,/ Fiindcă cei mai mulţi ocnaşi/ Au ajuns la cârma ţării!” (Păstorel Teodoreanu). Ocnaşii postdecembrişti de la cârma Ţării au trimis-o pe Maica România la periferia Uniunii Europene, slugă-santinelă la graniţa conglomeratului european, confirmând, o dată în plus, cuvintele lui Mircea Eliade: „Istoria neamului românesc n-a fost decât o lungă, necontenită, halucinantă hemoragie. Ne-am alcătuit într-un uragan şi am crescut între vifore. Popor de frontieră, luptam şi muream pentru toţi”. Şi astăzi ne regăsim în aceeaşi poziţie „geo-strategică” ingrată, „la poarta furtunilor şi a trecerii oştilor”. (N. Iorga).

Clasa politică din perioada post-decembristă - cea mai incompetentă, cea mai lacomă şi mai arogantă din întreaga istorie a poporului român

„Clasa politică din perioada post-decembristă este cea mai incompetentă, cea mai lacomă şi cea mai arogantă din întreaga istorie a poporului român [...] a ridicat incompetenţa, lacomia şi aroganţa la culmi fără precedent. Pasivitatea de până mai ieri a romanilor a făcut-o să creadă că totul ii este permis, că românii pot fi batjocoriţi, umiliţi, calcaţi în picioare. În România, ciolanul este ţinut cu ghearele şi cu dinţii […] Clasa politică din România este întocmai ca un răufăcător sigur de impunitate şi dacă ştie că nu are a se [*****] de nimic, atunci de ce n-ar jefui în continuare? [...] Românii s-au comportat ca nişte oi, care s-au lăsat tunse şi mulse, fără să scoată un behăit. Atunci, «păstorii» lor, îmbracaţi în costume Armani şi rochii Gucci, au crezut că, oricâte abuzuri ar săvârşi, impunitatea lor este asigurată. [...] [1]

Mongolii, ungurii, turcii, nemţii, ruşii nu au făcut românilor atâta rău cât au făcut politicienii postdecembrişti în două decenii

Situaţia catastrofală în care se află astăzi România are doi responsabili, în afara crizei mondiale: clasa politică şi masa poporului român. Clasa politică postdecembristă nu a avut - indiferent de partid - nici un proiect naţional. A avut, în schimb, un unic gând: să se căpătuiască. S-a repezit asupra României cu singurul gând al îmbogăţirii. Oamenii politici au acţionat ca nişte vandali, distrugând şi jefuind totul. Mongolii, ungurii, turcii, nemţii, ruşii nu au făcut românilor atâta rău cât au făcut politicienii postdecembrişti în două decenii. Dar clasa politică nu şi-ar fi putut desfasura „opera” nefastă dacă în calea ei ar fi întâlnit rezistenţa hotărâtă a opiniei publice, manifestarea viguroasa a spiritului civic. Din nefericire, am rămas un popor de ţărani - spiritul civic se naşte la oraş! -, o turma de oi, care se lasa exploatată, batjocorită, călcată în picioare, fără nici o tresărire de revoltă sau de demnitate (Goga observase, în 1916, acelaşi lucru). [...] Ăsta e marele nostru blestem: o masă supusă, resemnată, incapabilă să se mobilizeze pentru un mare proiect sau pentru o mare idee.” [2] „Privind înapoi cu mânie”, regret că zidul de la Târgovişte este neîncăpător pentru haitele de asasini şi jefuitori ai poporului român. Pentru a demara „deratizarea” Ţării, ar fi necesară închirierea - măcar pentru câteva luni -, a Marelui Zid Chinezesc. Începând cu cei trei: „criminalul”, „prostovanul” şi „hoţul”, care s-au înscăunat în fruntea Ţării şi continuând cu toate guvernele postdecembriste, ar trebui, prin judecare, să dea seama pentru faptele comise. Capetele de acuzare sunt atât de numeroase încât enumerarea completă ar fi extrem de dificilă: crime săvârşite împotriva poporului român, pierderea suveranităţii naţionale, distrugerea economiei naţionale, vânzarea bogăţiilor şi a pământului Ţării străinilor, pauperizarea poporului român şi transformarea acestuia în populaţie fără identitate, aflată sub ocupaţie străină, umilirea românilor prin discriminare pozitivă şi subordonarea lor dictaturii unor etnii venetice pe ţarinile mioritice... În anii de după 1990, Occidentul ipocrit ne predau lecţii de toleranţă, de anti-discriminare. N-a durat prea mult şi le-a venit rândul să suporte pe pielea lor apucăturile „discriminaţilor”. Atunci când s-au văzut cu stolurile de „subiecte” cerşind şi furând în ograda lor, au schimbat calimera. Le-au demolat şatrele, i-au adunat, i-au îmbarcat în avioane şi... retur. Ipocriţii, n-au făcut discriminare, i-au numit pe toţi, români, stigmatizându-ne întreaga naţiune. Ceva mai recent, le-a venit mintea la cap, interesul naţional a prevalat, iar partidele naţionaliste au câştigat teren
.

Concluzia finală: ocnaşii de la cârma României, slugi umile ale Înaltelor Porţi de la Washington, Bruxelles, Berlin şi Tel Aviv s-au îngrijit exclusiv de arginţii din punga lor, ducând Ţara la prăpastie. Suntem victimele Înaltei Trădari de Ţară de către conducerea postdecembristă a României, iar poporul român se lasă batjocorit şi umilit! Recurg la titlul recentei cărţi de mare succes a distinsei jurnaliste Maria Diana Popescu şi vă zic, vouă, ocnaşilor din fruntea ţării: Daţi-ne Ţara înapoi! şi daţi seama pentru faptele voastre! Neamului Românesc mă adresez cu respect, dar şi cu fermitate: Deşteaptă-te, române! Nu te mai lăsa călcat în picioare!

Articol scris de Ion Maldarescu

Back to top
Expresul
Wed Jul 02 2014, 09:37PM

Registered Member #12707
Joined: Tue Apr 09 2013, 08:06PM
Posts: 448
Cum sa ne desteptam ?
Ce sa facem ? Sa iesim in strada ?
Cred ca daca iesim in Strada in Romania nu facem nimic daca am iesi in strada la Bruxelles ar fii ceva .
Parerea mea .

Back to top
danpsr9000
Thu Jul 03 2014, 12:10AM

Registered Member #10205
Joined: Mon Jun 06 2011, 10:21PM
Posts: 317
Expresul a scris ...

Cum sa ne desteptam ?
Ce sa facem ? Sa iesim in strada ?
Cred ca daca iesim in Strada in Romania nu facem nimic daca am iesi in strada la Bruxelles ar fii ceva .
Parerea mea .


Fiti atenti un test:
noi pe site suntem 11 mii si ceva. daca facem un protest in bucuresti pt o problema sigur sigur ne ia cineva in seama pt ca suntem cativa. Acuma hai sa vedem de ce nu merge tara asta? Ia sa vad cati vin sa facem un protest? Hai sa facem o contorizare sa vedem! nu cred ca vin mai multi de 20 sa zic. hai sa vad..

1+

[ Edited Thu Jul 03 2014, 12:11AM ]


Back to top
sarac.lipit
Thu Jul 03 2014, 11:15AM

Registered Member #45
Joined: Thu May 29 2008, 12:31AM
Posts: 2458
vise
s-a unit dreapta cu stînga(inexistent în istoria universală!!!!) să dea jos un măscărici pus de usa .... şi?
La ora 21 ... gata băieţi ... hai toţi 10.000 acăsucă... s/a terminat protestul...
Teatru iefitn
Mafia este sus, la toate nivelele.
NU MAI AI CE LE FACE

apropos, măscăriciul tocmai dă lecţii de morală la TV ...după ce ia şpagă de la ţigani...
Asta-i ţara...

[ Edited Thu Jul 03 2014, 11:25AM ]


Back to top
OzzY
Thu Jul 03 2014, 12:25PM

Registered Member #14132
Joined: Tue Apr 22 2014, 03:10PM
Posts: 272
Sarac lipit,nu ai inteles ca mai nou Voiculescu e de vina pentru ca au luat aia spaga? ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif )

Back to top
sarac.lipit
Thu Jul 03 2014, 02:50PM

Registered Member #45
Joined: Thu May 29 2008, 12:31AM
Posts: 2458
din contră!
media e vinovată că nu mai restituie şpaga.. pe lîngă ...nerezolvarea problemei...
şi mincinoşi
şi neserioşi
şi hoţi
şi manipulatori
ingredientele perfecte pentru a conduce un popor!

...că la proşti aşa e... cînd ceri paralele date şpagă se numeşte hărţuire!!!! hîhîhîhî simpatic, nu?

[ Edited Thu Jul 03 2014, 02:54PM ]


Back to top
Expresul
Thu Jul 03 2014, 06:06PM

Registered Member #12707
Joined: Tue Apr 09 2013, 08:06PM
Posts: 448
Nu conteaza ca a luat spaga sau nu .
nu trebuia sa se inrudeze cu zigani '
Zigani de treaba nu exista '
Zigani de treaba sint bolnavi la cap o spun din experienta.
Treaba e sa intre la pirnaie citi mai multi politicieni ( 90 % din ei ori cum sint niste jigodi )
Tot spuneam de zigani ati vazut ce a facut ziganul de mizil la spectacol ?

[ Edited Thu Jul 03 2014, 06:25PM ]


Back to top
unaidiu
Wed Jul 23 2014, 05:05PM

Registered Member #12190
Joined: Thu Jan 10 2013, 12:43PM
Posts: 85
Buna ziua ... ma bag si eu in seama ... sunt cateva lucruri esentiale care nu trebuie sa le trecem cu vederea :

Absenteismul sau lipsa masiva a oamenilor la vot favorizeaza frauda ..... cam asta ar fi legea si la noi si la altii mai educati si / sau mai evoluati ..

... mai departe se stie ce s-a intamplat sau ce se va intampla ...

[ Edited Wed Jul 23 2014, 05:07PM ]


Back to top
sarac.lipit
Wed Jul 23 2014, 05:25PM

Registered Member #45
Joined: Thu May 29 2008, 12:31AM
Posts: 2458
hahahah frauda?
faci ceva pe ea fraudă...cînd familia prezidenţială e şpăgară.
următorul preşedinte face la fel
-da ce bă fraierilor? hălălaltu n-a luat? şi n-a păţit nimic! io de ce să nu iau? ha?
Şi aşa se duc dracu voturile tale nefraudate democratic...
pe mine mă miră liniştea asta a aparatului de stat... ăia care iau salarii babane anti... tot ce-i mai rău în ţara asta...
ori fac apele să spele urmele?
Mafia siciliană are de învăţat de la ai noştri mari conducători...


[ Edited Wed Jul 23 2014, 05:30PM ]


Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by acery71 on 05 May : 22:45
Are tonuri ok , pentru cine vrea sa lucreze ,ca nu este tot setul asa cum spera fiecare , asta este , se cumpara pa4x/pa5x , nu mai sunt probleme de memorie si s-a rezolvat tot. Or [more ...]


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by mark on 02 May : 21:26
Salut , da este vechi pentru ca nimeni nu face pentru pa600.Toti le repeta cu balarii.Am cumparat multe seturi,asta mi-sa parut cit de cit bunicel desi are multe defecte.


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by ciobanu on 02 May : 21:06
NIMIC BUN VECHITURI


[Content] Am donat Posted by hantatar on 01 May : 21:01
Salut! Am donat 10 EUR si astept sa primesc accesul la download.Multumesc anticipat!


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by bliviu27 on 30 Apr : 18:45
Am reusit sa incarc style doar dupa ce am incercat sa incarc setul in Direct. Atunci clapa l-a convertit si asa am reusit sa incarc stylurile din folderul convertit. Setul este BET [more ...]





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap